Subvencije poljoprivredi za 2014

Ako sam dobro razumeo, malopre na vestima (prva tv) iduće godine pravo na subvencije samo do 20 Ha svoje zemlje, zakupi pa i državne NIŠTA !!!

- - - - - - - - - -

http://www.euractiv.rs/srbija-i-eu/7950-budetski-deficit-vei-za-43-milijarde-dinara-
"Mi ćemo sa MMF dogovarati za 2015. da niko ko poseduje više 20 hektara poljoprivrednog zemljišta ne dobija subvencije", kazao je on i dodao da takvu pomoć države ne bi trebalo da dobijaju ni oni koji oranice daju u zakup.
 
Nece valjati
Inace i ne treba da dobiju oni koji daju u zakup, ti vec prihoduju od arende, al morali bi da dobiju oni koji uzimaju u zakup, dosta ljudi radi samo zakup
 
Daj ne zanosite se bre nedeljama.Vidite da smanjuju plate i penzije,ukidaju subvencije....šta bre očekujete na proleće kad za ovu godinu nisu isplatili.Mi smo ih birali ,neki direktno,a drugi indirektno jer nisu izašli na izbore.Trenutno im se može da rade šta hoće.Dokle će tako videćemo.
Jutros kažu da država godišnje za Sartid iz budžeta da 105 mil eura.Pa što ne reše takve firme.To je skoro 13 milijardi dinara godišnje za samo jedan Sartid i 5000 zaposlenih.Ej bre a koliko su davali subvencija za 250000 registrovanih domaćinstava.Čini mi se 40 milijardi ukupno i za subvencije,investicije i ostale podsticaje.Pa eto Vam samo to pa malo razmišaljajte šta se kod nas radi i kako nas prevode preko vode žedne.
 
Drzava prvo treba da poboljsa naplatu PDV-a, pa tek onda da razmislja o budzetu ili o necemu drugom.Opste je poznata stvar da se ogroman deo poreza zapravo prikriva.Odes kod privatnog lekara, naplati za svaki pregled 3000-5000-10000-15000 din, nigde racuna, nigde ne prikaze.Odes kod zubara takodje nigde nista, odes u kafic ili splav ista situacija.Nedavno je se pojavila informacija da je jedan od splavova u Beogradu imao promet za jedno vece od 1 500 000 din. a prikazao je neki smesan iznos.Prema tome prvo da poboljsa naplatu poreza i smanji troskove na sebi, pa ce onda sigurno biti novca i za poljoprivredu naravno_Ovako daj prelomi na poljoprivredi, tako je najlakse.
 
Ukidanjem, neisplacivanjem na vreme, smanjivanjem subvencija, ovakvim nacinom ne znam kome nasa vlada ide na ruku, da l evropskim seljacima ili nasim uvoznicima poljoprivredno-prehrambenih proizvoda ili ljudima koji imaju velikeeee posede.Znam samo da su sitna gazdinstva, a takvih je najvise, u velikim problemima, sve vise ljudi koji imaju 5-6-7ha idu u nadnicu da dopune kucni budzet.Kako seljak u Srbiji da bude ravnopravan partner seljaku iz EU kada oni imaju vece i redovne subvencije i automatski je njihov proizvod jeftiniji, a i njihove drzave stoje iza njih, otkupljuju im robu i plasiraju je na treca trzista po cenama nizim od proizvodjackih, dok ne uniste poljoprivredu u tim zemljama i dok one ne postanu trajni uvoznici i zavisnici od poljoprivredno-prehrambenih proizvoda iz uvoza.Cini mi se da je takav scenario sad u Srbiji, da je ovo tacno u prilog ide i jedan tekst iz novina od pre 2-3 godine, gde pise da EU nekim svojim propisima ne dozvoljava povecanje subvencija novopridoslim clanovima EU i kandidatima za prijem u EU.
 
Vojvodina ima 1,78 miliona hektara obradive zemlje od toga " veliki " obrađuju:

Matijević-26000 h
Kostić-22000 h
Almex-16000 h
Mišković -14500 h
-----------------------------
ukupno -78500 h i dokle god oni određuju cenu svih proizvoda i sastav vlade i ministara nama nema da sine sunce . Vlast treba da shvati da je većina zemlje u posedu " malih " a prema nama se ponašaju kao da mi imamo posede kao dve saksije i nikako ne mogu da shvatim da niko ama baš niko ne vidi da tri osnovna resursa HRANA , VODA , ENERGIJA nečijom krivicom NESTAJU i mi polako postajemo: OKUPIRANI,POROBLJENI KOLONIJA a kada ostanemo bez hrane ( BEZ DOVOLJNO HRANE ) biće belaja
 
Zasto se cudite?! Sve je jasno ko na tacni! Vojvodina i poljoprivreda jos samo moze da se krade! Ostalo je otislo odavno u p... m...!!! Za sve ovo ste (smo) glasali!
 
Ukidanjem, neisplacivanjem na vreme, smanjivanjem subvencija, ovakvim nacinom ne znam kome nasa vlada ide na ruku, da l evropskim seljacima ili nasim uvoznicima poljoprivredno-prehrambenih proizvoda ili ljudima koji imaju velikeeee posede.Znam samo da su sitna gazdinstva, a takvih je najvise, u velikim problemima, sve vise ljudi koji imaju 5-6-7ha idu u nadnicu da dopune kucni budzet.Kako seljak u Srbiji da bude ravnopravan partner seljaku iz EU kada oni imaju vece i redovne subvencije i automatski je njihov proizvod jeftiniji, a i njihove drzave stoje iza njih, otkupljuju im robu i plasiraju je na treca trzista po cenama nizim od proizvodjackih, dok ne uniste poljoprivredu u tim zemljama i dok one ne postanu trajni uvoznici i zavisnici od poljoprivredno-prehrambenih proizvoda iz uvoza.Cini mi se da je takav scenario sad u Srbiji, da je ovo tacno u prilog ide i jedan tekst iz novina od pre 2-3 godine, gde pise da EU nekim svojim propisima ne dozvoljava povecanje subvencija novopridoslim clanovima EU i kandidatima za prijem u EU.
Od 5,6,7ha zemlje nikad nije ni moglo da se zivi osim ako nije u pitanju povrtarstvo,vocarstvo...,a tako je i danas.
 
E ovi (trenutna vlast) su sada u velikom problemu, više nemaju šta da prodaju da bi zakrpili rupe, i pokrili velike krađe, pa sada udaraju po narodu, a to neće izaći na dobro.
 
Sve je to posledica decenijskog pljackanja drzave. Prethodne vlasti su povecavale penzije i plate da bi ostale na vlasti, a imali smo ogromna zaduzenja. Pa koji to normalan politicar, drzavnik radi? Od 159 ponudjenih preduzeca za prodaju za 60 imaju kupce ostalo nema. I kako zapusiti rupe, uzmes subvencije od paora to je bar lako u poslednjih 10-tak godina.
 
Nazad
Vrh