Subvencije poljoprivredi za 2014

Milance.

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
193
Lokacija
sabac
Polako se ova godina privodi kraju,pa smatram da je vreme da se otvori ova tema...Ovi sa vlasti dosta obecavaju za sledecu godinu,sta mislite da li ce povecati subvencije,najpre mislim po hektaru ili ce opet samo biti obecanja...
 
Mislim da sledece godine nece biti subvencija kakvih smo navikli,ako budu bice samo ko placa penziono na poljoprivredu i najverovatnije jos neki uslov da nemogu svi da dobiju jer drzava nema para za funkcionisanje a kamoli da subvencionise nesto "nebitno" po njima jer mi smo njoj nebitni!!!
 
Evo veceras na dnevniku su rekli da od povecanja nema nista,ali zato ce pljustati porezi na sve i svasta.Sutra idem da namirim PIO za ovu godinu i da vidim sta mi treba za izlazak iz tog sr....
 
Zasto?? Raskinem sve ugovore i onda na osnovu cega da platim doprinose kada vise nemam zemlje za obradu.Pravi se velika galama oko toga da se nemoze izaci iz tog kola,medjutim na samom prijavljivanju mi je covek na salteru lepo rekao sta raditi,ako hocu jednog dana da prekinem.
 
Govori se i o tome da ce sledece godine umesto subvencije po ha obradive povrsine, subvencionisati semensku robu i vestacko djubrivo, slicno principu kao sa gasnim uljem, kupujes za kes pare, predajes na kraju racun i onda ti neki deo vracaju.
 
Ljudi ovako dalje ne moze!!!! Sto je mnogo, mnogo je, oni ne znaju za meru!!! Mislim da je vreme da se polako ogranizujemo svako svoj kraj i da trazimo pare!!!! hoce da im placamo struju porez socijalu zdravstveno, pa odakle majku mu, odakle........
Jesmo li zato da napisemo pismo kao znak upozorenja ministarstvu poljoprivrede da ukoliko nam ne vrate subvencije (a sigurno idu ka tome da nam ih ukinu) da cemo celu Srbiju blokirati???? ja bih pocetkom Marta da izadjemo i trazimo nasu crkavicu od 50 evra po hektaru??? Naravno, nema ono, odemo nas trojica dogovorimo se dobijemo pare a kolegama ona stvar, znaci svi zajedno!!! bez pardona??!! Pisma da posaljemo iz svakog kraja?? znaci ne pitam ko ce,nego JEsmo li za to svi ili? molim ko zeli da me podrzi neka se saglasi sa mojim predlogom, ali, ako ovaj moj predlog nema smisla ili je povredio statut foruma, molim da se obrise...
 
E vidis kod mene nema sredine.... ili svi ili niko! ili radimo ili sedimo! al dobro, to je samo moj predlog, ako vecina smatra da nam subvencije nisu potrebne u toj meri da bi isli i strajkovali, onda na osnovu toga smatram da ne treba se buniti, vec, naprotiv treba pustiti da odluce kako zele pa sta nam daju :).
 

Koja je ovo konjina!!! Zar je moguce da i zadnja dva (ne zelim da ih nazivam po funkciji koju su obavili jer ne zasluzuju) mutavka bila bolja ili korisnija po nas od ovog???
Kako se ne stidi da kaze da mala gazdinstva sa jednom ili dve krave odnosno sa par hektara ce ici u nekomercijalna gzdinstva ili moraju da ukrupnjavaju stoku ili hektare? Pa dali je on svestan toga da upravo taj seljak bi zarko to zeleo da ostvari i unapredi svoje gzdinstvo ali covek zbog njihove politike nema sanse da napravi pola koraka napred!
 
on nije normalan ako se ja pitam trebao bi pod HITNO da se javi doktoru koji odlucuje dal je sav svoj
pa sexote caca pa nemogu ni do dr.zemlje da dodju koja je direktno pod njegovim uticajem a ne da kupiju zemlju
stupidu daj im posao ali ne bilo kaki nego tvoj ili slica mislim na platu i fizikalije
ne ne to nije u redu to sve evropa kreira
do sad je bilo kosovo kao uslov a kao nije sad ide na red poljoprivreda zemljiste i ulazak njihove robe na nase trziste
 
Nazad
Vrh