Subvencije poljoprivredi za 2014

Kad si spomenuo dva vagona kuruza......moj deda je 89 god, okrunio 4 vagona kuruza i kupio novog mtz552 i bio glavni u selu,a danas 4 vagona po nekih 12 dinara iznosi 480.000din........ajd kupi nesto za te pare danas
Kupis nove gume,uradis generalnu,instalaciju,ofarbas i opalis garavu za narednih par godina da srecno radi masina. :osmeh:
 
Izvini Bobane jesi mladji da tako sumnjas u ovo sta se pise u zadnjih nekoliko postova?Ono sto se kupovalo 80 tih godina vozi se i danas,to je oko 80% mehanizacije,10% je kupljeno u novije vreme a 10% jos nije otkupljeno ako nije i vise to je moja skromna procena.Svi koji su radili 10 ha ziveli su odlicno nije vredeo ni naftagas ni drzavna sluzba.To su bila vremena kad se nerealno dobro zivelo.
Nisam ja toliko mladji.Osamdesetih je jedan topli obrok bio jednak jednoj debeloj svinji.Dvoje zaposlenih 24 topla obroka jednako 24 svinje a gde je plata.I sve to bez uloga. Ovo sam napisao samo da bi uporedio platu u ono vreme sa proizvodnjom svinja.JA uopte ne sumljm da se tad kupovalo najvise mehanizacije samo yelim da kazem da se iskljucivo od ratarske i stocarske proizvodnje sa5 6 7 ha zemlje nije ni tada dobro zivelo.Mi smo recimo osamdesetih radili 40 jutara zemlje ali nam je najveci novac dolayio od usluga
 
Има једна мудра изрека: Није богат онај ко много има већ онај коме мало треба. Е такав је ондашњи и садашњи сељак. И то је један од разлога зашто је онда могло а сада не може. А приходи, расходи, лоповлук јесу други разлози.
 
Uz dve strane kako i sta, @savle je pogodio u centar.

Bobane izvini kako ste mogli da radite 40kj kad je maksimum ukinut tek 90 ili 91 godine?
 
Nisam ja toliko mladji.Osamdesetih je jedan topli obrok bio jednak jednoj debeloj svinji.Dvoje zaposlenih 24 topla obroka jednako 24 svinje a gde je plata.I sve to bez uloga. Ovo sam napisao samo da bi uporedio platu u ono vreme sa proizvodnjom svinja.JA uopte ne sumljm da se tad kupovalo najvise mehanizacije samo yelim da kazem da se iskljucivo od ratarske i stocarske proizvodnje sa5 6 7 ha zemlje nije ni tada dobro zivelo.Mi smo recimo osamdesetih radili 40 jutara zemlje ali nam je najveci novac dolayio od usluga

"Osamdesetih je jedan topli obrok bio jednak jednoj debeloj svinji. Dvoje zaposlenih 24 topla obroka jednako 24 svinje"
Ako bi se ovo odnosilo na pocetak devetdesetih kad se vise nije znalo ko pije ko placa jos bi mogao da poverujem. Osamdesete su bile najbolje godine za Jugoslaviju i nikako nije moglo da se desi takav haos u stocarstvu da jedna svinja bude u vrednosti jednog toplog obroka!
Ovde si Bobane malo vise pogresio!
 
Ko je tih godina IMAO 10 ha bio je dobro stojeci poljoprivrednik i ti govoris o toplom obroku ko da ga ja nisam imao i to nas dvoje pa nismo imali ni zgoljave svinje a ne debele.U redu je za usluge to je bio siguran izvor jer narod je ispostovao svoje obaveze a sada par procenata je ne naplativo.
 
Има једна мудра изрека: Није богат онај ко много има већ онај коме мало треба. Е такав је ондашњи и садашњи сељак. И то је један од разлога зашто је онда могло а сада не може. А приходи, расходи, лоповлук јесу други разлози.
Tacna je ova izreka,kao i,uostalom,svaka.
Razlika izmedju nekad i sad je prvenstveno u radnoj snazi.U skoro svakoj kuci u selu (bar u mojoj okolini) je bilo vise clanova porodice i lakse je bilo raditi,a pritom su bili i drugaciji odnosi cena.Sad je manje ljudi,manje radne snage,potrebe za mehanizacijom su vece.Zbog drugacijeg odnosa cena,potreba da se vise radi raste i onda sve tako...ko zna dokle...
 
Uglavnom je naslov teme "Subvencije poljoprivredi za 2014", pa je offtopic uglavnom obrisan. Znači ko je imao debele svinje osadesetih godina, Ante marković, topli obrok, ko je krao u više prethodnih perioda, ko je kako glasao u više prethodnih perioda i gomila sličnih nebitnih za temu stvari.

Ako imate nešto između sebe nerešeno, koristiti privatne poruke, ako imate saznanja o krađama odete u policiju i prijavite.
 
Uglavnom je naslov teme "Subvencije poljoprivredi za 2014", pa je offtopic uglavnom obrisan. Znači ko je imao debele svinje osadesetih godina, Ante marković, topli obrok, ko je krao u više prethodnih perioda, ko je kako glasao u više prethodnih perioda i gomila sličnih nebitnih za temu stvari.

Ako imate nešto između sebe nerešeno, koristiti privatne poruke, ako imate saznanja o krađama odete u policiju i prijavite.

Konačno je stavljena tačka.
 
U novom broju NIN-a ima intervju sa ministarkom poljoprivrede, pa koga zanima o subvencijama neka vidi da nabavi i pročita. Ovako preko neta je sve rekla kazala.
 
Nazad
Vrh