Subvencije poljoprivredi za 2014

Pisao? Kome? To mora da krene od udruzenja nekog veceg!
 
Mislio sam da ćeš skopčati da je namenjeno postu iznad tvog pa nisam hteo prpravljati.
A mogu napisati i jedno protesno pismo ako insistiraš,samo da formiraju vladu.
 
A NIS ako se uzme preko velelprodaje na min 5000l cena ED 139,7rsd sa pdv-om.Pa sad vi računajte.Ja mogu i veći popust da Vam dam....


Od koga ste Vi culi da je ova cena na vece kolicine od 5000l?
Upravo zvao info centra i rece mi da je cena ta koja je u maloprodaji, tj. na pumpama plus popust uz karticu na koju se za ED dobija 5din./l a za Gasno Ulje 3din./l. I moze se kartica koristiti i dok traje nabavka regresiranog goriva.
Sad ko koga ovde...? Ili nisu svi jednako informisani, ili sta je u pitanju o_O A na pumpama da ne pricam, nemaju blage veze.

EDIT: Al su ovi zaposleni u sklopu NIS-a neinformisani,strasno. Zvao sam u N.S. kao sto se moze i na njihovom sajtu videti cena u veleprodaji,trenutno je 140,21din, plus prevoz do kuce. Na kolicinu od 5000l prevoz je oko 2din./l, a za kolicine od 10 000l, 1,49din./l. Znaci za vecu kolicinu samo je prevoz jeftiniji. I ovim putem kupovine ne vazi "Super kartica".
 
Poslednja izmena:
cena u veleprodaji,trenutno je 140,21din+ PDV/l, plus prevoz do kuce. Na kolicinu od 5000l prevoz je 2,42din+PDV/l, a za kolicine od 10 000l, 1,49+PDV/l. Znaci za vecu kolicinu samo je prevoz jeftiniji. I ovim putem kupovine ne vazi "Super kartica".

Hvala ali onda cemo na pumpama kupovati po redovnoj ceni, kad je u veleprodaji 140,21 + PDV!!!!!!:osmeh:
 
Cena na pumpama je redovna, plus onaj popust uz "Super karticu".
Mada na vece kolicine ce biti najpovoljniji NIS, jer svi od njih nabaljvaju, kako su mi rekli iz OMV-a. Barem se oni snabdevaju.
 
Kako lupate pa to je strašno.Direktno iz NS kod nas u udruženje po ceni od 139,7rsd sa PDV-om +1,5-2rsd/litru.Problem je što ne može račun na ime jer se mora imati PIB a poljoprivredni ne priznaju.Znači PIB udruženja,pa avansna uplata sa računa udruženja i stiže nafta na jedno mesto gde se sve istače.Posle toga kako se to deli među članovima njih ne zanima.Ne može manje od 4000litara jer je to najmanja cisterna.Isto tako se može uzeti i na neku firmu koja ima PIB i registrovana je za trgovinu naftom i naftnim derivatima(zadruge neke).Ne može svako da dobije svoj račun.Račun je jedan na svu količinu.
 
Posle je problem sta sa racunima. Samo taj jedan racun moze da neko prijavi, a sta sa ostalima koji su uzeli naftu? Usteda je korektna, takve slicne uslove daje i Knez Petrol.
 
Mozda je o tome bilo reci ali ja eto da pitam opet,cuo sam da treba razuni samo za dizel i to 60l/ha i za djubrivo i to 300kg/ha a da za seme ne treba.Da li je to tacno???
 
Nisam bas nesto upucen ove godine,pola subvencija ce da daju za gorivo i djubre a pola kes?Dali to za kes opet mora neki zahtev da se podnosi i kad pocinje to?
 
Nazad
Vrh