Subvencije poljoprivredi za 2014

Kiš ,nemaju ljudi razloga da lažu ,istina je da nisu dužni imati fiskalnu kasu ,e sad na koju foru ne znam.Kod nas u firmi s kojom poslujem su samo zbog fiskalnih ubacili kasu i daju račune za sve preuzeto od 1.1.2014 bez obzira na način plaćanja. Korektno s njihove strane.
 
Do kada treba biti kupljeno gorivo i djubrivo za radove u 2015 godini?i do kada mora da se predaju racuni za 2015 godinu?Negde sam cuo da svo djubre i nafta za radove u 2015 treba biti kupljeno do 15 novembra,hvala unapred
 
Zasto clanovi foruma koji znaju sta je potrebno od dokumentacije za kupljenu mehanizaciju ne napisu lepo to vam treba i to,nego svi kao podnose i cute, verovatno se boje da ne dobiju i neki drugi pa da oni kojim slucajem izvise.Mnogi pitaju sta kome a ovi sto znaju prave se ludi,misljenja sam da je ovo forum da se pomazemo medjusobno,a ne da tajimo informacije koje znamo.
 
Kolega Stojane nemoj da mislis da ovde ljudi kriju stvari ne bili prvi dobili recimo subvencije itd, ovde smo svi da bi jedni drugima delili savete, ... Ja sam ovde na ovom forumu stekao nekoliko prijatelja ljude, koji znam da me nece slagati, i znam da 99%ljudi na forumu su tu da pomognu, a predpostavljamo da svako od nas moze da se proseta do trezora i sazna sta mu je potrebno, evo ti moj primer, ja sve sto neznam pitam ili ovde ili moderatore foruma za neke od informacija koje su mi vazne, niko me nije odbio sem jednog kolege, kod koga sam stekao utisak da ne voli nista juznije od save i dunava, ali necu da ga imenujem, znaci ovaj forum je Koristan, samo treba pitati i ako neko zna odgovor odgovorice, i najvaznije je kolega nemojte provocirati, i vredjati ostale clanove, da ne biste bili omrazeni, jer dobar glas ide daleko a zao jos dalje... OVaj forum je normalna diskusija kao kada odes kod druga i razmenjujes misljenja, drugarski sve :) I jedan savet izbegavaj raspravu, ja sam par puta usao u rasprave i video da to NE VODI nikuda, ponavljam FORUM je KORISTAN, samo treba sebe naci u nekim od ponudjenih tema :)
 
Do kada treba biti kupljeno gorivo i djubrivo za radove u 2015 godini?i do kada mora da se predaju racuni za 2015 godinu?Negde sam cuo da svo djubre i nafta za radove u 2015 treba biti kupljeno do 15 novembra,hvala unapred

Ako mislis na 2014 onda je do 15.novembra , a evo i citat iz pravilnika >>

Правно лице, предузетник и физичко лице – носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинстава има право на коришћење регреса за гориво ако, поред услова прописаних законом којим се уређују подстицаји у пољопривреди и руралном развоју, у периоду од 1. јануара до 15. новембра текуће године купи гориво за радове у пољопривреди.

Isto se odnosi i na djubrivo
 
Kolege to je za 2014 godine i to je sve vec predato,ali ja sam cuo da se gorivo i djubrivo kao za radove u 2015 godini moraju kupiti do 15. novembra 2014 godine,jel to tacna informacija?
 
Zasto clanovi foruma koji znaju sta je potrebno od dokumentacije za kupljenu mehanizaciju ne napisu lepo to vam treba i to,nego svi kao podnose i cute, verovatno se boje da ne dobiju i neki drugi pa da oni kojim slucajem izvise.Mnogi pitaju sta kome a ovi sto znaju prave se ludi,misljenja sam da je ovo forum da se pomazemo medjusobno,a ne da tajimo informacije koje znamo.
Morate da pročitate i da vidite možda niste u okviru http://uap.gov.rs/vesti/stupio-na-sn.../#.VEc9uvmsVYc
 
Treba pomagati onima sto imaju malo zemlje a ne onima preko 100h ko ima,mogu oni samo sebe izfinansirati,bez ljutne clanova ko ima preko 100h zemlje,i izvinite za off topic
 
Sto se mene tice, neka naprave kako hoce, samo da nas obaveste na vreme, da mozemo malo i dugoricnije da planiramo, a ne kao do sada, skoro svake godine neka druga prica, dokle vise BRE. Bas nas izazivaju.... cackaju, a moze i da ih zasvrbi......
 
Niko ni ne trazi da se subvencionisu oni preko 100 ha, to je propaganda vlasti. Pred izbore su obecali i kurti i murti subvencije, a sad kad vide da vise ne mogu da ispune luda obecanja sad udri. Nek uzmu subvencije onima koji ne placaju PIO (a u medju vremenu nek urede taj deo da ne placa i onaj sa 5 isto koliko i onaj sa 55 ha), advokatima, doktorima, taxistima i ostalim koji izdaju zemlju a uzimaju subvencije (sta uzimaju, prvi su u redu) i

p.s.
I pravnim licima kao i zadrugama.
 
Nazad
Vrh