Najbolja folija za plastenike

slobadaca

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2011
Poruka
86
Lokacija
Sto dalje odavde
Sledece godine bi trebao da zamenim foliju na plasteniku posle 6 godina pa me interesuje koje su sada najbolje i najkvalitetnije folije iz vase prakse po pitanju dugotrajnosti, zadrzavanja toplote i slicno?
 
Grcka imam je dugo i nije losa firma zora zo,mada hvale neku madjarsku imas je u muzlji kod zrenjanina
 
Slozio bih se za Grcku foliju, Kritis, 150 mikrona, imam je vec trecu godinu, jako dobra
 
Imam madjarsku od 2006 godine, preko leta je pokrivena mrezom, ili ona ili izraelska Ginegar!
 
Imam grčku foliju 130 mikrona već 6 godina, ali sad već trebam menjati. Sad vidim da taj grčki Kritis ima 2 zastupnika, zora-zo i savacoop videću gde je jeftinije. Ali ako hoću dve folije (jedan iznad drugog)da stavim dali oba dva da budu 130 mikrona ili unutrašnji može da bude tanja 60 mikrona?
 
Imam grčku foliju 130 mikrona već 6 godina, ali sad već trebam menjati. Sad vidim da taj grčki Kritis ima 2 zastupnika, zora-zo i savacoop videću gde je jeftinije. Ali ako hoću dve folije (jedan iznad drugog)da stavim dali oba dva da budu 130 mikrona ili unutrašnji može da bude tanja 60 mikrona?

Kod mene jesu, ali mislim da ne mora,.. jer te folije se ne "taru" o cevi plastenika. Kada budem stavljao ponovo, staviću donju od 90 a gornju od 120 (ili 130) mikrona.

Ja imam patiluks (italijanska). Bila je najskuplja u Sava-kopu (pet godina garancije -200 mikrona), ali nisam sa njom zadovoljan. Premekana je, pa mi sa malo iscepala kada sam je skidao. Ni moji prijatelji u Temerinu, nisu sa njom zadovoljni.
Pre toga sam imao Pati-lajt foliju od iste firme (150 mikrona) i bio sam zadovoljan.
Sa Kritis folijama nisam baš bio prezadovoljan (nejednaka je debljina,.. možda su mi uvalili neku sa felerom), a najzadovoljniji sam sa TVK (mađarskom), koja je u klasi sa Kritisom po ceni, ali ipak bolja za godinu - dve.

Kada stavite duplu foliju, iznenadićete se, kako to stoji po vetru, ne mrda,.. kao na slici.
 
Zasto niko ne preporucuje Izraelske folije koje su ekstra kvaliteta i izdrze min.6god.?
Ja ih ovde u okolini Zrenjanina, nisam nigde video u prodaji.
Ovde se prodaju Grčke (Kritis), i Mađarske (TVK) u Agrouniji.
U Foliaplastu (prodavnica za plasteničku proizvodnju) se prodaje Mađarska (ali ne TVK, već od FOLIA_PLAST-a, jer su u rodbini sa tom privatnom firmom u Mađarskoj, pa su zato i uzeli isti naziv svoje prodavnice)
i u Sava-kopu, (u Novom Sadu).,.. to je firma koja snabdeva 80% poljoapoteka u Vojvodini.
Sava-kop ima Italijanske (PATI, italijanska firma) i Grčke folije.

Verovatno zato niko ne preporučuje Izraelske.
 
Italijanske pati sa mehuricima od 200 mikrona su bas dobre.TVK imam za zavese u tri plastenika.U plastenicima su 5god. i jos su dobre.Grcku nisam koristio i ne znam.Ako traje 6god bez da izgubi svojstva onda je u redu.Tu onda cena odredjuje.Ja sam Izraelsku placao 41x12m 320evra.U pitanju je nekapajuca folija.
 
Italijanske pati sa mehuricima od 200 mikrona su bas dobre.TVK imam za zavese u tri plastenika.U plastenicima su 5god. i jos su dobre.Grcku nisam koristio i ne znam.Ako traje 6god bez da izgubi svojstva onda je u redu.Tu onda cena odredjuje.Ja sam Izraelsku placao 41x12m 320evra.U pitanju je nekapajuca folija.


slazem se sa tobom.Ja imam pati lite 200 mikrona anti kapajuca sa mehuricima(takozvana gasna folija),na plasteniku je vec 8 god a kao da sam je juce stavio.
 
I ja da se uključim u temu. Velika je razlika u ceni između grčke Kritis i italijanske Patilite folije.
Trenutno cene:
grčka 130 mikrona ~63,00 din/m2
italijanska 210 mikrona ~113 din/m2
mađarska 170 mikrona ~80 din/m2

Pitanje je da li italijanska vredi ove razlike u ceni i naravno, šta kupiti?
 
Poslednja izmena:
kod nas se vrti slovenska,grčka,turska,izrealska
najjeftinija je slovenska malo zelenkasta 3god oko 2-3 eu ako izdrži 2 god dobro je
grčka kao i turska bijela boja je malo skuplja i malo kvalitetnija od slovenske
izraelska je 4,5-6 eu po m2 zelene boje i ona će sigurno duplo duže izdržati od ove dvije,kod mene ove plastenike što imam uz njih sam uzeo i izraelski najlon a njemu je sad već 12 godina,nema da se nakon 2-3 god raspadne ili rastrga sama od sebe,tamo gdje je rupa od leda ili nekakvo mehaničko oštećenje zalijepi dobrom trakom i to je to..ali ima jedna mana koja ne bi smjela biti a mi pri ugradnji često naletimo na nju,ja ne znam odakle dolaze te izraelske folije ali većina onih koje dođu nama su neki skart koji ima sitne greškice(poderotina,loš spoj,ostao trag kao od pegle itd.) koje vjerovatno u zemljama eu nisu dozvoljene pa često završe kod nas,mada ima i za to rješenje prije postavljanja sve dobro i detaljno pregledati ako se naleti na kakvu grešku reklamirati te vratiti ili zamijeniti
 
Nazad
Vrh