Aditivi u ishrani ljudi i zivotinja

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.394
Lokacija
Stara Pazova
Svedoci smo savremenih tehnologija,koje u vecini slucajeva predstavljaju opasnost po ljudsko zdravlje.Jedno od takvih su aditivi,koji su mnogo rasprostranjeni i koriste se u gotovo svim krajnjim poljoprivrednim proizvodima,sto za ljudsku,sto za stocnu ishranu.
Pokrecem ovu temu zarad bolje informisanosti ljudi sta su aditivi i koliko njihova primena moze biti stetna.Neki od njih su i zabranjeni,a siguran sam da vecina od nas nije o tome obavestena.Naravno da to obavestenje nije u interesu onoga,ko ga ubacuje,te mislim da ovako nesto moze biti od koristi za opste ljudsko zdravlje i kao alarm na sta treba obratiti paznju.
Svaki proizvod bi trebao na deklaraciji imati napisano da li i koji aditiv sadrzi.Da li je tako i kakva su vasa iskustva.
U prevodu znamo li sta unosimo u organizam.
Za pocetak nesto o aditivima.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Prehrambeni_aditivi
 
Tema je prava i hvala kolegi sto ju je pokrenuo. Nadam se da ce zaziviti posto tu ima toga dosta da se napise. U danasnjoj savremenoj tehnoloskoj proizvodnji gotove hrane nismo ni svesni sta sve konzumiramo.
 
Tema je prava i hvala kolegi sto ju je pokrenuo. Nadam se da ce zaziviti posto tu ima toga dosta da se napise. U danasnjoj savremenoj tehnoloskoj proizvodnji gotove hrane nismo ni svesni sta sve konzumiramo.

Moram da dopisem da je temu pokrenuo covek koji na nasem forumu vazi za velikog ako ne i najveceg borca za zdravu i pravilnu ishranu, a koji poseduje u toj oblasti zavidno znanje i iskustvo.
 
Na zalost u toj oblasti cesto nailazim na ne razumevanje pogotovo onih kojima je profit na prvom mestu.Medjutim svaki clan koji ce sebi uhraniti nesto bez upotrebe stetnih aditiva,ili usoliti meso na starinski nacin zahvaljujuci ovoj temi meni cini zadovoljstvo.Previse smo izbombardovani i zatrovani,te se treba boriti i makar informisati o stetnosti salama,virsli,pasteta i kojekakvih industrijskih proizvoda.Po meni domaca dzigernjaca zakon,cajna kobasica zlo,bez obzira na ukus.
 
Tema je odlična.Ali surova realnost je da nam izgleda nema spasa.Sve više se beži od tradicionalnih priprema suhomesnatih proizvoda (majuške,krvavice,švargle...) a kupuju se kojekakvi parizeri,viršle,šunkarice pune vode...
Ima se mnogo pisati na ovu temu.
 
Tema je odlična.Ali surova realnost je da nam izgleda nema spasa.Sve više se beži od tradicionalnih priprema suhomesnatih proizvoda (majuške,krvavice,švargle...) a kupuju se kojekakvi parizeri,viršle,šunkarice pune vode...
Ima se mnogo pisati na ovu temu.

Da su samo pune vode moj Zorane, nego su pune i kojekakvih aditiva sto manje a sto vise stetnih po zdravlje onih koji takvu hranu konzumiraju.
 
Sada kreće sezona svinjokolja i dosta njih uzima gotove smeše začina za razne tipove kobasica što po meni nije pametno jer se ne zna šta one u sebi sadrže.Kod mene su zastupljeni paprika,so,šećer,biber i beli luk.Creva prirodna i to je to bez upotrebe kojekakvih aditiva i nekog mudrovanja.
 
Kakvi Matići i mogu biti neg pametni. :osmeh: Papriku uzimam domaću Slovačku direktno od proizvođača.Ranije sam uzimao u prodavnici gde se prodaju špecije i pribor za svinjokolj dok nisam video na deklaraciji made in China.E nećeš ga majci više.
 
Samo domace Maticu... Ha ha ha i ja kada vidim to PRC na prehrambrenim artiklima odmah se najezim....i pobegnem od toga....
 
Ne zvanicno sam cuo da se jedan od aditiva koji sluzi za ocuvanje svezine hleba dobija iz ljudske kose.:osmeh: Kad se Kinezi sisaju lepo pociste s poda,pa na dalju obradu i distribuciju po svetu.:haha:Domaca pekara zakon,jos samo da imam blizu vodenicu i da sameljem svoje zito gde bi mi bio kraj.I brasno je puno aditiva.Ono sto nije dobro crvu,nije ni nama.
 
Veoma poucan tekst.Na zalost istinit.A hoce da zabrane pravljenje sireva u domacinstvu,jer su ne higijenski i ukrstaju se putevi mleka.Stvarno sramota i mislim dok je Srbije i Srba u njoj,nece se zabraniti drzanje svinja i zivine bar za sopstvene potrebe,klanje istih u kucnoj radinosti,pravljenje domaceg sira,meda i pecenje rakije.Ako nam i to uzmu,onda nam trovanje i sistematsko ubijanje ne gine.
To je velika prednost seljaka,koju na zalost mnogi ne cene,da se iole zdravije hranimo.
Inace kosa mi se dize na glavi,kad neko kaze da mu se ne isplati da hrani svinju i da mu je jeftinije da kupi meso na akciji.Naravno da je jeftinije,ali isto nije bez razloga i jeftinije.Sve ima svoju cenu.
 
Upravo sam se iz tog razloga i vratila iz Beograda u selo,da sama proizvodim hranu za sebe i najblize. Jedini nacin da zabrane proizvodnju hrane za sopstvene potrebe je ovaj koji je pomenut,da ti se ne isplati,na tu kartu idu.Ali ako se domacinstvo dobro organizuje,moze se isplatiti.Svest ljudi mora da se menja.Sreca pa postoji dosta literature o organskoj proizvodnji,permakulturi,da se napravi zatvoren krug u domacinstvu,i uz dosta rada i volje,svi mozemo da imamo kvalitetnu hranu na stolu i zdravo okruzenje.
 
Domaca pekara zakon,jos samo da imam blizu vodenicu i da sameljem svoje zito
Nabavi mlin na kamenje isto melje kao vodenica potočara samo umesto vode okreće elektromotor, i možeš da melješ šta hoćeš. Ja sam meni nabavio jedan takav mlin samo da ga sredim i biće crnog hleba i proje.
 
Ne može proizvodnja svinja koje se hrane u domaćinstvu, dakle po starinskim principima, biti jeftina. Mora biti skuplja, ali barem je meso poznatog porekla.
Na sve ove priče o hrani treba dodati i problem vode. Nije isto kada svinje piju hlorisanu vodu i kada piju bunarsku vodu.
Takođe, jedan moj drugar iz novosadskog hidrozavoda, kaže da ostaci pesticida svake godine prosečno prodiru po metar u dubinu zemlje, to znači da je negde ostatke istih moguće naći i na 40-50 metara dubine...
 
Pitanje koliko će slanine da bude, ali meni kum hrani svinje sa palim jabukama, sljivama, kupusom itd.... sve što ostane zeleno plus kukuruz, ne ispadne skuplje jedino traje........
 
Kao apsolventica, bila sam na praksi u jednoj mesnoj industiji, između ostalog, i na procesu proizvodnje paštete...uglavnom, nakon tog iskustva, više ne jedem paštetu, niti je volim vidjeti u svom frižideru.
Kruh je opet priča za sebe, pekari upotrebljavaju nekoliko aditiva, a u zadnje vrijeme čujem da u velikim pekarama dobiju već gotove smjese a da i ne znaju šta je sve unutra.
Ima li išta ljepše od mirisa domaćeg kruha ili pogače...i nije neki problem oko izrade; treba samo malo volje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh