Proizvodnja rasada u plastenicima

Vako :
kupio Superior /medeno srce, sidlingov substrat , kontejnjere. Jel ima nesto sto sam propustio:haha:
Mislim da cu sacekati jos koji dan sa sadjenjem jer nemam grejanje u plasteniku pa ..,,,

img3282q.jpg

p.s.
jel moze neko da me uputi gde mogu da procitam sta znaci kaljenje rasada.
 
kaljenje znaci da kad je vreme pred iznosenje ostavlja se plastenik otvoren i biljka se izlaze spoljnoj temperaturi i priprema za suroviju sredinu jer u rasadu je negujemo kao malo dete :ppozdrav:
 
@Topalko
Sto se tice rupa za seme,imam sablon koji sam napravio za busenje rupa,kako mi drug rece supstrat ne sme da se sabija ovo izbusi rupu nekih 1cm sa 1cm,od povrsine kontenjera.
Hteo sam da te pitam ,procitao sam komentare vezano za el.tepih kazu da od skale nevalja,sta ti kazes na to i znas li gde ima da se kupi ovde kod nas:haha:Moes i tamo napisati.Pozdrav
 
elektricni tepih imate u novom pazaru,brzom postom se vrsi dostava
nemzam jel smem javno da obajvim broj tel?
 
topalovic je napisao(la):

Evo juce posejan paradajiz :ppozdrav: :ppozdrav:
Topalovicu,vidim da rucno sejete,a jedna firma iz mladenovca pravi neke masine za usejavanje od pleksiglasa i kostaju 200 evra.Nisam siguran na koji fazon radi,ali ako je dobra mislim da nije skupo.
 
NAMENA: Mašina vrši usejavanje piliranog semena duvana, povrća i sl. u stiroporske kontejnere.


OPIS: Radnik slaže kontejnere u zadnjem delu mašine. Trakasti prenosnik pogonjen preko elektro motora i reduktora sa pužnim prenosom, gura kontejnere kroz koš u koji drugi radnik nasipa supstrat. Napunjen kontejner prolazi ispod skidaca, koji uklanja višak supstrata. Tako pripremljen kontejner prolazi ispod glave nabijaca, koji sabija supstrat, odnosno pravi udubljenje u supstratu u kojem ce seme biti usejano. Pilirano seme sipa se u usipnik sa dobošem sa kalibrisanim rupama, koje zahvataju seme. Pre polaganja semena u kontejner, višak semena uklanja se skidačem. Dva radnika dosipaju seme u usipnik po potrebi i kontolišu da li su kontejneri pravilno popunjeni, dok preostala dvojica odnose napunjene kontejnere.


UČINAK: 350 - 400 usijanih kontejnera na sat sa 6-8 radnika na opsluživanju.

1.jpg



tamara1611 , neka slika ili link bi bila poželjna, da vidimo kako to izgleda. :cao:
 
da to je ta firma ali nije ta masina,ova kosta 6000....!
Post je spojen: [time]1296496482[/time]
_________________________________________________
slika kasnije
 
tamara1611 je napisao(la):
topalovic je napisao(la):

Evo juce posejan paradajiz :ppozdrav: :ppozdrav:
Topalovicu,vidim da rucno sejete,a jedna firma iz mladenovca pravi neke masine za usejavanje od pleksiglasa i kostaju 200 evra.Nisam siguran na koji fazon radi,ali ako je dobra mislim da nije skupo.
Iz Mladenovca?? Ajde ako imas bar naziv te firme , mogao bih ja da se raspitam itd mada cisto sumnjam da kod nas ima tako nesto :)
 
U jednoj knjizi sam nasao masinicu za sejanje sitnog semena.
Proizvod je neke nase firme.
Tako nesto se upotrebljavalo pre 10 - 15 god.
Ove sa slike nemaju ni najsavremeniji plastenici kod nas.
Preskupo je to.
Isuvise velika investicija, za taj posao.
Sa daleko manje novca se moze perfektno odraditi posao. :cao:
 
@ Dzionik
Kada je pronadjem, ubacicu sliku.
@Miladin
Osvetljava se po potrebi.
Sa obicnim sijalicama.
 
horizon orgil je napisao(la):
Pozdrav, jel neko ima iskustvo sa sortom paradajza magnus f1 ?

Magnus je srednje visine, pušta se na dvije grane. Dosta je rodan, ali budući da nije nešto naročito debeo ukupan prinos je malo manji nego kod nekog drugog visokog paradajza. Također nije mi se dopadao i okus jer je u vanjskoj proizvodnji gdje sam probao imao malo zelenog u sebi. Uglavnom kod mene nije prošao, ali ne znači da nije bolji ako se readi u plasteniku.
pozdrav!
 
Sto se tice Magnusa, kod mene u selu se dosta gaji.
Nisam imao prilike da ga vidim uzivo, ali kazu da je dobar.
Govorim za plastenicku proizvodnju.
 
Nazad
Vrh