Proizvodnja rasada u plastenicima

Mislim na nesto ovako
seminis-kameleon-f1.jpg

Ovakva otprilike boja ali da bude sto duza.kada se uradi lepo da cakli kao staklo.
 
Gledao sam neke nove na tv, ali nisam upisao imena. :sta: Zapamtio sam da su sve dobro ishvaljene.
 
Svaka čast za 5 dana ti niče paprika, meni paradajz niče za toliko, a paprika duže.
prvu fazu proizvodnje rasada radim na elektricnim cebadima(elektricnim tepisima) gde je temperatura konstantna. i bas ovo sto kaze Ljubek, konstantna temperatura supstrata je od 22-25 c. mora da izadje za 5 do 7 dana,ako je seme ispravno kao i sama dubina sadnje.
 
Zaista lose vremenske prilike za proizvodnju rasada...Kod mene je tek posejano pre 4 dana tako da ocekujem nicanje za 2-3 dana i nadam se da ce se vreme promeniti.

Imitiraj sunce....
 
Ja sam koristio Kaman i mogu reci da ima puno roda, ali je i jako bujan, ima dosta posla oko njega oko cupanja zaperaka. Zadovoljan sam sa njim, vec ga 3 godine koristim. Mana mu je samo sto ne stize rano. U plasteniku koristim i Adrian i on stize sa berbom plodova nekih 10 dana pre Kamana.
 
Danas sam posejao paradajz Melodiju 1000 semenki, Gardel 1000 semenki i Mondijal 500 semenki.Gardel i Mondijal sam radio nekoliko godina i prezadovoljan sam njima.Melodiju radim prvi put kakva su vam iskustva stim hibridom pozdrav.
 
Paradajz poceo da nice
Inace moji kontejneri su negde u sredini.Nisam ih stavio u svoj plastenik, kod mene ce doci tek za pikiranje.
ima i vestacko osvetljenje, vidi se iz prilozenog ali se ne pali nikad.Kada se zavrsi nicanje konejneri idu u drugi plastenik, a na njihovo mesto dolaze drugi.
109579757661341601371866.jpg
 
Danas sam posejao paradajz Melodiju 1000 semenki, Gardel 1000 semenki i Mondijal 500 semenki.Gardel i Mondijal sam radio nekoliko godina i prezadovoljan sam njima.Melodiju radim prvi put kakva su vam iskustva stim hibridom pozdrav.

Nakon 7 godina bavljenja povrtarstvom, zadnje 2 godine stavljam samo Melodiju, ona je izasla kao pobednik po meni za sve ove godine sto se tice transporta, lepote a i ukusa. Ove godine cu stavljati i Matias prvi put, pa javljam utiske.
Jel koristio neko Ekron krastavac? Kakav je po ukusu? Da li daje dobar rod?
 
Nazad
Vrh