Proizvodnja rasada u plastenicima

ja imam eklspanzioni sud i dve pume koje teraju vodu. pumpa je tu da mesa vodu i definitivno je potrebna(bar u slucaju mog plastenika koji je dugacak 55m).plastenik nije kuca, pa da se zidovi zagreju.za ranu proizvodnju rasada potrebna ti je dobra pec i dobro grejanje. oscilacije temeperature napolju i unutra su u ogromne,a posebno u januaru i februaru. naravno za sve to postoje proracuni...
 
ja sam juce posejao papriku
20150105_112525.jpg
[/URL] screenshot[/IMG]
20150105_112512.jpg
[/URL] adult image host[/IMG]
20150105_112521.jpg
[/URL] image hosting over 5mb[/IMG]
20150105_112538.jpg
[/URL] capture[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pa neka je sa srecom start.Da ova godina bude uspesna i dobra.
Ja sa paradajzom krecem 23-eg a sa krastavcem tek oko 10-og februara.
 
Krastavac spremam za sredinu marta,sadnja od 15-20 marta.Tako radim svake godine, ali nije jos definitivno utvrdjen datum setve.Sejao sam i u januaru, ali ove godine cu saditi mladji rasad pa ce setva biti od 10-do 15 februara.Sortu jos nisam odredio, zavisi od nekih drugih faktora, a cena je od 55-140 evra za 1000 semenki.
 
Ja sam danas posejao u kontejnere mondijal , papriku editu ,lily ,zki baburu i fortese ,sutra sejem celer kojak.
 
Ja danas bio u dve apoteke i u obe ima Mondiala.Nisam gledao cenu ali se moze naruciti sta hoces od semena, to bar nije problem.
Mislim da je cena oko 7000 ali nemoj mi bas verovati,nisam obracao paznju
 
Danas gledao kod mene u selu 500 semenki 3350 din,u drugoj je verovatno jevtinije.
Prosle godine je imalo oko 10% vise semena u kesicama.
 
Indoor koju papriku mi preporucujes da posejem,hocu da probam jedno jutro!?:)
ako je poljna babura u pitanu i ako gledamo odnos cena semena, kvalitet plodova i ranostasnost = definitivno Bobita od dune. Blondy je odlicna paprika,ali je osetljiva,manja habitusom i skupo seme( 30-35e - 500 semenki). Barbie je izuzetna paprika.malo konusna babura, jakog habitusa i veoma rodna,ali je nesto kasnija u odnosu na ove dve.cena joj je slicna Bobiti... okop 200e - 5000 semenki. Blondy radim u plasteniku, a ove dve napolju pod tunele
 
Poslednja izmena:
Predlog za papriku silju.Plan je da bude druga proizvodnja u pasteniku,stim sto bih je sejao ranije,pikirao i sadio recimo oko 10-og jula.Prvi put cu raditi tako nesto i ne znam bas nista o tome.
Pod prvi put mislim na papriku u plastenicima.
 
Nazad
Vrh