Proizvodnja rasada u plastenicima

img0154.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Захваљујемо .. само ако би сте били љубазни да напишете који дан ?
 
jura još koji dan pa je vreme da se to zabije u zemlju..

kod mene slična situacija sa paradajzom ali su mi krastavci ipak manji...
slikam sutra da se i ja pofalim...
 
@ Jura
Svaka cast za rasad! Posto sam za sortu krastavca posejao Ekron kao i ti, voleo bih da me posavetujes. Planiram ga saditi na foliju u dva reda, razmak sadnica u redu 40 cm, a izmedju folija 80 cm. Uzeo sam mrezu za spalir 1,8m i planiram staviti jednu mrezu po sredini folije na koju bih vodio dva reda krastavca. Da li je moguce tako uraditi?
 
Pozdrav svima. Nova sam na forumu, ne znam gde da ostavim svoju poruku. Moje ime je Irena. Imam problem sa rasadom paradajza. Potrebna mi je pomoc a evo i slike. Mozda nisu nesto najjasnije.
fotografija1929.jpg
[/IMG]
fotografija1931.jpg
[/IMG]
fotografija1932.jpg
[/IMG]
 
bomet kod mene su po dve biljkeu saksiji.Znaci kaka to posadim i stanes ispred platenika vidis 3 reda krastavca.Posle se to razvodi i budu tri dvoreda.Razmak u startu izmedju redova je 1,4m.Kada biljka poraste i rasiri se taman se moze proci.
@lenna_sky25
Meni na pamet padaju dve opcije.Jedna je da je biljka bila presuva.Ako je to onda je nadjubri i zali i povratice se.
Druga je virus.Ako je to mozes ga baciti.Da li si primetila da imas grinju u plasteniku.Zute listove i zut vrh pomegde?
@ljubek krastavac tera treci list a sad sto je malo pobego *ebi ga.Bolje nego da zazebi,tada je zajeban
 
@JuRa Suv nije...zalivan je po potrebi, meni se cini da je crveni pauk jer koren je dobar i list sa strane, problem je srce biljke, uvrce se. Primetila sam crvenkaste bubice ispod case. Tretiran je sredstvom protiv grinja.
 
Moje misljenje je da je to neki determinatni paradajiz koji ima hibridnu osobinu uvijanja listova i vrhova....Paradajiz na "oko"deluje lepo onegovan .....e sad malo podataka si iznela....cime si ga zadnji put tretirala od hemiskih prparata jer mogu ce da kanta ili posuda za prskanje nisu bili oprani pa postoji mogucnos ostecena od nekog herbicida meni lici na ostecenje od "totala"......Preporuka da probas sa nekim organskim djubrivom(slavol,booster,agrostemin....) u razmacima od 3-5 dana da ga tretiras...pa da vidis da li ima poboljsanja...Pozzzzz
 
i ja bi se složio sa topalovićem oko posledica neopranih kanti i neprimerenih doza pesticida.
na oko paradajz ima čudnu boju i to koliko vidim u oazi ne po celom rasadu.
ako ima grinja one su na naličju lista i golim okom su teško vidljive.
kod grinja nije pravilo da napadaju najmlađe listove a ovde koliko vidim simptomi promena su na najmlađim listovima tj na vegetacionoj kupi što je tipično kod oštećenja od hemijskih preparata.vrati film unazad sta je rađeno...možda približimo sliku...
 
@Jura
Hvala, skockacu to vec nekako jer sadnja nece jos, barem kod mene. Ono oko cega ce mi biti potrebni saveti su vodjenje krastavca na spalir i orezivanje. No, otom potom. Uzgred, koliko je potrebno vremena od setve da krastavac bude spreman za sadnju:ppozdrav:
 
http://www.dodaj.rs/f/3G/U9/Ujf7jBR/cam00040.jpg
ne smem nista da razmaknem a redovno guzva JOS DVA DANA ZIME pa cemo onda valjda odahnuti.

- - - - - - - - - -

bomet za krastavac ti je dosta 35 dana ali samo ako mu das dobru temperaturu i svetlost nesme nista da fali.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/f/1u/XJ/1Z4QEGqQ/1/cam00019.jpg
Ja sam resio da odam tajnu za dobar rasad nije jos kasno da probate tu na slici u cosku se vidi ambalaza koju je nephodno koristiti pri radu sa rasadom.Nadam se da cete mi se zahvaliti na ovaj veoma dobar savet i da dodam ispod 5 komada se ne ulazi u plastenik.
 
@ljubek, @topalovic Kada smo primetili da se najmladji listovi uvrcu, odneli smo biljku na analizu...rekli su nam da grinje ne postoje vec da su mu potrebni mikroelementi. Tretiran je istim, proslo par dana bez poboljsanja. Onda smo odlucili da tretiramo od grinja akaricidom, za svaki slucaj i opet nista. Blago je tretiran, o kantama vodimo racuna to bez diskusije. Pozz
 
Nismo koristili supstrat ovog puta, vec preradjen stajnjak sa zemljom. A cudna boja do kamere, slikano je telefonom. Probacu da ubacim druge slike kada budem mogla.
 
isključujem nedostatak mikro el jer stajnjak ih ima dovoljno da rasad paradajza u ovoj fazi ne oskudeva u tome.
može samo biti višak hraniva.
probaj da izvadiš jedan tipični iz saksije i vidi da li ima bilo kakvih promena na korenskim dlačicama...
sterilišete li supstrat?
 
Nazad
Vrh