Proizvodnja rasada u plastenicima

Postovani povrtari :osmeh: Pronasao sam u temi dosta toga o toploj leji koju koristite za zagrevanje rasada ali imam jednu nedoumicu. Do sada sam koristio toplu leju ciji je krajnji sloj bila mesavina supstrata i stajnjaka u koji sam sejao seme. Od ove godine sam resio da predjem na proizvodnju rasada u kontejnerima pa me interesuje da li je ispravno ukoliko postavim preko stajnjaka red slame (do 5 cm) i preko toga postavim kontejnere kako bih fizicki razdvojio stajnjak od kontejnera ili je neophodno da postavim i daske (preko slame) kako bih napravio veci razmak izmedju kontejnera? Ukoliko upadne neka slicica vasih toplih leja bilo bi super :osmeh:. Pozdrav!
 
Da li neko zna sta ovo moze biti,suse se samo gornji listovi, nikako da se razviju novi mladi listici. Da li je upitanju bolest ili hladnoca, pokrivao sam ih agrilom.
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Deluje mi kao da si ka sprzio sa djubrivom . Imao sam slicne simptome u saksijama kada se pretera sa prihranom . Pokaze ozegotine po obodu lista
 

Razmišljam da probam ovaj način podizanja rasada, uz obzir da radim za moje potrebe, što će reći jako male količine.
U videu se kaže da dimenzije stirodura moraju biti 60x125cm.
Zbog čega je to tako? Zar ne mogu napraviti veće klijalište, sa više traka, jer ako je u pitanju optimalna toplota, uz više traka će se osvetliti i zagrejati veći prostor klijališta..

Da li bi neko, ko se razume u elektiku, mogao da nacrta šematski prikaz ovog povezivanja ?

Uzgred, nemojte da kupujete ove trake na KupujemProdajem sajtu i sličnim sajtovima, kad imate na AliExpress-u iste te Grow Led Light 5050 trake za 3 puta manje novca, po dužnom metru.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh