Proizvodnja rasada u plastenicima

Zorane, mora proci koji dan da deluje. Samo kad razbacujes pazi da ne padne na biljku i blizu biljke

BatmanBG
Svaka cast. List ko paulonija :-D

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Drugari, treba mi pomoc! Evo o cemu se radi-imam ponudu da proizvedem 35000 sadnica kornisona. Sva ulaganja oko toga-kontejneri, seme, supstrat, agrotehnika.... snosi tip kome treba da proizvedem. Moje bi bilo da posadim, polivam, primenjujem agrotehniku dok rasad ne stigne za presadjivanje. Obzirom da nikad nisam imao ovakav vid saradnje sa nekim, interesuju me vasa iskustva, da li je to neko radio i koliko bi bilo realno da to naplatim (tehnicki svoj rad i da kazem, mesto u plasteniku)? Svaki predlog ili savet su vise nego dobrodosli!!!!

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ima li neko kakav prijedlog cime oprskat plastenik ili foliju iznutra prije sadnje?

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Obzirom na to da je ispikirani rasad u negrejanom plasteniku, da li znate kolika je temperatura supstrata potrebna da bi rasad paradajza napredovao. Reč je o Big Bifu.
Hvala unapred.
 
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_78441417_20170324_160455.jpg]
1_tmb_78441417_20170324_160455.jpg
[/url
Corvinus paradajz,ista stabljika slikana prije 7 dana kada je cvetao prvi kat i danas cvetaju dva kata i sutra se otvara treći kat
 
@miladin
dobro izgleda za sada... koja je sotra?
Kod mene ima ponegde otvorenog cveta.Prvi put mi se desava da u svim plastenicima imam poneki cvet, a nije sve sadjeno u jedan dan.
 
Veče pre tog jučerašnjeg mraza prekrio sam rasad agrilom, uključio kalorifer a rasad se nalazi u manjem plasteniku unutar većeg... Čitajući prognoze najave su bile od 0 Celzijusa do 2 Celzijusa. U 5,oo h imam šta videti napolju: smrzla voda... temperatura -3Celzijusa. U plasteniku 2Celzijusa. Provukao sam se. Oko 8 h oprskam ga Murtonik+Previkur.
Kada sam krenuo sa rasadom urezalo mi se: Za jednu noć ode sve što si radio. Pre par godina sam noću zalivao plastenike pri niskim temperaturama.
 
Od kad mi se isto desilo pre 5-6god poceo sam da ubacujem sijalice povezne sa termostat podesen na 5 stepena i sada mirno spavam.Kad uzmes u obzir da ti mraz sjebe muku i finasije od 50 100 200 evra investicija za par sijalica i nije neka para.
 
koristite li vi agril.To je jeftinije od te elektrike i kalorifera.Ako treba i 3 4 puta prekrivajte.Svaki sloj daje 1-1,5 stepen pa racunajte.
Nekidan napolju jutarnja -2 plastenik dupla folija i jedan agril izmereno jutarnja 9 stepeni.
 
Nomoze agril da daje 1.5 ili sta ti znam nije to elektricno cebe pa da greje on sprecava da se zemlja sporije hladi i smanjuju uticaj spoljne temperature na sam plastenik.Ako preko dan bude niska temperatura i nocas padne ispod nule i potraje par sati nepomaze ti agril...
 
Nomoze agril da daje 1.5 ili sta ti znam nije to elektricno cebe pa da greje on sprecava da se zemlja sporije hladi i smanjuju uticaj spoljne temperature na sam plastenik.Ako preko dan bude niska temperatura i nocas padne ispod nule i potraje par sati nepomaze ti agril...
Pomaze itekako,bas tako,u tri-cetiri sloja,provereno,i do minus 6 spolja,unutar plastenika ispod agrila bez ostecenja radada.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
koristite li vi agril.To je jeftinije od te elektrike i kalorifera.Ako treba i 3 4 puta prekrivajte.Svaki sloj daje 1-1,5 stepen pa racunajte.
Nekidan napolju jutarnja -2 plastenik dupla folija i jedan agril izmereno jutarnja 9 stepeni.
Svako veče prekrivam rasad agrilom, nije neka investicija, čak slobodno mogu reći nikakva spram ostalog što sam uložio u rasad.
 
Ljudi ! Mi koji radimo rasad za sebe ili za prodaju moramo da obezbedimo nekakav vid grejanja struja ili kotao ,top na plin bilo sta dr. Necemo valjda da gledamo u pasulj hoce li biti -3 ili -9 . Ne smemo da dozvolimo da propadne rasad , veliko ulaganje i rad .
 
Pomaze itekako,bas tako,u tri-cetiri sloja,provereno,i do minus 6 spolja,unutar plastenika ispod agrila bez ostecenja radada.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Tako je kolega provereno....

- - - - - - - - - -

Ljudi ! Mi koji radimo rasad za sebe ili za prodaju moramo da obezbedimo nekakav vid grejanja struja ili kotao ,top na plin bilo sta dr. Necemo valjda da gledamo u pasulj hoce li biti -3 ili -9 . Ne smemo da dozvolimo da propadne rasad , veliko ulaganje i rad .
Ne gledas u pasulj vec u prognozu i u trenutno stanje napolju.
I po tome se ravnas...
 
Nazad
Vrh