Proizvodnja rasada u plastenicima

Pitam zbog neke druge proizvodnje. Ovaj nije normalan što ti je bio u gostima.
 
Moja paprika, slikao sam sa dnevnom štampom zbog datuma za jednog forumaša.
Datum sijanja i više slika ima u temi od veštačko osvetljenje od 20-01.





@mims je vjerovatno pitanje uputio meni pa da odgovorim.

Električno grijanje ispod laminata koristim u klijalištu 150w m2 a može se rezati svakih 25cm širina je 50 cm a dužina je do 100 metara 50 cm taman za kontejner po dužini ovo je meni ostalo viška pa postavljam sliku kako izgleda.
Ima i manje snage od 100w ja koristim od 150w brzo zagrije klijalište i bolje održava temperaturu.


A ovo su grijaći kabeli koje su mi ostali u zalihi i od njih koristim u rasadniku za grijanje rasade.


A ovo je moj mali rasadnik koji se grije električnim kabelom sa gornje slike.


Ova rasada je samo za moje obiteljske potrebe a evo jedna slika od prošle godine sa jednim malim diom vrta kako izgleda 12-04-2014 i tada mi je neko od komšija počupao po vrtu i razbacao što se vidi na sliki vjerovatno iz obijesti ( samo se nemojte smijati ) meni je bilo muka kad sam ujutro vidio.

Batman svaka čast, izgleda da su Led sijalice vrh u dopunskom osvjetljavanju rasada, biljke izgledaju kao u po ljeta da su proizvedene, ja bih ti nešto predložio pa ako imaš vremena da isprobaš. Ja sam u toku eksperimenta proizvodnje rasada pod vještačkim osvjetljenjem pa polako shvatam neke stvari pa bih ti predložio da ti sijalice rade 18 h a noć 6h, mislim da sa ovom kombinacijom biljke mogu napredovati još brže, jeste skupo ali vrijedi probati.
 
@Miladine sada više nemam mjesta u klijalištu kad sve ovo ispikiram sijem slonovo uvo za sadnju početkom 5 mjeseca pa ću isprobati nije tako skupo sada koristim 16 sati još 2 sata ne znače u potrošnji ništa,
 
koliko je finansiski isplativo odraditi jedan plastenik od 300 kvadrata(jer meni toliko treba minimum za proizvodnju rasada) sa tim led sijalicama i koliko bi morao da kosta na kraju taj moj proizvod? leba i matematike...
 
koliko je finansiski isplativo odraditi jedan plastenik od 300 kvadrata(jer meni toliko treba minimum za proizvodnju rasada) sa tim led sijalicama i koliko bi morao da kosta na kraju taj moj proizvod? leba i matematike...
Koliko mi Google mjesečno šalje para trebalo bi mi oko 12-13 godina za tako nešto.
Kod nas je trenutno neisplativo, neznam kako je vani.
 
Plastenička proizvodnja se nemože raditi bez grijanja rasadnika a osvjetljenje nije nužno ali je i nužno ko radi plasteničku proizvodnju sa grijanjem. E sad koliko je isplativo to zavisi i od nas samih to jest sa kojom zaradom smo zadovoljni. Pošto ja radim sve na olovku i onog momenta kad zarada dođe na donju granicu isplativosti tad sigurno napuštam ovaj posao jer ja se uvijek držim one uzrečice bolje džaba sjediti nego džaba raditi.
 
Plastenička proizvodnja se nemože raditi bez grijanja rasadnika a osvjetljenje nije nužno ali je i nužno ko radi plasteničku proizvodnju sa grijanjem. E sad koliko je isplativo to zavisi i od nas samih to jest sa kojom zaradom smo zadovoljni. Pošto ja radim sve na olovku i onog momenta kad zarada dođe na donju granicu isplativosti tad sigurno napuštam ovaj posao jer ja se uvijek držim one uzrečice bolje džaba sjediti nego džaba raditi.
nisi me razumeo, nije isplativo na te led lampe,pa sta god ti vec sa njima radio. jednostavno su preskupe.
 
Paradajz sam posejao u prošli petak, dakle danas mu je 13-i dan. Nazire se drugi pravi listić.
Po ovakvom vremenu, oblačno i kišovito, preko dana , i noću, ne dozvoljavam da temperatura vazduha u klijalištu bude iznad 15 C. Kolika da bude temperatura supstrata danju i noću? Otvorena su mi vrata na plasteniku da bi cirkulisao vazduh u klijalištu, a na zabatima klijališta je agril zbog cirkulacije vazduha. Da li dobro radim i imate li neki savet šta činiti po ovakvom vremenu.

da dodam, uključene su neonke Aqua flor.
 
Temperatura supstrata 14-16 C ,nocna u objektu od 8-12C dnevna od 14-16C dok ne formira drugi list,poslije formiranja drugog lista temperatura objekta nocna 14-16C dnevna 20-24C
 
Mislim da je 100 ml ta cena okvirno

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
A da neko ode do apoteke i pita za cenu?
Ako se ne koristi cist supstrat pozeljna je upotreba previkura.Da ne bi bilo posle kukanja, a i skuplje je kada propadne rasad.
 
Oticice onaj kome bude trebalo. Bude problema i u supstratima, zavisi sta ljudi kupuju.
 
Nazad
Vrh