Proizvodnja rasada u plastenicima

nesto u 42 rupe, a nesto u 66. sve bi ja u 42, ali mi frka za mesto.nice mi i babura za tunele polako.
@ Juro evo ti mog paradajiza
20150219_090458.jpg
[/URL] free upload image[/IMG]
URL]
20150219_090417.jpg
[/URL] image hosting 20mb[/IMG]
20150219_131958.jpg
[/URL] screen capture software[/IMG]
20150219_131756.jpg
[/URL] windows 7 screenshot[/IMG]
20150219_135506.jpg
[/URL] adult image host[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Odlično Indor.. :osmeh:

Ostao sam bez fotoaparata a slike sa mobitela nisu baš nešto kud mobi nema ni blica a slikao u sami mračak..
Moja pikirana paprika je napunila 30 dana od sijanja.






Paprika u kontejneru od 170 rupa zasijana 28-01 spremna za pikiranje ali nemam vremena i nestignem a krkljanac u kontejneru.





 
Da sada je vani u mini plasteniku sa grejanjem ovo što je pikirano, ovo što još nije pikirano unutra je.
Nažalost sada sam u velikom poslu pa nemogu odraditi kako treba ovo u mini plasteniku ali se nadam da neće biti neki veći problema.
Paradajza sam nešto ispikiro evo i jedna slika kako izgleda.

 
9.2 i 10.2 posejano 120 000 babure na cetiri elektricna cebeta ukupne povrsine 24 kvadrata. tu je odradjeno samo klijanje i inicijalno nicanje.juce i danas je krenula da intezivno nice i rasirena je u novi plastenik
20150209_132852.jpg
[/URL] jpg images[/IMG]
20150209_132846.jpg
[/URL] image url upload[/IMG]
20150209_170516.jpg
[/URL] upload photos[/IMG]
20150210_152431.jpg
[/URL] photo uploading[/IMG]
20150210_152439.jpg
[/URL] post images[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ja ovako sejem karfiol,kontejner na kontejner,i sve za jesenju proizvodnju.Nisam nikada u ovom periodu tako sejao, ali svaka cast kupio sam foru.
 
bitno je samo da se svaki sledeci redsmakne sa rupe ispod. cik cak varijanta.da biljka u slucaju nicanja ima gde da izadje. dobra fora za naklijavanje. imam grejanje u oba plastenika,ali na ovim jakim minusima sa postojecim kotlom, ne mogu da napravim u oba bas dobru temperaturu klijanja,a mogu da napravim od 12-15. taman da ne propadne na niskim temperaturama nocu. tako da mi ova cebad sluze samo za naklijavanje. to je moje "Porodiliste" :)
 
Koliko je star ovaj paradajz?Izgleda bas ekstra
Cime grejes u plasteniku,i zasto mini-plastenik?
Star je 25 dana, a mini plastenik ( rasadnik ) je zato što imam malo rasade sve ukupno oko 700 komada za cijelu sezonu samo za moje potrebe. paprika, paradajz, salata, krastavci, blitva, peršin, celer tikvice svega pomalo.
Koristim u klijalištu električni tepih što ide ispod laminata 50 cm širine koliko i kontejner a u mini plastenik ili rasadnik električni kabel, imam ih od 350w pa do 1.2 kw koji se koriste za podno grijanje u kupaonama i slično a kabele sam naručio direktno u tvornici u Bugarskoj znači prva cijena bez posrednika.
 
A ja se trudim da okačim slike svog klijališta (nešto ne uspevam), sada mi malo i bezveze kad vidimo koliko entuzijazma u sve ovo ulaže član BatmanBG.
Te armatura za lukove ostala mi od zidanja kuće, pa folija i agril od prošle godine, nosači za neonke rashodovane kupio pa budžio... :haha:
 
Moja paprika, slikao sam sa dnevnom štampom zbog datuma za jednog forumaša.
Datum sijanja i više slika ima u temi od veštačko osvetljenje od 20-01.





@mims je vjerovatno pitanje uputio meni pa da odgovorim.

Električno grijanje ispod laminata koristim u klijalištu 150w m2 a može se rezati svakih 25cm širina je 50 cm a dužina je do 100 metara 50 cm taman za kontejner po dužini ovo je meni ostalo viška pa postavljam sliku kako izgleda.
Ima i manje snage od 100w ja koristim od 150w brzo zagrije klijalište i bolje održava temperaturu.


A ovo su grijaći kabeli koje su mi ostali u zalihi i od njih koristim u rasadniku za grijanje rasade.


A ovo je moj mali rasadnik koji se grije električnim kabelom sa gornje slike.


Ova rasada je samo za moje obiteljske potrebe a evo jedna slika od prošle godine sa jednim malim diom vrta kako izgleda 12-04-2014 i tada mi je neko od komšija počupao po vrtu i razbacao što se vidi na sliki vjerovatno iz obijesti ( samo se nemojte smijati ) meni je bilo muka kad sam ujutro vidio.

 
Nazad
Vrh