Proizvodnja rasada u plastenicima

@indoor
Pozdrav zemo hteo sam te pitati nešto u vezi rasadjene paprike u plasteniku isto odprilike izgledao kao i tvoja samo što su pojedine biljke bukvalno okrenule list naopako a neke ih digle u vis ma me interesuje šta je
naravno pitanje nije isključivo za
indoor svaka pomoć je dobro došla
pozdrav
 
@indoor
Pozdrav zemo hteo sam te pitati nešto u vezi rasadjene paprike u plasteniku isto odprilike izgledao kao i tvoja samo što su pojedine biljke bukvalno okrenule list naopako a neke ih digle u vis ma me interesuje šta je
naravno pitanje nije isključivo za
indoor svaka pomoć je dobro došla
pozdrav
Da nije napad grinje i tripsa...neocekivano se pojavila i u rasadi napravila dar-mar obrati paznju....
 
dobro kazhe Topalovic. Ja sam jutros odradio preventivu protiv tripsa, grinje i ostalih insekata. jeste da ne valja trovati mladu biljku, ali ako se proshiri posle, lechenje zna biti bash zeznuto.
 
Pod lupom nisam uspeo ništa videti,čime preventivu radio sam i ja u utorak ali moguće da je slabo bilo sredstvo ,Aktara je bila ako ima nešto bolje recite i mislim da sam pogrešio što sam radio sa malom prskalicom od 5 lit na pumpanje sad ću ići motornom sa tri dizne podiže najlon ako treba
da i hvala vam na brzim odgovorima
 
protiv grinja preventivno vertimec ili abastate illi ostali preparati na bazi abamektina.
uraditi tretman sa dodatkom 0.8-1 % mineralnog ulja.
naravno sve prvo dobro pregledati ima li uopste potrebe suzbijati ove podmukle stetocine.
zna paprika da okrece listove i ako je nagla promena temperature vazduha i vlaznost zemljista.
usput ponovo sve pohvale za kolegu indoora profesionalno obavljeno i zelim dobar rod i naravno dobru cenu...
 
Nikako motorno ulje!!! Mineralno ulje koje se koristi u zastiti voca i povrca,je najcesce parafinsko ulje,ima ga u svakoj poljo apoteci.Ima i to dejstvo,nalik nekom okvasivacu,ali pre svega deluje kontaktno,gusi odredjene stadijume razvoja stetocina.
 
Pozdrav :)
Ovaj put nemam nikakvo pitanje.

Za sebe sam proizveo nekih stotinjak sadnica big beef paradajza. Kao sto vidite paradajz je pikovan u case od pavlake, 500g. Ovako je izgledao prije iznosenja u plastenik(prije 3 dana):




Ja sam prezadovoljan s obzirom na uvjete u kojima je proizveden. Allahu hvala zaobisle su ga bolesti i stetocine, barem zasad. Nego, hvala forumasi, veci dio informacija sam dobio ovdje.

Relativno rano za nase uvjete sam ga iznio van, pa nadam se da ce sve da bude uredu i da ce da bude ukusan a Boga mi i rodan :)
 
Poslednja izmena:
viewer.php
[/URL] [/IMG] evo i kod mene je obavljena sadnja paprike. malo sam je i utoplio pošto je danas zahladnilo a noćas je moguć i minus.
 
Pozdrav zemo :)

Sinoc strasno jak mraz, kod mene bilo -3, mozda malo i nize. Hvala Bogu mislim da su mi biljke prezivile ali cekamo da sunce obasja pa da se potvrdi...
 
Kod mene najniza nocas izmerena temperatura u plastenicima 8,6.Pa valjda imate termometre koji pamte temperaturu?Treba znati sta se nocu cesava sa biljkama.

Slike su od pre tri dana.Paradajz je prvi put zaliven od sadnje i nicim jos nije tretiran.Mada mora sledece nedelje da se obavi zastita.
 
Interesuje me da li ima neko u blizini Banja Luke ili Lijevca da prodaje presadu cupane babure paprike ...molim sve koji nesto znaju da me obavijeste ..poz
 
Pozdrav forumaši.Posadio sam papriku prije 10-tak dana i do sad sam joj dodo 3x20. Obavio sam i prskanje protiv l.uši. Molio bi za savjete: kad joj poćet dodavat kalcij i da li su bolja vodotopiva gnojiva ili obićna umjetna gnojiva. Jel neko koristio ovu drugu soluciju;koja gnojiva i u kojoj količini. Možda bi tu došlo i do začepljanja crijeva kpk.Recite vaša iskustva i mišljenja...
 
nesto mi busi listove paprike,stavljao sam puzomor vise puta,spricao actarom ali i dalje bez napretkapa bi molio da mi se da neki savjet sta bi moglo biti
 
ljudi, treba mi mal pomoc u vezi rasada paprike, trenutno nisam u mogucnosti da ovde postavim sliku ali bih mogao da nekom posaljem mailom slike, list se nesto kovrdza i kotiledoni su na manjim zalepljeni, hvala unapred.
 
Pozdrav dobri ljudi! Nadam se da pišem na pravom mestu. Imam problem sa rasadom prokelja, brokolija, kupusa... Znači bolest koja napada kupusnjače. Listovi na mladim biljkama su probušeni, a koren se sasuši i postane drvenast, prekine se dotok sokova u gornji deo biljke i biljka koja je i onako slaba klone i osuši se, nešto nalik zelenom uvenuću. Prskao sam po preporuci zaštitara sa Score, ali slaba vajda, bolest se ne smiruje i preti sve da mi uništi :( Jel imao neko iskustva sa ovim? Šta mi je činiti? Evo i slika koja nije baš najsjanija ali mislim da se vidi problem... Pozz i svako dobro vam želim :)

slika169.jpg
 
Nazad
Vrh