Proizvodnja rasada u plastenicima

Nesto mi zuckasta ova moja ljuta i slatka paprika. Sadjeno sredinom januara. Dvaput tretirano fosforom i Previkurom. Vazdusna temperatura 20 C. Pogledajte slike i molim za pomoc, da li je ok ovaj rasad ili se meni cini da mu nesto nedostaje ili ima neceg previse. :)
dsc00075.jpg

dsc00076.jpg
 
Meni deluje ok. Mislim da generalno nije bilo dovoljno sunca ovih dana. Ne znam u kom stadijumu si radio prihranu do sada,ali ovo sto je sad na slici je tek za prvu prihranu. Bar ja tako radim. Mislim da mladu biljku ne treba trovati,a niti moze da usvoji u tom stadijumu neku vecu kolicini hrane. Ja pre radim zalivanje za koren u tom stadijumu i to oksidnim tipovima djubriva. U ovim mracnim danima biljka bolje usvaja mikroelemente iz oksidnih tipova djubriva...
 
Jura@ koliko vidim krastavci su dobri, kontejneri od 104 rupe si sadio po dvije sjemenke zbog prostora i jesi li planirao pikirati neznam kako ćeš kad se korijen isprepliće odvajat struke.
Paradajz mi djeluje malo izdužen kao i paprika kod slobadaca@ možda griješim.

- - - - - - - - - -

jel to tikvica za plastenik? Krastavci i paradajz su profi. Evo i moji nicu. Bravo Juro za rasad!
Indor dali možeš postaviti par slika od paprika koje si sijao 6-1 i dali si ispikirao i zanima me u kojoj je sada fazi mislim koliko je narasla ja sam sijao 20-1 i ispikirao sam nešto postaviću sliku 20-2 kad napuni 30 dana.
 
tek krecem sutra u pikiranje. nisam mogao pre da stignem zbog setve babure. fotkacu kad popravim telefon. ispala cigla na beton i pukla, nista ne vidim na ekranu... inace nista nije strasno i ako se malo izduzi rasad. tako da nemojte praviti tu frku oko izduzivanja...do pre par dana svaki dan je bio bez sunca i tek je sve to u poslednjih 5-6 dana ozelenelo malo.
 
Batman dobio si odgovor za izduzivanje,mada nije izduzen.Videlo bi se da me nije izdao aparat i da je slikano odozgore.Mada 104 rupe su pa je guzva.
sto se tice krastavca odgovor je vrlo prost.Tako kako je sada ostaje do kraja.Tako se pikira i sadi i posle se vezuje u spalir.
Sutra krecemo u pikiranje::novac::
 
Ovo je paprika Brilliant od ZKI-a zasijane u kontejner od 170 rupa, slaba i neujednačena klijavost od tih 170 biće ih 150 za pikiranje slikano sa mobitelom pa je slabije kvalitete.



 
@Jura rasad ti je profi i nije se ni izduzio.
@Betmene taj briliant ne bih sejao da mi daju dzabe. sitna babura i tvrda za branje(teska), nit je nesto rodna, niti ima jak habitus. sto se mene tice: daleka joj lepa kuca
 
Dobro vece ljudi ja sam ove godine krenuo u plastenicku proizvodnju ai samim tim u proizvodnju rasada za sopstvene potrebe u pitanju je krastavac EKRON i CAMAN dosta kvalitetna i skupa semena,mozda sam napravio gresku sto sam sadio u kontejenere sa 150 rupa ,u planu je sutra prekosutra da pikiram,u case pitanje odma(dali je neko vec radio pikiranje u glistenjak,i dali je to ok imam glistenjaka na pretek posto gajim kalifornijske gliste pa eto...hteo bih cuti misljenja)sve je lepo raslo trudio sam se da mu odrzavam temp oko 25 stepeni(supstrat) u fazi nicanja ali kasnije mi je varirala od 10 -20 sve sve zavisi od sunca, imam elektricno cebe preko noci je temp supstrata 15 stepeni,e sad pojavilo se ovo sto se pojavilo eto slika, dali sa nesto izboljno zeznuo,i dali ce se izvuci ??? sta mu se desilo jel je neka bolest?ili velika-mala temperatura,ili neznam ni ja sta vec da pomislim hvala vam puno unapred da napomene odradjen je PROPLANT,FUNOMIL,i FOSTONIK nakon sejanja isto je to u planu odraditi i posle pikiranja...
eto slika


 
Nikako nemoj u čist glistnjak jer se mnogo skuplja i ostaće ti odvojen od čaše. Najbolje da ga mešaš sa nekim 'posnim' kompostom ili peskom max do 40% glistnjaka. Imam sličan problem jer mi je kompost postao glistnjak i sve što sam sadio loše izgleda.
 
evo danas dve slike sa pikiranja. rasada nije forsirana i maksimalno je obarana temperatura nocu. verovatno bi do sad bila i pre pikirana, da sam imao vremena. da je bilo vise sunca u januaru i pocetkom februara, sigiurno bi bila i veca, no sta je, tu je. znamo da je svaka godina prica za sebe. sve u svemu, ja sam zadovoljan.
20150218_120033.jpg
[/URL] picture sharing[/IMG]
20150218_094715.jpg
[/URL] image hosting[/IMG]
 
evo danas dve slike sa pikiranja. rasada nije forsirana i maksimalno je obarana temperatura nocu. verovatno bi do sad bila i pre pikirana, da sam imao vremena. da je bilo vise sunca u januaru i pocetkom februara, sigiurno bi bila i veca, no sta je, tu je. znamo da je svaka godina prica za sebe. sve u svemu, ja sam zadovoljan.
20150218_120033.jpg
[/URL] picture sharing[/IMG]
20150218_094715.jpg
[/URL] image hosting[/IMG][/QUOTEOdlicno,kada je sijana paprika
 
@Jura,dobar paradajz,lijepe tamne boje i zdravi kotledoni.
@Robi89,vjerujem da ništa strašno na krastavcu.Nečeg imaš viška,da li vode u supstratu,nekog elementa ili kada si prskao. Biljka ti svaki višak nečega u sebi gura na van,na rubne krajeve lista pa se listi znaju malo na rubovima posušiti,uvrtati ili malo požutjeti.Pozdrav
 
Nazad
Vrh