Proizvodnja rasada u plastenicima

da li vam se desavalo,pri samo nicanju, mali kotiledoni koji izlaze budu tamni,crni i mrtvi? konkretno ovo je slucaj kod nicanja paprike. nasao sam par komada,prvi put do sada.
 
indoor
Uslikaj ti to da vidimo.
Nisam cuo za tako nesto.Prati da vidis da li ce se nesto razviti.u svakom slucaju napisi dalja zapazanja.
 
6b64eadcc930aa3f11010eec120d85f2.jpg
3d4a06153e492a72aeba03f7ff8e62fd.jpg
0768569f2ced5fceecef85699d37be6d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ljudi znam da proizvodim rasad i kad sam posejao blago sam zalio. ovo se desava samo na bobiti. uostalom mislim da je biljka mala za bilo kakav fungicid. neke tek jos nicu...
 
ljudi znam da proizvodim rasad i kad sam posejao blago sam zalio. ovo se desava samo na bobiti. uostalom mislim da je biljka mala za bilo kakav fungicid. neke tek jos nicu...
niko ne spori da znas,samo deljenje iskustva,nista lose,bobita ume da bude vrhunska,ali i da zabrljaju sa semenom,nije im prvi put...
 
Zalij par kontejnera sa blazim rasvorom previcura,tako ces otkloniti sumnju na gljivice tipa pythium itd,ako ne bude razlike u odnosu na ne tretirane,onda dobavljaca semena na lice mesta.
 
moje skromno misljenje da je seme u pitanju to je jedina promenljiva ovde substrat ,temperatura i zalivanje je isto kao i uvek predpostavljam.
 
Pa zasto ne bi smeo? I ja ga koristim pri prvom zalivanju, znaci biljka dolazi u dodir sa previkurom pri samom klijanju, kada je po mom misljenju najneznija..
 
Nisam se susretao sa tim problemom ali ako je samo na bobiti onda je moguće da je do sjemena, jednom mi je bobita nikla malo razvila kotiledone i stala sa rastom, na kraju sam je bacio.
 
Moguce je i to.Energija je losa i kotiledon odumire.Plus manjak svetlosti sto dodatno pogorsava situaciju.Ako se ne siri nije opasno mora nesto i da pogine.
A vi odma po hemicarenju udri previkur udri krec udri pencilin udri rakiju.....
 
Nazad
Vrh