Proizvodnja rasada u plastenicima

Ja sadim u jednokratne plasticne case, s donje strane izbusim 2 rupe letikonom /promjer rupa 5-6mm/. Godinama tako radimo paradajz, papriku, krastavac, tikvicu,jagodu...
10.000 casa me kosta knap 100 evropskih novcanica...


@uros2cv

Mozes li reci koja djubriva koristis /imena/??
Ja rasad 1 sedmivno zalijevam blagim rastvorom kan+urea ili 10:40:10...
 
Jednokratne case + busenje rupa = 1.2 din kom, dok su namenske saksije, visegodisnje, od 1,5 din kom

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Zaboravio sam napisati da prodajem rasad, tako da idu jednokratne case... Paprika u gajbu pikirana...
08042016981.jpg
 
Znam da postoji zasebna tema za supstrat,ali da pitam ovde..da li u čaše sipate supstrat iz prodavnice, ili pravite neku svoju smešu ?
Ja ne proizvodim rasad za prodaju, ne prodajem ništa, čisto za moje potrebe, pa se presabiravam koliko bi me sve to izašlo..4000 sakstija je već 6000dinara + supstrat ..+ (seme + rad).
 
Znam da postoji zasebna tema za supstrat,ali da pitam ovde..da li u čaše sipate supstrat iz prodavnice, ili pravite neku svoju smešu ?
Ja ne proizvodim rasad za prodaju, ne prodajem ništa, čisto za moje potrebe, pa se presabiravam koliko bi me sve to izašlo..4000 sakstija je već 6000dinara + supstrat ..+ (seme + rad).

Rad nemoj racunati :osmeh:
Kod mene se mjesa zemlja+ovciji+govedji stajnjak... Stari je prosle godine kupio neki cetvrtasti, zeleni supstrat. Izuzetno los se pokazao, poklonio sam ga komsiji...
 
Radio sam tu kombinaciju,ali mi dosta semena ne nikne. Zbog toga gledam ovde na forumu u kontejnerima ili u saksijama po plastenicima, svako seme,malte ne, im niklo..(mislim na druge proizvodjače sa foruma). Posle nekoliko zalivanja zemlja očvrsne, pokorica se uhvati, pa još krene i korov, tj. one sitne travke..a u supstratu em je meko, bez obzira koliko ga zalivao, uvek mi je nicalo skoro svako seme.Ove godine sam pravio rasad Slonovog Uva i SuperBeef F1..i još neke druge sorte paprike.
 
Pozdrav svim kolegama, imam jedno pitanje u vezi rasada paradajza. Kupio sam paradajz Florida i covek mi rece da je za plastenicku proizvodnju, posto sadim nekih 50 korena (Kupio 30 za probu) da li neko moze da mi kaze kakav je to paradajz??? Kvalitet i za koliko stizu zreli plodovi, posto planiram danas da ga posadim??? Nudili mi i Uragan i za jedno i drugo cena po korenu je 20 dinara....
 
Ljudi, gde mogu najpovoljnije da kupim 4000 plastičnih saksija ,jer planira da rasad proizvodim u njima. Do sada sam radio ispod plastenika,ali u zemlju pomešanu sa djubrivom, medjutim dešava mi se da trećina semena ne nikne zbog pokorice, pa bih pokušao da u saksije stavljam supstrat i tada nema šanse da ne nikne skoro svaka biljka paprike ili paradajza.
Dakle, imate li preporuku gde najpovoljnije kupiti saksije u tu svrhu,ali da su postojane, da se brzo ne lome, ne pucaju i sl.
To bi bile saksije u kojima bih posejao seme paprike i paradajza, a kada odrastu idu na otvoreno.
 
Koji Pera. Naj povoljnije sto sam ja uzimao je iz Vrnjacke banje, posalju postom ali bar 5000 casica, cena je bila oko 3 din, okrugle su precnika 9cm a dubine 8cm, ako ti odgovara poslacu ti broj.
 
Da li su to saksije ili čaše?
Moj komšija ima proizvodni program za plastiku,ali nema alate za izlivanje takvih saksija.
Čvrstoća, tj. postojanost takvih materijala zavisi od proporcije granulacije granula kojima sam zaboravio naziv,ali u zavisnosti od količine tih granula u odnosu na plastiku koja se topi zajedno sa tim granulama, zavisi i postojanost proizvoda.
Ne znam da li sam dobro to objasnio,ali hoću reći da čvrstoća krajnjeg proizvoda, (u ovom slučajku saksije),zavisi od toga.

Kada si kupio saksije, pre koliko godina i da li si zadovoljan ?
Ne bih voleo da kupim saksije za jednokratnu upotrebu,a po toj ceni.

Takodje, ne odgovara mi količina iznad 4000 komada, jer sve proizvodim za lične potrebe.
 
Ovo su case, uzimao sam i proletos, a imam ih i od 3god nisu jednokratne, u poljoprivrednim apotekama imaju iste ali su skuplje 1 do 2din, inace u njih pikiram paradajiz.
 
Mozes li da mi ostavis njihov kontakt na PM ,pa ću videti da li hoće da mi pošalju 4000 takvih posuda.
 
Napisi slobodno na forum, mozda jos nekom zatreba

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Za case. Metaloplastika Vrnjacka banja 036\631 677. Pogledaj njihov sajt, sada pise da su paketi od 1100 kom. Pozdrav.
 
Koliko vidim oni imaju upravo ono što meni treba,a to su saksije,a ne čaše.

Kako si zadovoljan kvalitetom? Koliko dugo ti traju te saksije,ako si kupovao one narandžaste saksije?
Mislim, to su saksije, nisu čaše, možda ih ti tako zoveš,ali na njihovom sajtu piše saksije.
 
Naj starije su mi 3 ili 4 god, tada sam dobio narandzaste a kasnije sam uzimao crne jer su jeftinije a isti kvalitet, naplacuju ako hoces u boji. Kvalitet je dobar, popucalo je samo sto slucajno nagazim nogom, ali kada ih nekoristim lepo ih spakujem u kutije i ostavim da nebudu na suncu.
 
Nazad
Vrh