Proizvodnja rasada u plastenicima

33dzint.jpg
Rani kupus.
 
krastavica kod tebe izgleda kao da si je pikirao u te vece saksije,ja sam do sad svoju iz kontejnera od 60 rupa direkt sadio,pošto nema korijen kao kod paradajza mislio sam da nju nema potrebe ni pikirati
 
Krastavcu do berbe treba manje vremena od paradajza i paprike.Treba sto bolje razviti koren.
Ja krastavac sadim sa min. 4 stalna lista i jos u saksijama se formiraju cvetovi.Gledam da sto pre izadjem na trziste i pokusavam da sadim sto jacu biljku.Ovo sto se vidi na slikama kada se bude razvilo dodatno ce se razrediti.
Planiram da ubuduce sejem u kontejnere sa 40 rupa i opet da pikiram.Sto bolji koren biljka ce bolje startovati na stalnom mestu.
Kod mene svi pikiraju.
 
Ima li neko ideju kako najefikasnije uraditi dezinfekciju rasadnika koji je godinama na jednom mjestu na zemlji je stiropol i grijanje?
 
Ako imas mogucnosti najbolje bi bilo da izmestis rasadnik.Dezinfekcija zemlje- basamid i jaka hemija, ima tih preparata namenjenih za to.
Preko leta se moze zemlja dobro zaliti i prekriti crnom folijom, a plastenik zatvoriti.
Stiropor i stare saksije pobacati i kupiti sve novo, to i nije neka investicija.
 
Basamid je majka za zemljiste i supstrate, ali ne znam kako bi dezinfikovao stiropor i grejanje. Bio je u prodaji neki fumigant u obliku "cigle" od piljevine. Odlomis koliko ti treba (ide po kubikazi), zapalis i to tinja i dimi i ulazi u sve pore. Koristi se na farmama, skladistima... Moj kolega je to koristio za dezinfekciju objekata za sampinjone. Ne znam kako se zove, mislim da je distributer iz SU.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da ću sledeće godine morati prepakovati rasadnik i kupiti nov stiropol, svaki dan iznosim po nekoliko biljaka, malo prije pričam sa šurakom on ne tretira rasadu nikakvim preparatima a nema polijeganja, da čivijek ne povjeruje.
 
Ja sam pre par godina koristio onu ciglu za dezinfekciju, sadrži formaldehid, a kupljeno je u Novom Sadu.
 
Sredstvo za dezinfekciju štala, skladišta i drugog zatvorenog prostora zove se Formaster (dimljenjem)ali neznam dali to ima efekat u plasteniku.
 
Nazad
Vrh