Proizvodnja rasada u plastenicima

@Miladin
Indoor ti je odgovorio,problem broj 1...... nije imalo sunca.
Sto se tice bezanja sredicemo to kada se ispikira.To se bar u tom stadijumu lako da uraditi.
Imam i ja te sijalice, mada ih nikada nisam koristio.Kada se ispikira meni je rasad u 120m2.Trebalo bi mi mnogo sijalica da to pokrijem onako kako treba.Struja bi mi bila ogromna stavka jer bi te sijalice vukle vise od 10kw na sat.
Meni ce paradajz biti spreman za sadnju oko 10-og marta......oko 20-og marta krece oplodnja prvih cvetova.
Da napomenem da su sve kolege koje imaju te sijalice iste izbacile iz upotrebe :ppozdrav:
 
za neke manje grejne povrsine su ok, mada dosta ih ljudi izbacuje... ova sezona je primer sa bas malo sunca,ali opet rasad je dosta korektan za ovakve uslove. idu lepi dani
 
Tačno je da su sijalice skupa stavka i ja sam ih bio izbacio pa sam prošle godine pomoću člana Batman BG saznao mnogo više o njima i sad su opet u funkciji. Trenutno imam 5 sijalica po 400w i pokrivaju desetak kvadrata, ima nazad slika u nekom postu. Tokom noći jačina svjetlosti je od 4000 do 7000 luksa. Ovako pokrivena svjetlost može rasadu paprike da dovede do pikiranja za oko16 - 17 dana računajući od sjetve.
 
Miladine znamo mi to sve i sve to stoji.Ali u Srbiji je zabranjeno krasti struju, a da postavim 50 sijalica te snage odrali bi me za racun, a ne verujem ni da bi strujna mreza u mom domacinstvu to izdrzala.
Nekoliko dana sunca i dolazi sve na svoje mesto.Imamo mi i drugih vradzbina i medicina da ga popravimo.
Jeste da je dobar rasad pola posla zavrseno, ali su isto za biljku bitni i prvih nekoliko dana nakon sadnje.Ja sadim uvek pre svih Vas, koliko sam primetio i nekako sam navikao da rizikujem.
Sto se tice rasada imao sam i bolji, a i gori.... kako koja godina.Na kraju uvek nekako budem zadovoljan postignutim.Uvek moze bolje ali moze i gore.Ove godine sam resio da kompletno promenim sve........ i sorte i nacin uzgoja tih biljaka nakon sadnje.Sta ce biti videcemo.
Da li je jos neko nesto sejao, ja za subotu planiram setvu krastavca.
 
Ja posejao prosle nedellje papriku za plast i paradajz 24.01 nikao je 28 sada je u plasteniku na 15 stepeni pava....paprika jos cuti..ali za 2 dana eto je.krastavac necu sejati do 20 tog februara.nemam ga gde rasaditi ranije.
 
I kod mene slicna situacija sto se tice krastavaca, pre 15-og ne smem sejati, jbg, otegla se zima, salata ce kasniti, i eto problema i spremanja sve na trku.. Inace, paprika je za pikiranje sledece nedelje..
 
uzmim supstrat koji ve cu sebi ima hrane i uz par prehrana za koren ces resiti stvar. ako planiras tu mesavinu koju planiras da radis,budi spreman za plevljenje trave i vise patogena. supstrat ti je bez trave i sterilisan...
 
Nazad
Vrh