Proizvodnja rasada u plastenicima

Jedina hemija koju koristim u setvi je vodotopivo djubre.
Vec mokre kontejnere zalijem dodatno sa blagim rastvorom vodotopivog djubriva.
Sta jos treba semenu i tek iznikloj biljci?
Ako imam gubitak vlage dodam vodu i sa kombinacijom temperature od 25 stepeni to je dovoljno.
Ako se pojavi nekakav veci problem u vecini slucajeva je to za dalje kilava rabota i signal za uzbunu.
Privikur ne koristim pa skoro nikada.Obicno prva hemija ide pred pikiranje, krastavac ni tad jer je biljka suvise mlada.
 
Greje se vazduh, a za rasad je bitnije da je koren u toplom. Cini mi se da ce biti nejednako zagrevanje, sto duzi plastenik, to ce biti izrazenije

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
@tvrdoglavi slika je ovdje od jedne firme koja pravi plastenike i to im je jedina pec za grijanje,za 500 m2 pec kosta 1000 eu plus ova cijev kroz koju ide vazduh te ventilator,sve bi zaslo 1250eu,to sve bi se dalo jos jeftinije napravit,u principu je to jedna obicna pec koja je opet izolovana prostorom u kojem se nalazi ventilator koji puse vazduh u ovu cijev koja ide kroz plastenik
@Jura u pravu si to za mart,ali sta mislis kad bi u plasteniku napravio jos jednu konstrukciju,te istu pokrio dodatnim najlonom? ne za rasadu nego sadnju,ja bi bio zadovoljan kad bi mogao pocetkom marta saditi
 
Da li je neko koristio one klasmanove velike bale?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Konkretno supstrat 1 i 2 i potgrond h od 2,5 kubika.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Od sledece nedelje ide lagano pikiranje
6191680266859aabf44fb520a75f21b0.jpg
ffbdf9b0d18296faa4b8820653fc6bca.jpg
fc986a7c2caa50671e72e593dec93e89.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh