Traktorska stakla

Pozitivna iskustva sa RR glas, ali su mi u selu, tako da nisam merodavan.
 
Pozitivna iskustva sa RR glas, ali su mi u selu, tako da nisam merodavan.
Kontaktirao ih telefonom i e-mail-om, poslao fotografije traktora i polomljenog a nedostajućeg prozora, dogovorili da 3. u Rumi u ranim jutarnjim satima odrade, znači staklo (levo bočno)+keder+montaža=1.600 dinara...
Odlazim na Vašar, ne nalazim ih na uobičajenom mestu, zovem da bih saznao da neće dolaziti...:sta:
Naredni mesec ponovo odlazak za Rumu traktorom (uz prethodni detaljan dogovor preko telefona), čude se traktoru i kažu da imaju staklo ALI za novi tip kabine a nemaju staklo za moj...:sta:
Pa za koj sam Vam moj slao fotografije preko e-mail i Viber?
Uzimaju mere i prave šablon od kartona, i opet pada dogovor da 15. kada se vraćaju sa Vašara iz Šida, ponesu staklo, i dođu kod mene kući da ugrade staklo bez naplate dolaska, jer se "osećaju obavezni"...
I od toga naravno nije bilo ništa, zvao sam ih opet telefonom, 17., kažu da su žurili i nisu imali vremena da navrate...:sta:
Sledećeg 3. opet ja na Vašar, ovaj put nisam hteo da teram traktor, niti sam ih prethodno zvao telefonom, nego sam išao onako,na blef, pa ako su napravili, super, ako nisu da ih nakrpim i potražim druge "dobavljače"...
Za divno čudo, nađem ih, doneli staklo, izmerili keder, dajem mu 1.600 dinara, a on mi kaže, pa ovo košta 2.150 dinara !!!
Već držim ono staklo, kiptim od besa, i kažem mu lepo da mu je bolje da uzme te novce, jer ću ih pokupiti kao naknadu za sve troškove koje sam imao sa njiima i plus ću mu vratiti staklo i keder ALI u glavu a ne u ruke...
Okrenuo sam se i otišao...
Samo su blenuli za mnom...
E onda sam morao da molim druge "staklare" niže od ovih, da mi objasne kako se montira staklo sa kederom na traktor i jedva naiđoh na jedne koji su bili ljubazni i objasnili mi, a sve su posmatrali šta se prethodno izdešavalo sa mnom i njihovom "konkurencijom"...
E da, i "čvrsto" sam im obećao, onako preko ramena u odlasku, da ću na sva usta i gde god stignem da ih "hvalim"...::sramota::
Pa evo, držim reč i ispunjavam obećanje...:udri:
Moje "pozitivno" iskustvo sa RR Glass Starčevo...::lose::
 
Danas na vasaru na Ubu kupljeno staklo o kom sam pisao.
Kupljeno od firme "RR glas" po ceni od 3000. U "Goran staklo" 4000, a kod nekih iz Jabuke 3500.
 
Ne znam. Goran staklo sam zvao telefonom, a kod ovih iz Jabuke(mislim da se zovu Staklo servis), nisam gledao, a bili su na vasaru.
 
Kolege,jel ima neko savet za montazu stakla na stari tip kabine imt?uskoro bih trebao da zavrsim sredjivanje kabine i sam princip mi je jasan ali ako neko zna neku caku da mi olaksa posao neka javi.
 
Nazad
Vrh