Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

@ ~Kiki~

Hvala! Sad moram naći negde nekog Zetora ovde kod mene da vidim kako to izgleda, pa možda i kupiti to ako nije jako skupo, da malo eksperimentišem. :D
 
Sat tj. obrtomer je negde oko 4000din , dok je davač nivoa goriva 1500din , sat davača nivoa goriva 1300din . To su cene od proletos . :cao:
 
Samo mi je obrtomer interesantan, za nivo goriva sam izrezbario jednu letvicu i bolje od tog mi ne treba. :D
 
dukej je napisao(la):
Samo mi je obrtomer interesantan, za nivo goriva sam izrezbario jednu letvicu i bolje od tog mi ne treba. :D

Taj instrumenat mi je univerzalan - paše i na traktore i na kombajn. :D
 
Ali ipak je lepše kad se iz kabine vidi koliko imaš goriva . Dobro kod Zetora bez merača ne mogu da vidim sve i da hoću pošto ima neke limove , mrežice , ćuda .
 
~Kiki~ je napisao(la):
Sat tj. obrtomer je negde oko 4000din , dok je davač nivoa goriva 1500din , sat davača nivoa goriva 1300din . To su cene od proletos . :cao:
Dali je to samo obrtaljka ili kombinovani instrument sa kilometar satom kao kod IMT.
Hajde slikaj obrtaljku i narocito taj davac sa bregaste da vidimo kako to izgleda
 
laze li laze broj obrtaja ,ako ga kuckam skoci pa se vrati i nikad ne znas koliko imas obrtaja sto nije lose zbog zaglavljivanja doba. pinjon i sajla su mi ok
 
lakarije je napisao(la):
~Kiki~ je napisao(la):
Sat tj. obrtomer je negde oko 4000din , dok je davač nivoa goriva 1500din , sat davača nivoa goriva 1300din . To su cene od proletos . :cao:
Dali je to samo obrtaljka ili kombinovani instrument sa kilometar satom kao kod IMT.
Hajde slikaj obrtaljku i narocito taj davac sa bregaste da vidimo kako to izgleda

Biće slika , to je samo obrtaj motora sa obrtajem izlaznog vratila (kardan) . :cao:
 
Slike sam obećao tako da će ih biti , a možeš kupiti skoro kod svakog ko prodaje delove za Zetore . Mogu ti dati brojeve od ljudi iz mog kraja .
 
jel nije bitno za koji model zetora da trazim i da li ce pasovati na imt 565?
mozes mi dati brojeve pa da nazovem
hvala.
 
Sat je običan elektornski , dok će "pogon" sigurno trebati prepravljati .
Kiš - Bačko Petrovo Selo 063-8514-957
Atlas-Šped - Novi Žednik 024-785-329
 
ja sam prepakovao od zastave 101 i lade
1znn9f7.jpg
 
unutrašnjost obrtomera je od zastavinog kilometar sata magnet,šešir sa iglom i brojčanik,zupčanici i opruga moraju biti opiginal
sat za temp.i gorivo je od lade prepakovan u kućište traktorskog sata
voltmetar je od lade
cena-0 dinara
 
Jel mislis na spiralnu oprugu u obrtaljki?
Pa meni je pucala ili ona ili se raspadalo kuciste od cinka(imam 4 neispravne obrtaljke).Ali mi zato nikad nisu crkavali brojčanici.Neznam kako je to kod tebe uspevalo.
Dali ima veze od koje Z 101 uzimaš deo (mislim na godište).I dali pokazuje potpuno iste obrtaje ili ima greške?
Drugo:
Od koje si Lade uzeo merače.I dali pokazuje tačnu temperaturu(ili si morao i davač temp. da uzmeš od Lade).
Koje ti je godište 577?
Inače,dobro si upakovao sat. :bravo:
 
Nazad
Vrh