Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

bili bilo izvodivo da napravim kod tokara T razvodnik i okačim oboje,i lampicu i sat za pritisak.To može biti sat i od ferge ili mora biti neki drugi.Koji sat preporučujete.
 
Zbog lampice koja nije uradila svoj posao morao sam da radim generalnu na jednom motoru.Može bilo koji sat a na vama je da odlučite koliko ćete ga platiti.
 
Poslednja izmena:
http://anel.rs/multi_control_panel.html
Da li je neko ugradjivao na traktor ili kombajn ovako nesto i od kog proizvodjaca?Mislim da je ovo dobra stvar jer pored displeja, svaki alarm prati i zvucni signal.Sta mislite?
Izgleda dobra svar zato što ima i zvučni alarm ako dođe do visoke temperature motora. Video sam na par traktora kod mene u Padini ugrađeno ali sad skoro, ja imam u planu da ugradinm na moje mašine pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim uređajem , kako se pokazao ?

- - - - - - - - - -

Šteta samo što nema i kilometražu !
 
Reklo bi se dobra stvar ,ostalo se vremenom vidi. Mene interesuje dal je neko merio temperaturu vazdusara i koliko je otprilike radna temperatura jer mislim da sat do 130 stepeni je malo za njih. Hocu na vladimirca da postavim iako ima temperaturu ulja i pritisak ulja fabricki sat i tacan prilicno ali temperatura stublina me vise zanima
 
Poceo je na mtz1221 da mi laze sat.
U oranju temperatura kad je dosla na 85c upalila se sigurnosna lampica i zvucna,mislim da one ne lazu nego sat, odmah sam stao pogledao iberlauf i video dim, sacekao 2min. ugasila se lampica i zvuk i na iber nije bilo vise dima, znaci 100% sat laze...

- - - - - - - - - -

Da nije radila lampica ode motor u pm. zato je naj bolje 2 zastite!
 
Cena je 40 eura (temperatura spoljašnja, temperatura motora,punjenje akomulatora,obrtomer i časovi rada) 35 eura(bez časova rada) i 25 eura (samo temperatura motora)

- - - - - - - - - -

dragan.kovacev
jel na Belarusu ima zvučni alarm visoke temperature ili samo niskog pritiska ulja ?
Proletos na setvospremiranju na mom Belarusu 1221/3 odjednom primetim prestao mi sa radom ventilator(hladjenje kabine), posle par krugova čačkam i vidim nerade ni svetla, stanem izađem napolje skinem zaštite na motoru i imam šta da vidim kajš odkinut kad malo bolje pogledam to je kajš samo za alternator a za ventilator motora ima drugi, nije jedan isti kao na ovim malim Belarusima (820 :920....) pa sam došao do zaključka da ako se otkine onaj remen što vrti ventilator jedino možeš izbeći pregrejavanje ako gledaš stalno u sat temperature i zbok toga hoću da ugradim u njega ovaj marač temperature što ima zvučni alarm.
 
Poslednja izmena:
Radila mi muzika u kabini, kad mi se upalila lampica (mada se tesko primeti ta crvena lampica po danu) pogledao sam u sat bilo je nekih 85c, iskljucim muziku i cujem pistanje, pritisak ulja je bio na 2,5b. Kad je pocela lampica da se gasi i zvuk se smanjivao i na kraju se pogasilo, da se zakljuciti da rade zajedno lampica i zvuk...
To mi se jos jednom desilo u tanjiranju, al je tad sat pokazivao oko 100c, gde bi i trebao da upozori!
 
Jasam danas naručio jedan taj uređaj , planiram da ga stavim na 1221/3 a ako se dobro pokaže planiram da ugradim i na ostale moje traktore. Nije to neka velika para a mislim da je dobra sigurnost ako radi kako je opisano, znači kad dođe do povišene temperature trepće sialica , uključuje se alarm i na displeru pokazuje temperaturu, pored već fabrički ugradenok sata za temperaturu mislim da je bezbednost od pregrejavanja dosta dobra :osmeh:
 
Mozes ga podesiti da se stalno smenjuju spomenute vrednosti ali to dosadi sa gledanjem u njega.Zadas mu neke donje vrednosti na kojima da se ukljuci zvucni signal i super radi.Meni i na traktoru i na kombajnu stalno stoji da mi pokazuje temp motora jer mi je to i najbitnije.Npr ako mi je radna temperatura 80 c podesim mu alarm na 90 c i imas dovoljno vremena da reagujes ako dodje do te temperature a da ne ostetis motor.Jedina zamerka je sto br obrtaja motora nije potpun sa 4 cifre(1950 ob/min) vec samo dve (19).Nakon kupovine drugog uredjaja dobio sam obecanje da ce se poraditi na punom broju obrtaja.Tada bi to bio mnoogo korisniji uredjaj i za prskanje,bacanje vestaka,setvu...
 
Sta da radim sa fabrickim fergusonovim obrtomerom ? Brojac MC je stao jos pre godinu cirka 500MC ili vise,a obrtomer radio kao puska do juce dok nisam primetio da igra nekad stoji na zadanim obrtajima tipa 1600 i mirno stoji,a nekad podivlja 1400-1800,cini mi se da na leniji stane mirno kad sam u mestu,a u radu opet podivlja.
 
Imam isti slucaj na Rakovici. Crko pre skoro 20 godina, tad skinut i poravljen a do pre 2 god. nije bio montiran. Isto dosta poigrava skala. Na leru radi odlicno ali u tanjiranju skace kazaljka ko jarac:haha:. Izgleda da se smesi neki turcin, a steta. Ovaj original Teleoptik, original stao na 420rc. Ako ga ja otvorim, sj...cu nesto.
Na Torpedu isto poigrava ali mozda nekih +-100obrtaja. On je nakuco 7500rc a jos radi.

Imam elektricni sat od meraca za gorivo. Problem je kad dam kontakt skala ode na maximum, tj. zakuca na pun. On ima neke 2 zice. Kad skinem jednu, skala ostaje zakucana na max, a kad skinem drugi zicu vraca se na 0. Isto kad raskacim zice sa plovka u rezervoaru opet skala zakuca na max. Ne znam da li je do sata ili negde kablovi prave kratak spoj. Mozgam sta bi moglo niti. Najpre ce biti da negde kablovi prave kratak spoj. Sta Vi mislite?
 
Po jednom mom iskustvu hoce da igra kazaljka i kad je sajla pri kraju svog veka.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
N.A,ako nemas delova za obrtomer nemoj ga ni rastavljati.... Kupi najjeftinijeg indijanca za nekih 800-1000din i trajaće jedno vreme.
Tomo i za tebe važi isto. Kupi nov,nemoj ovog rastavljati da ne bi nešto sje..
 
Nazad
Vrh