Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

@tesla
Je l skraćivanje sajle preporučljivo u svakom slučaju? Kako znati da li i koliko treba skratiti?
Ja imam jedan rasturen, brojčanik stao, a sve ostalo radi (pisao sam već na predhodnoj strani) sledeće nedelje ću da (pokušam) da ga sklopim i vratim na mesto kad mi stigne brojčanik.
 
Treba na licu mesta, probom odrediti, da li i koliko skratiti sajlu.
Namontirati obrtomer na svoje mesto i prikačiti-zašrafiti sajlu na njega, pa zatim bez šrafljenja postaviti sajlu na pinjon. Kada je sajla slobodna, ne sme biti zazora između bužira i pinjona, mora bužir slobodno da se naslanja na pinjon bez stezanja navrtkom, tada je dužina adekvatna.
 
Kako taj merac preko alternatora zna koliko se brzo vrti radilica...? Nije uvek isti prenosni odnos.
 
Pardon nisam citiro, znam da je to kod tebe za brzinu, mislim za ovaj gore i slicne njemu... nije mi to jasno kako to meze biti tacno kad se negde alternator vrti brze negde sporije...
 
Koja je svrha obrtomera?za koju su to masinu toliko bitni,kod mene ne rade obrtaji ali naravno rade moto sati
 
Zar nepomaze najvise prilikom prskanja itd..
Ja prskam na otprilike podesim pritisak i prva brzohodna.Kad izađem duz pogledam koliko sam tecnosti potrosio i onda smanjim ili povecam pritisak i to je to.
Sat mi ne radi Teleoptikov riknuo posle 400 rad.sati.Pre toga imao Jenki neki on je bas sljakao dugo.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Zar nepomaze najvise prilikom prskanja itd..
Meni je za prskanje bitan kilometar sat i pritisak prskalice,obrtaji me nezanimaju.zbog toga sam i ugradio ovaj za bicikle.
Na primer juce sam prskao nesto i isao sam po leklerovoj tablici 247 litara a za tu kolicinu vode su mi bitni pritisak 2,5 i 7km/h

- - - - - - - - - -

A radio sam i sa 2 bara i 10km/h(druga kolicina vode),to bude treca brza na malom gasu jer pumpa postize zadati pritisak
 
Nazad
Vrh