Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

Igor578

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2009
Poruka
683
Lokacija
Banatsko Novo Selo - Juzni Banat
Dali mi neko moze reci kako da namestim brzinomer na traktoru?? IMT 578
Brzinomer uopste nemam pa bi mi neko trebao reci kako se montira??

IMT 578

Hvama unapred!!!

::traktor::
 
Da li si siguran da misliš brzinomer ili ti možda treba obrtomer? Ovo pitam jer se na taj traktor (kao ni na većinu drugih) nije ugrađivao brzinomer već obrtomer na kome je stavljena i skala putne brzine traktora (ili u km/h ili u procentima max brzine u pojedinom stepenu prenosa).
 
dukej je napisao(la):
Da li si siguran da misliš brzinomer ili ti možda treba obrtomer? Ovo pitam jer se na taj traktor (kao ni na većinu drugih) nije ugrađivao brzinomer već obrtomer na kome je stavljena i skala putne brzine traktora (ili u km/h ili u procentima max brzine u pojedinom stepenu prenosa).
Da bas mi to treba ali nisam znao kako da formulisem!!
I kako se montira obrtomer:haha:
 
moraš imati pinjon koji se nalazi sa prednje desne strane motora zatim sajlu i obrtomer koji postaviš u fabrički predviđenu rupu i to sve povežeš i ako budeš imao sreće služiće duže od godinu dana
 
Evo pogledaj ovde šta je pinjon: http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ost...rima/servisiranje-traktora/msg41648/#msg41648

Ovaj deo sa leptirom ne vidiš kad je pinjon namontiran na motor (on ulazi u žljeb na bregastoj osovini i služi da obrtaje sa bregaste prenese na sajlu koja potom te obrtaje prenosi na sat (obrtomer) koji je u kabini). Sajla ide na onaj kraj sa navojem, kraj sajle je četvrtastog oblika i on se ubode u tu rupu (koja je iznutra takođe četvrtasa) pa se potom navrne spoljašnji deo sajle (zove se bužir) na taj navoj da to stoji čvrsto. Nadam se da ti je jasno, ako nije naći ću neku staru sajlu pa to slikati.
Ovo je pinjon od IMT 560 pa ne garantujem da je baš u dlaku isti sa pinjonom koji ide na tvoj traktor ali moraju biti jako slični.
 
Probaj ugraditi obrtomjer koji ima pogon od alternatora. To je sigurno dugoročnije rješenje nego oni Teleoptikovi satovi kojih sam promjenio bar 9-10 komada do sada na IMT-549. :udri: :udri: Okrenu oko 200-300 rh i prekinu brojiti rh. No pričao sam sa tipom iz Teleoptika i kaže da su neke plastične zupčanike u brojaču moto sati zamjenili sa mesinganim pa bi to sad trebalo biti dugotrajnije nego do sada. Koliko je to točno nemogu sa sigurnošću potvrditi.
 
S kim si pricao iz teleoptika?
Koliko ja znam oni su odavno u stecaju i neproizvode nista.Mislim da su cak i likvidirani,nepostoje.
A ti satovi koji su crkavali na 200 sati i nisu njihovi,vec turske kopije.
Vidjao sam originale od po 5, 6 hiljada sati koji rade.
Kako se od Z 101 moze prepakovati obrtomer?
 
lakarije je napisao(la):
S kim si pricao iz teleoptika?
Koliko ja znam oni su odavno u stecaju i neproizvode nista.Mislim da su cak i likvidirani,nepostoje.
Teleoptik je sada u sastavu Inse (www.insa.rs). Njihove satove ima Jusel iz Sapca, e sad dal su original?
 
Odg: (Nema teme)a

Sa sata od z 101 koristim osovinicu skale sa donjim šeširom jer se to često raspadne,zupčanici ne odgovaraju i naravno koristim brojčanik samo poslednju cifru obojim crvenim markerom-da ne bude zabune
 
@Lakarije: Tip na IMT-ovom štandu na NS sajmu mi se predstavio i rekao da radi u Teleoptiku. E sad možda sam ga krivo skužio ili on možda laže to ti neznam. :sta:
 
Tako su i mene zajebali.
Kupim(ustvari narucim preko coveka) pre tri cetiri godine ganc novu obrtaljku za 577,kad sam je dobio ukapiram da je to neki remont ,ko zna ko je radio.
Radila godinu i crkla.
Tako je to danas.Sve sami originali,a kad se okrenemo oko sebe vidimo da 80 posto fabrika nepostoji
 
Prosle sezone stavim nov obrtometar i sajlu na imt Teleoptik(navodno).Radio je nekih mesec dana i stane.Pre kraj sezone radova on proradi,ali ne pokazujue stvarne obrataje!Pun gas,on se zakucava do max. odnosno preko 2400 o/m!Merio sam kada se ukljucuje dinama (850 o/m cini mi se),on pokazuje 1100!Ali sad se ne kvari!
 
Ne kvari se kad je pokvaren ! Što ljudi lepo ne kupite GANZ (koriste ih u Zetoru ) sve ide preko struje i radi bezprekorno već 20 godina (obrtomet , manometar vazduha , pokazivač nivoa goriva , temperatura rashladne tečnosti ). Možda malo veća investicija ali posle namaš problema . Obrtomer je oko 4000din .
 
Imaš li neku sliku? Ako je obrtomer na struju, odakle dobija pobudu, sa alternatora ili ima neki senzor? To me baš interesuje a nisam obraćao pažnju na satove u Zetoru.
 
Kod Zetora postoji davač, koji se montira sa spoljne strane a pogon dobija od bregaste . Sa njega udu tri žice masa , dve ka satu . Pokazivač goriva pobuda (12V) , masa i jedna ka satu . Termostat jedna žica ka satu.
 
Nazad
Vrh