Postupak sa prasićima od sise do zalučenja.....saveti zlata vredni

mladja kg

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
462
Lokacija
kragujevac
ovaj period je najtezi u svinjarskom poslu..da imamo par saveta da se izbegnu velika uginuca u legly

- - - - - - - - - -

koji predstarter da kupim..gebi.shauman.nutriplus.proteinka
 
Ja koristim patentov predstarter. Krenem u trecoj nedelji i zaljucim ih u petoj tada polako sa malim obrocima prelazim na starter. Ukoliko nesto ukaze na pocetak proliva dodajem kolistin u preventivnoj dozi i to umesan u hranu.
 
ima od 7 dana predstarteri.kad je po vama najbolje davati prasicima na sisi hranu i gde moze da se nabave ti praskici za proliv radi prevencije
 
Pocnem da ih dohranjujem posle 15 dana kada mislim da i krmaci treba pomoci da ih sto lakse odhrani i ostane u kondiciji. Da bi prasice namamio da krenu da jedu u pocetku predstarte prelijem sa malo jogurta. Vecina praskova moze preventivno samo stavi trecinu doze i to je to.
 
danas odem da kupim predstarter cena 830 din 10 kg ali rok mu istice za 14 dana tako da sam idusto.ima indy 10 po ceni 1830din za 100kg konc.. ima neki farmer svilajnac kakvili su oni po kvalitetu..e prasici stari 10 dana nekima krvavi repovi sta da im radim
 
repovi krvavi zbog secenja ili ...a dsto se tice komcetrata...taj sto je pre d istek roka..ne bih ti savetovao,,,pred starter je kvarljiv,,,onda...dovidjenja praci..
 
Mladja kg neznam za tu firmu iz Svilajinca, ali savetovao bi ti da uzmes gotovu smesu predstartera jer su tu sve komponente dobro umesane i izmiksovane, a najverovatnije i granulirane. Ja ti preporucujem patent, gebi ili inberg bas tim redom pa koji nadjes. Sto se tice repova ovako na nevidjeno verovatno se radi o nekoj anomaliji. To se desavalo i kod mene. Prvo sam mislio da ih je krmaca ocepila, ali nije repovi su se osusili i otpali. Mozes eventualno da naprasis repove praskom za dezinfekciju rana, ali i nemoras bice to u redu.
 
gebi premium starter 20%, od kolko dana se daje jer pise do 15 kg...uzeo sam taj jer nemaju predstarter u blizinu prodavac mi rece od 20 damna starosti nesto mu neveryjem
 
Moze i taj da posluzi kao predstarter. Mozda ce malo sporije krenuti da ga jedu jer nema u sebi mleko u prahu, narocito ako krmaca ima dovoljno mleka. Kreni sa njim kad god hoces sa po jednom sakom. Da bi ih namamio mozes ga preliti sa malo jogurta.
 
Ovako, prasad treba početi prihranjivati već 7-8 dana po prašenju ali prvih par dana ne treba očekivati neku konzumaciju. Samim tim, baci im se samo šaka predstartera na pod, bliže majčinoj glavi. Ova ishrana je enzimatski trening i svrha joj je da se kroz malo unošenje novog hraniva u digestivni trakt praseta, aktiviraju enzimi neophodni za varenje. Posle desetog dana, treba im sipati male količine hrane u hranilicu i pratiti konzumaciju i u skladu sa tim povećavati količinu predstartera. Uvek vodite računa da hrana bude sveža i čista. Patentov predstarter je potpuno dobar, sa drugim nemam iskustvo. Sa dobrim predstarterom ćete za 4 nedelje starosti postići izlaznu težinu od sigurnih 7,5 kg. Nemojte držati prasad duže od 28 dana sa krmačom. Smanjujete ekonomičnost proizvodnje krmače. Ima nova varijanta ishrane koja se odnosi na period od 1-10 dana po prašenju. Toplo je preporučujem. Proizvod se zove Early start. Pogledajte na www.earlypig.com
 
markosavic interesantan proizvod. Dali neko ima iskustva sa tim i gde moze da se nabavi?
 
Ja sam hranio , dosta kvalitetno ali ne bas toliko da kosta duplo skuplje od bilo kog startera drugog proizvodjaca.
Moj ti je savet : Babsy da pojedu jedan dzak tj 25 kg ,zatim Porky takodje i onda ih lagano prevedi na Pigi i nemas problema . provereno.Pozzz
Cene istih po kg kod mene su, Babsy 67.00 , Porky 63.00 a Pigi 126.00 rsd
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh