Postupak sa prasićima od sise do zalučenja.....saveti zlata vredni

Gde ima da se nabavi ta mravlja kiselina i kako se mesa,u hrani,vodi? Hvala
 
Radio sa Gebijem super 42%! Ja pred starter ne koristim, samo obicni starter im dajem! Posto do 3 nedelje krmaca ima vise mleka nego sto prasadima potrebno! Najvise mleka krmaca daje od 3-5 nedelja! Tu treba obratiti paznju na isranu krmaca, da to ume da uradi i da ne ide na njegovu stetu! Beli proliv dobijaju od nasisanja mleka, onda postavim pitanje dal treba im dati predstarter koji sadrzi mleko u prahu!?! Kod mene nema prelazak od pred startera na starter i nema stressa, no to pod sisom inace dobro prelaze! Gebi koristi enzim FITAZ to je extra za varenje! Odlucivanje ide na punu hranilicu (po volji). 4.-5. dan preventivno neosulfat P u hranu i bez brige do 30 kg! I sirce u vodi 0,5 %
 
Sto li se onda izmisli predstarter,kad moze odmah starter,to je isto kao kad bi bebi odmah po rodjenju davali kasice a ne mleko. Mozda to kod tebe uspeva ali sigurno bi im bilo bolje sa predstarterom.
 
Ima i baby starter i sve cudo u ceni zlata! Znam da sa pred starterom moze extra extra rezultate postici, da je to izmisjeno da bude OK!
Moje misjenje: treba i dobra genetika za to, i optimalne uslove i dobar managment! Ako to nema, bolje bez predstartera! Manje bolesta, manje uginuca, i manje lecenje! Sad to treba uporediti dal treba davati ili ne!? Ako uzmes 2 legla na probu, sa p.starerom treba da budu veci(kg) nego ovi sa starterom! Onda treba izracunati razliku kilaze koliko kosta?
 
Jedno pitanje za sve koji koriste Neofer 100. U kojoj dozi dajete po prasetu 3,4,5.. dan zivota?. Ja godinama dajem 2ml/prase (po preporuci proizvidjaca), ali vec nekoliko upozorenja dobijam od veterinara, da je to previse. Pre neki dan mi je jedan cak rekao ne vise od 0.5 ml/prase, pa u 30-i dan ponoviti u dozi od 1ml. Mozda zato sto me je "osapunio" sa cenom bocice od 20ml =390 din.,( nisam imao drugog izbora) pa posto je skupo, da stedim::jako_besan:: .
 
Neofer džabe daješ prasadima to je čisto s... Trebalo bi da im daš Vanafer b12 ili Interfer. Ja dajem dvokratno u 3 danu 1ml i u 15-om danu 2ml. trošak je maltene zanemarljiv jer je koris višestruka.
 
Neofer se daje u dozi od 2ml, ja tu ne bi ništa smanjivao. Preporučio bi Anemin, on se daje u dozi od 1ml. Po nekim preporukama, odmah nakon rođenja dati prasetu 0,5ml anemina i 0,5ml AD3E, pa ponoviti 3-4 dan, ali sa dozom od 1ml.
Što se doze tiče ona zavisi od preparata koji se koristi, tj. od količine aktivne supstance, zato neki preparati idu u dozi od 1ml, a neki od 2ml.
 
Ja dajem sta kad imam,i interfer i vanafer i neofer sve u dozi od 2ml i ne vidim neku razliku u bilo kom,3do 5 dana i ne ponavljam i po pola ml vitamina kelinih,ne secam se tacnog naziva.
 
Mozda vam bude interesantno, za prasad od prvog dana rođenja dajem Holandski jogurt Nuclo Spray 100grama njega i 250grama vode na 40C. Akoje nekome interesantno neka se javi.
 
Dali postoji neka tabela po kojoj može čovek da se rukovodi a u vezi količine koncentrata za prasad od odlučivanja pa nadalje.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gde da se kupi ta mravlja kiselina,manje pakovanje,kako se upotrebljava

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Imaš Patentov ACID 6 daleko napredniji od mravlje, ima 6 kiselina kapsulirani radi resorpcije u debelom crevu. Smanjuju e.koli i time edemsku bolest. Imam ga ja u prodavnici pa ako hoćeš javi se. 0652646633

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh