Poljoprivredno zemljište za potrebe postavljanja gasovoda

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Kako se bliži najavljeno postavljanje gasovoda, deo članova je pokazao interesovanje kako će država da nadohnadi korišćenje njihovog zemljišta. Tako da sad pokrećem ovu temu da bi ljudi koji su sa time upoznati razmenuli svoja mišljenja.

Koliko mi je poznato za potrebe gasovoda "Južni tok" je usvojen poseban zakon ili je doneta uredba o uslovima i cenama za poljoprivredno zemljište tamo gde će gasovod prolaziti.

Da napomenem da je ovo tema samo o praktičnim stvarima sa terena i svako bavljenje politikom će biti rešeno u skladu sa pravilima foruma.
 
Cini mi se da sam video na tv-u da spominju atare titela i sajkasa, nisu rekli kolika ce biti nadoknada
 
Evo jedna vest o tome, sa mlo više informacija.

Izmene prostornog plana za Južni tok u septembru - izvor rtv.rs

Počela su i istraživanja i razgovori sa vlasnicima parcela, kazao je on istakao da će u "najskorije vreme početi eksproprijacija zemljišta na parcelama gde će se prvo graditi".

Persicki je rekao da će za eksproprijaciju važiti tržišni uslovi i cene zemljišta već formirane u opštinama dodajući da će se sve raditi u saradnji sa nezavisnim proceniteljima, ali nije želeo da iznese prosečnu cenu otkupa.
...
On je kazao i da je na pojedinim parcelama predviđeno rušenje objekata i da ih, na primar, ima 22 u opštini Boljevac, a 17 na području Zaječara.
 
Meni su bez ikakvog odobrenja postavili instalacije celom duzinom placa oko 150metara da bi mome komsiji doveli plin. Interesuje me koliku nadoknadu bih mogla da trazim?
 
Evo informacije iz prve ruke.Ovo što ste gledali otvaranje nalazi se na mojoj njivi.Njiva je široka 45m .Prvo su u dužini od50m skinuli oko 30cm crne zemlje na gomilu (tu su šoferi ukrali desetak kamiona te zemlje i prodali po 50e u okolnim selima)Zatim su postavili neku folijui i nasuli pesak koji su sabili,zatim tucanik i takođe sabili ozbiljno_Onda su postavili betonske ploče debljine 25cm i na tome je bila ona cev što su je kobojagi varili.Reflektore su ubetonirali.Posle te ceremonije odneli su sve objekte i cevi ostala samo platforma i stope za reflektore.Po ugovoru do maja će sve vratiti u prvobitno stanje(sem ukradene zemlje,a ista firma će i vraćati zemlju pa će još faliti ako bude kupaca)Za sve to pltili su 90 000 rsd.Moja njiva je prva pa su krenuli sa linije ,a sledeća je rođakova iste širine ali pošto gasovod ide ukoso zauzeli su oko 80m dužine i platili 110 000 rsd.Kako će vratiti u prvobitno stanje javiću u maju.I to nije kraj jer će tu gasovod da ide ispod puta pa će na toj njivi opet biti ozbiljni radovi(kako su brzo odneli cevi nadam se da se neće ni vraćati nikad)To je inače bilo građevinsko zemljište za ind.zonu ali sada je zabranjena gradnja na 150m sa obe strane,a na tv kažu porašće cena zemlje zbog južnog toka :svinja:
 
Imaš vremena da ukopaš neki svoj "sjeverni tok" pod pravim uglom i da završava blizu njihovog , nek je manjeg prečnika nema veze , može zatrebati.::namigivanje::
 
Ma kakvi,ono što ja mislim i pričam nećeš čuti na rts-u.Kakvi moroni,na tv se nije videlo ni 10% onoga što je tu napravleno (ko je prolazio video je)Da se drugovi ugrađuju sa 200% ,da se krade to je normalno u zemlji srb.,al da se potpuno besmisleno gradi i odma ruši to nije dosad bilo_Oni su izgleda stvarno mislili da će doći Putin,na kojoj li planeti oni žive da mi je znati.

Ma Momo Mi smo tu na nekom putu i sve nas kači, tu na kilometar već prolazi glavni gasovod ,glavni dalekovodi (u dve njive imam bandere) već nam je preko glave instalacija i kopanja .
 
Nemoj mi samo bandere pominjati .
bash-head.gif
[/URL][/IMG]
 
Ja sam izgubio opkladu.Naime te cevi su stvarno povelike jedna stane na šleper.Ono doneli 5kom.Došo nov lipher od 100:sta: istovario i držao dve da varioci počnu.Došli pravi varioci (ne onaj za tv sa elektrodon 2,5) i ceo dan sastavljali te dve cevi i zapravo zavarili.Ja kažem to će da zakopaju tu kad je već sve spremno,kaže brat jok odneće.Ne može da se odnese mora se seći a ja bio sa variocima i video da su stvarno zavarili cevi,pa pade opklada u piće.Kad ono sutradan posle otvaranja dođe isti lipher i isti varioci ali sa plazmom ,presekoše cev,natovariše i odnesoše.Nisam verovo da su tolike budale,a piće svejedno plaćam:ppozdrav:
 
Steco izvuci naravučenije iz toga !!!! Nemoj da se kladiš ako nisi 100% siguran :osmeh:
 
Ja sam izgubio opkladu.Naime te cevi su stvarno povelike jedna stane na šleper.Ono doneli 5kom.Došo nov lipher od 100:sta: istovario i držao dve da varioci počnu.Došli pravi varioci (ne onaj za tv sa elektrodon 2,5) i ceo dan sastavljali te dve cevi i zapravo zavarili.Ja kažem to će da zakopaju tu kad je već sve spremno,kaže brat jok odneće.Ne može da se odnese mora se seći a ja bio sa variocima i video da su stvarno zavarili cevi,pa pade opklada u piće.Kad ono sutradan posle otvaranja dođe isti lipher i isti varioci ali sa plazmom ,presekoše cev,natovariše i odnesoše.Nisam verovo da su tolike budale,a piće svejedno plaćam:ppozdrav:
El mogu da se nabave malo elektrode za varenje?:osmeh:
 
Nazad
Vrh