Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Za nas u PDV-u ostaje sve isto na dalje?
 
U pravu si, ćute, jako ćute, sreća u dobre knjigovođe koji nešto znaju... Ko se ne prijavi nadrljao je... Pogotovo oni koji imaju 50ha i više...
Prvo imaće mnogo obaveze, oko samog vođenja knjiga, a drugo ima porez da im nakarikaju samo tako...
 
sad me zvao drugar,bila mu inspekcija u gazdinstvu jedno 10 dana,dobio da plati porez na dohodak 3000000,i porez na dobit 3000000.sta je sad to,do sada nije to placao
 
nije isto diklofen ,porez na dohodak je na bruto promet,a na dobit je sam na cisto zaradjeno ...e sad ako neko zna drugacije neka kaze,nisam 100 posto siguran.znam samo da ce da nas karaju jako ,
 
Pobrkali ste terminologiju. Porez na dohodak i porez na dobit su dva različita poreza, porez na dohodak odnosi se isključivo na fizička lica (obrtnici, samostalna djelatnost - poljoprivreda)...a porez na dobit na pravna lica (kompanije, d.o.o.). Tako je kod nas a vjerujem i kod vas. :)
 
Pošto je ukinut porez na katastarski prihod svi oni koji ne žele da vode knjige imaju rok do 30.11. da se prijave na paušalno oporezivanje. Požurite inače od 1.1. 2014. ćete morati da vodite knjige.

Mojom jednostavnom seljackom logikom nisam siguran da ce pausalac bolje da prodje.Njima ce po dosadasnjem prometu ili po registrovanoj povrsini odrediti fiksni iznos koji ce morati konstantno uplacivati.Cim ce videti da imas veci prihod na racunu,odmah ce ti podici iznos za uplatu.
A prosto knjigovodjstvo pismenom covekunije nista strasno.Kad budes imao veci prinos ili bolje cene moraces vise placati(ali imas mogucnosti da nesto prodajes na crno!), a kad dodje susna godina neces imati nista zarade, pa nemas na sta da placas porez.A pausalac ce i onda placati debelo.
 
Upravo tako.Ja sam na završnom računu 2012 bio u gubitku nešto malo i stiglo mi je rešenje da je porez na dohodak O dinara.Za 2013 mi je stiglo da akontaciono platim 333,33 din/mesečno pa X 12 MESECI ZA OVU GODINU.Ako na završnom računu za 2013. budem u gubitku oni mi vraćaju taj novac ,a ako budem u dobitku gde 10% dobitka prelazi tih 333.33din x 12 meseci ja vršim doplatu.
Tako mi je objasnio knjigovođa stim što on potencira da bar malo budem u dobitku.
 
U pravu si, ćute, jako ćute, sreća u dobre knjigovođe koji nešto znaju... Ko se ne prijavi nadrljao je... Pogotovo oni koji imaju 50ha i više...
Prvo imaće mnogo obaveze, oko samog vođenja knjiga, a drugo ima porez da im nakarikaju samo tako...

Ti ljudi sto nisu u pdv-u,do 1.11.2013:
Gde da se prijave, kome , kako? Zasto je uzeta granica od 50 ha?
Da li moze kasnije (u 2014 ) da udje u pdv , a da onda ne placa pausalno?

Vecini ljudi nije ama bas nista jasno, sreca u vas koji ste u sistemu i u stalnom kontaktu s knjigovodjama, pa uspemo i da nesto saznamo
 
Pa onaj ko ima prihod od te zemlje.Tim se smatra onaj koji zemlju ima prijavljenu na RPG.
 
kako ti sad znas da li sam ja preterao sa nulama....?radi se o tome da se do sada poljoprivrednicima (vecim gledalo kroz prste).
 
Nazad
Vrh