Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Katastrofa, ne mogu da verujem... I ja prijavim da imam 2500kg psenice po hektru i gotovo. Ili ce da salju svog coeka da ide samnom na kombajn pa da vidi koliki su mi prinosi.....
 
Nemojte da kukate već tražite liniju manjeg otpora, vodite knjige prijavite PPDG-1 na početku godine, nemojte samo nasedati na paušalno oporezivanje bićete više oštećeni, Vi ste većinom mladi ljudi tu na forumu i nemojte bežati od papira ko đavo od krsta nekad Vam papir donese više nego jedan dan što sedite u traktoru ,ako si poljoprivrednik nisi glup raspitajte se malo oko knjiga ništa strašno ovi što su u sistemu PDV-a već su u tim igrama a kolko vidim svi su zadovoljni i nije im baš veliko opterećenje-papir.
Sad sam citao obrazac PPDG-1,i tu bi mi trebali da smo koliko vidim u dobitku? I dalje placam pio koliko placam,ali taj porez koji bi oni odredili pausalno bi zapravo ja platio preko tog obrasca i ja bi porezu platio samo za iznos zarade,umesto da ide prema na primer prometu na racunu,ako dobro razumem.
 
Offtopic, politička pisanja i privatna prepiska je obrisana, tako da nedostaje desetak postova unazad. Naslov teme je Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace, pa se o tome i piše.
 
Ауу, испаде да сам у пореском прекршају. Поклонио сам њиву и чудим се што ми не шаљу да платим порез на капиталну добит а прошло годину дана. Још се мислим можда су ми опростили порез. У пореском су имали све податке обзиром да је уговор код њих оверен да је плаћен пренос и нови власник се већ укњижио. А камата за кашњење је 13 + 10% (наравно на основицу коју они одреде).
 
Sve je ovo lepo. Ako cemo iskreno, bas i nema logike da platis porez za hektar par hiljada dinara, a skines visestruko vise.. Jedino zameram sto nije uvedeno progresivno oporezivanje!
 
Upravo tako.Jako je neumesno oporezivati nešto ,a da to nije čista dobit.Ako tako bude to će biti jedino u zemlji Srbiji.
 
http://www.indjija.net/upload/2013/pressclipping/22-28.7.pdf

- - - - - - - - - -

Tzv. porez na katastarski prihod je ukinut. Umesto toga, prihod od poljoprivrede i šumarstva biće oporezovan na isti način kao prihod od samostalne delatnosti: na paušalno utvrđenu dobit ili na stvarnu dobit (razlika između prihoda i rashoda iskazanih u poslovnim knjigama poljoprivrednika)

izvor http://www.karanovic-nikolic.com/2013/06/10/porezi-bilten-juni-2013/?lang=sr
 
Ne znam kako ce biti,meni nista nije jasno.Sve mi se cini da ce biti fora kao sa preduzetnicima,brdo papira i poreza,dok se ne podavimo.Sistematsko unistavanje malih proizvodjaca,da bi veliki bili jos veci.Lakse se kontrolise par velikih neko puno malih.
 
Uvek se može peglati prihod-rashod.Ko se ne snalazi i ne bude drsko bezobrazan neka vadi pasoš i bež odavde jer mu ni za naftu neće ostati.
 
Veceras u Kikindi u organizaciji PSS odrzan sastanak na ovu temu. Odziv veoma velik ali sve se svodi na to da bi trebalo da se izjasnimo do 30 11 2013 o pojedinacnom nacinu oporezivanja, ali da su u toku izmene i dopune zakona i da se jos nista konacno nezna. Pa kako onda da se izjasnimo do kraja nedelje. Prema onom sto su nam izneli ljudi iz knjigovotstvene agencije cekaju nas teske odluke dali da se odlucimo za pausal koji se nezna koliki ce biti, dali da udjemo u PDV ili na neki treci nacin koji sam zaboravio jer je stvarno bilo puno informacija. O ovome se jos uvek malo zna jer i na forumu se slabo o tome razgovara, a tema je stvarno ozbiljna.
 
Veceras u Kikindi u organizaciji PSS odrzan sastanak na ovu temu. Odziv veoma velik ali sve se svodi na to da bi trebalo da se izjasnimo do 30 11 2013 o pojedinacnom nacinu oporezivanja, ali da su u toku izmene i dopune zakona i da se jos nista konacno nezna. Pa kako onda da se izjasnimo do kraja nedelje. Prema onom sto su nam izneli ljudi iz knjigovotstvene agencije cekaju nas teske odluke dali da se odlucimo za pausal koji se nezna koliki ce biti, dali da udjemo u PDV ili na neki treci nacin koji sam zaboravio jer je stvarno bilo puno informacija. O ovome se jos uvek malo zna jer i na forumu se slabo o tome razgovara, a tema je stvarno ozbiljna.

Komšo.ko to treba da se odluči-Vi koji ste bili ili svi redom-ili će oni to odlučiti umesto nas jer ni ne znamo da treba da se odlučujemo.
 
Pošto je ukinut porez na katastarski prihod svi oni koji ne žele da vode knjige imaju rok do 30.11. da se prijave na paušalno oporezivanje. Požurite inače od 1.1. 2014. ćete morati da vodite knjige.
 
Ma opusteno momci,sve ce oni da odluce...mi cemo samo malo da se bacakamo kao izduvani balon o zidove...i na kraju nevoljno leci na rudu po ko zna koji put...te povuci jos jedan tovar koji je davno presao dozvoljenu granicu tereta za tegleca grla.
 
Nazad
Vrh