Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Chille

Član
Učlanjen(a)
6 Dec 2009
Poruka
200
Lokacija
Rusko Selo
Pre neki dan je bilo savetovanje u selu na temu novog poreskog sistema za nas, pa da otvorim temu. Najjednostavnije da kazem svi ce mo morati voditi knjige, oporezovace zaradu itd.
 
Нисам нашао да је у скупштинској процедури предлог новог закаона или допуна и измена. Који је законски основ за ово саветовање које сте имали?
 
Doneto je letos, od 1.1.2014 ce biti primenjen, bar tako planiraju. Poljoprivreda spada u vrstu samostalne delatnosti i tako ce nas i oporezivati. Ko je u sistemu PDV-a za njega nece biti promene.
Tacno ne znam sve o tome, pokrenuo sam temu jer ce biti drasticna i bolna promena za sve nas...
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas dobio da platim ZDR za tasta za 2013 ,do sada nikad nije ni dobijao niti plaćao.Zna li neko jel to nešto novo ili...?
 
Da li idioti sa vlasti zaista misle da prosecan srpski poljoprivrednik odlicno posluje,pa ga treba sto pre izravnjati sa bolje-stojecim privatnim preduzetnicima i tako mu odrati i onaj deo koze oko organa za reprodukciju te tako se uhvatiti za jedini deo koze kog se jos nisu dotakli.Srpski poljoprivrednik je kategorija koja je odavno na listi za odstrel,te tako je dosao u situaciju da se grcevito bori za svoj i opstanak svog potomstva.A i tu neravnopravnu bitku gubi lagano iz godine u godinu.Ovakvim novim merama samo nam jos dodatno stezu omcu oko vrata,a sve sada kada nam od 1.januara preti i carinska liberalizacija za koju jos ne znamo do kakvih ce sve promena dovesti.S toga,repata gospoda sa pozicija vlasti,bolje odmah da se uhvati za gore pomenuti organ jer njihov seljak,drugo sta,nema da im da.
 
I ja sam dobio četiri koverte u tri dana.Pošto sam u PDV sada više ne plaćam doprinose paušalno nego po prometu.Dobro su mi digli da plaćam staž i zdravstveno.
Ljudi morate da shvatite da nema odakle da uzmu nego od nas.Pola firmi radi i ne prijavljuje radnike niti plaća poreze.Neko mora da puni budžet,a oni znaju da niko od nas neće ostaviti zemlju u parlogu koliko god nam teško bilo.
Svako ko ima i 0,5ha a nema zdravstveno po nekom drugom osnovu(penzioner,zaposlen) mora da plaća preko zemlje da bi overio knjižicu.
 
Meni majka dobila da placa zdravstveno,a dosad nije,imala preko oca,on je zaposlena,a majka niti je zaposlena niti se bavi poljoprivredom zbog zdravstvenih problema. Kako cemo mi to da resimo,ja ne znam. Ja placam sve pio od kad sam registrovao domacinstvo.
 
To je sistem ako ga pojedeš pojeo si ga :osmeh:ako je tvoja majka osigurana preko oca koji je u radnom odnosu onda ne plaćaj ništa .kao u mnogim slučajevima do sada kad se objavi da nije trebalo uplatiti, pare pojela maca:osmeh:
 
Da li misle 20 % od robnog prometa da uzmu ili od zarade , samo ne znam kako ce to da odrede od zarade , sta kad pogodi susa a ja u minusu ? Govnarija ..
 
To je sistem ako ga pojedeš pojeo si ga :osmeh:ako je tvoja majka osigurana preko oca koji je u radnom odnosu onda ne plaćaj ništa .kao u mnogim slučajevima do sada kad se objavi da nije trebalo uplatiti, pare pojela maca:osmeh:
Bila je osiurana i imala do 30.06 overenu zdravstvenu,overena je ponovo,do kraja godine,i sad pre neki dan je dobila da mora da placa. Otac ima u vlasnistvu 1,2 hektara zemlje,i zbog toga je duze da placa,a nama ne pada na pamet da placamo,ionako kad odemo kod doktora,vecinu stvari mora da plati,e,pa dok ne resimo da ponovo dobije osiguranje preko oca,placacemo joj sve preglede ma koliko kostalo zato sto tako treba.
 
uzimace od zarade, ili sebi odredis minmalac i na to platis penzijsko i zdravstveno u ovom slucaju od ciste zarade uzmuti jos 10% na ime poreza, evo cake ako si u radnom odnosu pezijsko placas a zdravstveno ne, ili od ukupne zarade das 38% za pio i zdr. i plus nekih 10% poreza ca citst dobit
 
Bogu bozje ....djavulu djavolje ....i To mooooraaaa da se da .....hteli ili neee....? samo hrabro i NAPRED !
 
Ništa to nije tako strašno. Zanatske radnje vode samo jednu knjigu prihoda i to je to.
 
Meni majka dobila da placa zdravstveno,a dosad nije,imala preko oca,on je zaposlena,a majka niti je zaposlena niti se bavi poljoprivredom zbog zdravstvenih problema. Kako cemo mi to da resimo,ja ne znam. Ja placam sve pio od kad sam registrovao domacinstvo.

Tvoja Majka ima vlasništvo nad poljoprivrednim zemljištem, nek što pre pepiše pravo vlasništva na oca ili na tebe, prilikom prepisa na supruga ne plaća porez na prenos apsolutnih prava tako da su troškovi minimanlni radi to što pre.

- - - - - - - - - -

Nemojte da kukate već tražite liniju manjeg otpora, vodite knjige prijavite PPDG-1 na početku godine, nemojte samo nasedati na paušalno oporezivanje bićete više oštećeni, Vi ste većinom mladi ljudi tu na forumu i nemojte bežati od papira ko đavo od krsta nekad Vam papir donese više nego jedan dan što sedite u traktoru ,ako si poljoprivrednik nisi glup raspitajte se malo oko knjiga ništa strašno ovi što su u sistemu PDV-a već su u tim igrama a kolko vidim svi su zadovoljni i nije im baš veliko opterećenje-papir.
 
Ama ljudi,kod mene postoje gazdinstva sa polupismenim ljudima koji se jedva snalaze da se potpisu,a sada treba da vode knjigu prihoda,rashoda,dnevnih izvestaja ili sta vec nametnu.I sada treba da se plati knjigovodja,pa neka je to i nebitna sica,za par ha obradivog zemljista.Sta on to prihoduje sa takve povrsine da bi vodio knjige i bio poreski obveznik,a pored njega postoje kapitalisti nedokazanog porekla prljavog kapitala,koji drze veci broj neosiguranih radnika no osiguranih,i uz to drze ih za pravu sicu koja je daleko i od drzavnog minimalca.Pa ako je doslo vreme da se i na ovaj nacin nakace seljaku na arteriju i ispiju jos ono malo krvi sto mu jedva struji kroz iscrpljeno telo,onda nema razlike izmedju nas i ovaca za klanje.
 
Nazad
Vrh