Soja 2014 god

Poz svima,posto do sada nikad nismo sejali soju,a planiram to da uradim sledece godine,molio bih nekog da mi kaze kolika su ulaganja za setvu jednog ha soje?Hvala unapred,moze i na pp
 
Danas uradio jednu parcelu u Jermenovačkom ataru, Guseničar sa prethodnih slika bio u glavnoj ulozi,Ide ko mećava.kako je soja izgledala jadno nacurilo na moje iznenađenje 1960 kg po kj!!! Prezadovoljan. Tragovi od gusenica bar u mojoj njivi nisu ništa strašni,dok je na parceli 100 m dalje ista duž tragovi poprilično duboki.
 
Samo da vreme posluži završiće se sve,imam u mom ataru još 7,5 kj jedna je balkan i izgleda prilično oštećeno,trijumf se dobro drži a danas košena Vener kod mene i kod strica galeb malo štete je bilo.
 
Ja sam prekljuce zavrsio soju ,uvratine gde nije mogo ranije kombaj da prodje,zacudo balkan a nije se otvorio.
 
Samo da vreme posluži završiće se sve,imam u mom ataru još 7,5 kj jedna je balkan i izgleda prilično oštećeno,trijumf se dobro drži a danas košena Vener kod mene i kod strica galeb malo štete je bilo.
Nadam se da ce da posluzi da se sve lepo stigne ovrsiti.
Kod mene je bilo dosta pologa ali prinos opet za mene dobar. U parceli od 2,5ha bila najlosija soja a kombajn je nesto malo tonuo. kaze kombajner da su dosli koji dan ranije, tesko da bi mogli od propadanja da rade
 
Blago tebi:osmeh:, Jel ti Laza završio ili Čaba (ili ti?)? Danas je trebao Laza u naš atar da dođe ali nije ,ne znam zašto ,najavljuju sledećih 7 dana bez padavina. Od ponedeljka krećemo da krademo sa sopstvenih njiva,voda se povukla malo se prosušilo ali teren je još uvek mekan i blatnjav na nižim delovima.
 
Ja sam radio na slepo sa 4 trotonke ovčijeg stajnjaka po kj..... I to mu je što mu je...
 
Jel ima neko ko je posejao soju u postrnoj setvi?Kakve jw rezultate dala ?
 
Moguce je, grupe zrenja 00, I navodnjavanje ili puno kise kao ove godine i bice soje. Kod nas to nisu radili koliko ja znam.
 
Imao sam ja fortunu,zahvaljujući ovim kišama bilo je dobro,ima u temi rezultati .Mislim da je ove godine bio pun pogodak ali se plašim da iscrpi zemlju.
Inače juže smo još dva kj ukrali iz blata ostalo nema šanse.Trijumf podnosi ovo vreme odlično nema kvara dok kod venere i balkana ima štete.
 
Ja video u Rumuniji ,ovi koji rade na hiljade hektara uljanu repicu,oni posle skidanja repice idu sa tajgerom a iza tajgera ide neka sejalica za direktnu setvu,oni uglavnom idu posle repice sa postrnom setve soje.
 
@Maxa Сејао сам ја ове године први пут и то после пшенице и још 1. група зрења, 30.06 сејана, почетком новембра скинута. Детаље имаш у теми Пострна сетва.
 
Nazad
Vrh