Soja 2014 god

Od kad oću da pitam al stalno zaboravim . U jednoj parceli sam imao problem sa jednim korovom u soji , niče gusto u krugovimma . Izgleda da se pojavljuje u pjeskovitom , jako podsjeća na suncokret dok je manji a i kasnije ima slične listove i stablo čupavo i šupljo , možda malo tanje , raste dosta visoko i pri vrhu se malo grana i na vrhu ima slične žute cvjetove kao suncokret ali umanjene . Bentazon ga brzo sprlji samo nisam siguran dal ga ubije do kraja pa nikne drugi ili se oporavi . Rano odbaci listove pa ostanu samo žuti cvatovi na stablima . Raste do 2-2.5m visine .
 
Имам друга у Лаћарку, кажу тамо код многих газда приноси и преко 3,3т по КЈ...само ме интересује јел то босанско јутро:haha: или пак неко друго....
Kod nas je jutro 5755 al su prinosi podbacili od 12 do 20 meteri rekorderi.Juce sam gledo par soja sejani posle poplava lepo izgledaju mozda ce prebaciti 20 meteri ako stignu za vrsidbu jos zelena.
 
Od kad oću da pitam al stalno zaboravim . U jednoj parceli sam imao problem sa jednim korovom u soji , niče gusto u krugovimma . Izgleda da se pojavljuje u pjeskovitom , jako podsjeća na suncokret dok je manji a i kasnije ima slične listove i stablo čupavo i šupljo , možda malo tanje , raste dosta visoko i pri vrhu se malo grana i na vrhu ima slične žute cvjetove kao suncokret ali umanjene . Bentazon ga brzo sprlji samo nisam siguran dal ga ubije do kraja pa nikne drugi ili se oporavi . Rano odbaci listove pa ostanu samo žuti cvatovi na stablima . Raste do 2-2.5m visine .
Da nije u pitanju abutilon?
 
Da , baš to . Kako se suzbija u soji ili kukuruzu , bojim se da se ne proširi?

U soji skida je 3 l Bentazona po kj ko iz sale. U kukuruzu Callisto i Laudis ali podrazumeva se da i u soji i u kukuruzu moze nicati i kasnije posle prskanja i onda predstavlja problem!
Takodje total nema sto ne skida, vodeci racuna o kolicini koju se primenjuje!
 
Neznam koliko metara stene, nerazumijem se u to, ali znam da stane 9 tona soje, a prikolica nije napravita od kipera, nego to je baš kamionska prikolica koju je donedavno vukao kamion. :ppozdrav:
 
Evo ovako, soja ovršena i moja i tečina, kod mene prosjek 15 meteri jutro kod teče 14, sto je najjace na postrnoj imo 18/kj :sta:
Ostali sto skidaju ko jedna u selu po 32m/kj svaka im čast al kod mene nema, u jednu ruku smo i zadovoljni :ppozdrav:
 
Имам друга у Лаћарку, кажу тамо код многих газда приноси и преко 3,3т по КЈ...само ме интересује јел то босанско јутро:haha: или пак неко друго....
evo i u sidu dobri prinosi a jos mi je jedan red bio slabiji zbog korova a i kombajner taj red sekao na 20-tak cm visine pa ostao na njivi prvi sprat :haha: danas sam pakovao u vrece soju koju sam ovrsio i merio sam u kanti od jupola po 10 kg i tako nosio dole(posto sam digao na sprat) e sad ili je mene zajebavala vaga pa nije bilo u svakoj kanti 10kg ili sam ja sa 7 redi soje( to mu dodje 1/3 kj posto tu jutro ima 20-21 red) dobio 968 kg sto mu dodje 2,9 t/kj ili 5 t/ha. moracu sutra jos jednom da prebrojim vrece(mada sam to vec 10 puta uradio) i da premerim 6 vreca koje jos nisam digao na paletu jer mi nije delovala tako u toku vegetacije. ali cu zato bar nocas da oborim licni rekord a sutra kako bude :haha:

- - - - - - - - - -

evo sad sam prekontrolisao soju i uvideo da sam 2 vrece dva puta brojao tako da je prinos 4,5 t/ha ili 2,6 t/kj. tako da je taj prinos za mene odlican a tome se svinje najvise raduju,najzad ce jesti no gmo pogacu
 
Gdje nosite na cijedjenje soju za svoje potrebe ? U suštini kako to radite , pošto nevidim gdje je logika ostavljati soju za sopstvenu stočnu hranu ?
 
Nazad
Vrh