Soja 2014 god

Danas vršio moju soju, krenulo se sa 14,3 a završio sa 13% primese u jus-usorta Galeb sa prinosm zadovoljan.
 
Danas sam poceo sorta Virtus i odmah zastoj pukla sipka sto povezuje ladju i sabirnu ravan na 132-ci,po mojoj proceni ovo sto sam uradio mozda 0.75kj ima oko 1800 do 2000kg,zadovoljan sam sutra cu da vidim koja je vlaga mislim da je oko 14 do 15max,naravno sutra nastavak.Sale ratar Balkan sam ostavio za neki dan ovaj je mnogo zreliji a i ranija je sorta.:ppozdrav:
 
Ja sam danas skidao Savu,jedna njiva izgleda u proseku ostalih iz atara i tu je bilo 19meteri po jutru plative,druga koja je na kraju sela i kacio sam slike koja je sila ostale po izgledu,kondiciji i cistoci je dala 22.6meteri po jutru. Ukupan prosek je 21meter/jutru plative soje. Ispod "seoskog" proseka,ali u nivou proseka prijatelja-rodjaka za koje znam koliko su im stvarno njive velike i koliko su stvarno navrsili.
 
Jel da prognoziram i ove druge parcele, ko baba vanga:haha:.

Danas pomagao kolegi u vršidbi soje i koliko vidim kod nas u ataru se privodi kraju soja.
 
Dali neko ima problem sa misevima u soji koji su pojeli mahune sa stabljike koja je jos zelena.Nisam primetio da se neko zali na problem sa misevima.Kod mene po mojoj proceni fali oko 30% i to samo sa zelenih stabljika.Sta mislite zasto samo jedu zelene mahune ko zna neka odgovori.
 
Dali neko ima problem sa misevima u soji koji su pojeli mahune sa stabljike koja je jos zelena.Nisam primetio da se neko zali na problem sa misevima.Kod mene po mojoj proceni fali oko 30% i to samo sa zelenih stabljika.Sta mislite zasto samo jedu zelene mahune ko zna neka odgovori.

Kod mene su misevi skinuli po 2 vrste sa svake strane njive... Jel se i sa jedne i druge strane nalazilo strnjiste... :sjasi:
 
Kod mene je parcela od 2kj a sa obe strane je kukuruz,a mahuna fali po celoj njivi.Gledao sam i susedne njive i kod njih fali ali cini mi se dosta manje.
 
Danas skidali Savu i Trijumf, setva na 3,3cm, a probao sam na jednoj parceli na 3cm, tu mu je kolega bio Gorstak, u oba slucaja Trijumf losiji...cini mi se da nije za setvu na 70cm.

- - - - - - - - - -

Na kraju 4t soje zavrsilo u jarku, sva sreca niko nije stradao, samo kruska i moja prikolica..
attachment.php
 
Isto i Galina , definitivno nikako na 70 cm . Determinantna sorta , i nema bočnih grana uopšte . Ostaviću ju za sjeme , al samo za postrnu i najbolje pšeničnom sijačicom.
 
Nazad
Vrh