Soja 2014 god

Kolega Laufer malo obratite paznju na pisanje i uljudnije se ponasajte,posebno prema starijim i postenim clanovima!!
 
DAnas vrsio soju... Krenuo sam oko 16h a vlagu sam merio oko 14h i bila je 15%... Ako dozvoli vreme ja mislim da sutra zavrsavam...
 
19% je ipak previse?????? Ja mislim da sa 17% si mogao da radis??? Kod mene rade sa 15-16% svi skoro..
 
Moglo se Ćiro raditi , nije da je baš moralo,te parcele su blizu kuće pa prolazimo tuda svakodnevno,lako će se uraditi onako usput.
 
Ja sam isto radio soju, oko podne sam poceo i uradio 6kj ,obe Zmajevke sam napunio, onako da se ne prosipa, jos se traktorista nije vratio, rezultati ce biti kasnije ali se moze naslutiti:osmeh:
 
1789.jpg
[/IMG]
Ovo je prinos sa 3,5 kj
 
Zasto tako velika vlaga?????


Ovaj nalog je sa danasnjeg kosenja gde se vidi da je vlaga 13%

6od7ox.jpg
Nemam pojima kako iskreno i meni bilo čuzdno da je tako velika vlaga pa sam otišao na još jedno otkupno mesto kad ono isto!! Kada sam došao kući svratio sam kod komšije jer ima vlagomer i tamo je rezultat bio isti. Svi sa kojima sam pričao i koji su probali imaju slične rezultate.Malopre drugar javio da je kosio kosio uslužno trijumf i da je jako suv( ne zna taćno ali od oka) ,predpostavljam da je i tvoja soja sa 13 % vl, trijumf:ppozdrav:
 
za sale ratar , prevod na paorski jezik. srpska poljoprivreda je zbog takvih pojedini hvalisavaca otisla u tri lepe . sad ti je valda jasno . ili jos jasnije bolje statistike im ne treba od vasih izliva mudrosti. pisi ako ti opet nije jasno pa da jos uprostim .

Laufer ja neznam koji je tvoj problem, nemam ja kome da se hvalim i dokazujem, ko na ovoj našoj Turinskoj zemlji u ovoj godini nema preko 2 tone po kj taj bolje da mane profesiju a na cene sigurno ne utiče moje niti bilo čije iznošenje rezultata prinosa, ti misliš da su oni sisali veslo pa neznaju koliki je rod, treba ti još dosta vruće vode da popiješ, tu sam da pomognem kolegama koliko mogu a mislim i da sam to dokumentovao i slikama i savetima a normalno i da ja nešto naučim, toliko od Saleta ratara, da me malo bolje poznaješ durkčije bi mislio.

Kameni moj se maksimus izlupao bar 30% na polutke doduše malo je prezreo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh