Soja 2014 god

Danas usput okinuo moje "semenske" soje za narednu godinu.
Prva slika: Levo Maximus desno Rubin
img20140831125823.jpg
[/IMG]
Druga slika :Levo Rubin,desno Galina.
img20140831125741.jpg
[/IMG]
Njivu gde mi je sorta Sava nisam slikao,nije mi bila usput ::sramota::
 
Juce vrsili balkan sejan pocetkom aprila na 50 od reda do reda a u redu na 3.2. Njiva nadjubrena stajnjakom, valjda je zato i prvu vrsem.
Procena je da ima sigurnih 2 tone po kj. Zrno je krupno i cisto se ovrsila. Mislim da je to dobar pocetak i da ce one soje koje se budu kasnije vrsile davati vece prinose
 
Sta to stavljaju i gledaju, kod nas to kolko ja znam nitko ne radi, lane poznanik reglonom prsko, 56ha soje oprsko uredno predo nikad nista, od nas iz zadruge je kamion soje iso za Bimal u Brčko i vratili su ga navodno GMO i "morala" je ici na spaljivanje, ali je jedan otkupljivac uredno otkupio, tako da kod nas su kise sranja napravile soja je u korovu ne viđenom prsko ne prsko puna je ambrozije, drugo nam nista ne preostaje
Reglonom se moze prskati.
 
Juce vrsili balkan sejan pocetkom aprila na 50 od reda do reda a u redu na 3.2. Njiva nadjubrena stajnjakom, valjda je zato i prvu vrsem.
Procena je da ima sigurnih 2 tone po kj. Zrno je krupno i cisto se ovrsila. Mislim da je to dobar pocetak i da ce one soje koje se budu kasnije vrsile davati vece prinose
Ja mislim da prvi vrses posto si gusto sejo ,ja isto pocetkom aprila sejo balkan na 3,2 al na 70 isto nadjubreno al vrsidba tek za nedelju dana,al dobro to je ok prinos nece ni kasnije sorte davati neke puno vece prinose .
 
Sa ovim njihovim pregledom nema sanse da bi otkrili,tek kasnije kad bi odneli na institut primetili bi.
 
Pitaj za alternative. Ja sam ove godine prskao krompir necim slicnim reglonu, zaboravih ime preparata...
 
Paore kako se Merkur drži?
Vise se ne drzi :osmeh:, pokesen u subotu. Vlaga 12,8 a prinos 7600kg sa oko 5 KJ. Bio je u dve parcele od 3,5 i 1,5 KJ. Na ovoj od 1,5 je bilo oko 3200 kg, a na ovoj vecoj ostatak. Generalno imam ogroman problem sa tom parcelom bilo sta da sejem i nikad nista nisam imao na njoj u protekle 4 godine. Sta joj je ne znam, ili ostaci hemije, ili ogroman deficit hranjiva. Sve u svemu ove godine soje obecavaju i ako bi sad morao da dam prognozu bilo bila bi oko 2200 kg/kj. Mislim da nece ici ispod toga, a za vise cemo da vidimo. Sigurno je da ce biti mnogo jacih soja jer nas atar je prosao dosta sareno sa kisom.
 
Po pisanju prinosi kao 2010. kad je bilo ~2500kg/kj:ppozdrav:

Drugar i ja obilazili NS Maximus. Na delu gde je stajnjak 50t/ha ima 30% vise roda nego na delu sa 100kg/kj NPK 15-15-15. Krajnju rec dace vaga, ali tek za 15 dana minimalno. Soja zelena jos uvek.
 
Prinosi ko iz 2010,a cene ko iz 2009g.nazalost.Juce kolega probao njegovu soju da kosi u pitanju je valjevka na oko zrela ali kada je zmajcek usao u nju umalo mu nije pozlilo od vlage ko sipljivo zdrebe vlaga preko 22%.
 
Nazad
Vrh