Soja 2014 god

Danas skinuo soju. Sorta NS Galina. Prinos ravno 1500 kg/kj. Setva 9.4. na 70*2,8 cm. Za prvi put nisam nezadovoljan.
 
Ima li ko broj telefona od kolege? Treba mi neko iz Rumenke,da mi kaže dali neko vrše soju bez sečke,a da mu smeta slama,trebao bi balirati i u Rumenci :ppozdrav:
 
------------

- - - - - - - - - -

Današnji poso

NJiva površine 4ha 9ar 97m2 ili 7,12kj sorta sava, setva 2.4. predusev kukuruz, prinos 16160kg predato i negde oko 700-800kg ostalo u manjoj prikolici kući (će se skine za seme da ne predajem to malo), vlaga 13,9% iz prve prikolice vadili uzorak (ali ipak prošla u jus sva) primese nisu ni gledali i to mu dođe oko 16860kg a prosek po kj 2367kg, na oko ništa naročito soja ali curi lepo, slike govore.



.
.
 
Danas posle podne zakosili tj poceli raditi, Sava prva sejana, pocetkom aprila, vlaga 12,9
2r3wokj.jpg
 
I ja juce usluzno poceo vrsidbu,prekljuce oko 17.00 jaka kisa sa ledom prepolovila rod,za 15-tak minuta palo 28 litara kise.
Sorta Sava na 70 cm sejana oko 6 aprila vlaga 17% prinos oko 1100 kg/kj,zemlja se zuti od soje ,jad i tuga ,da nije bilo leda bilo bi oko 23-24 metra po jutru...
 
Danas probao ali ne ide,zelena je mnogo.Cak sam korpu zatvorio skoro kao za psenicu i opet nemoze da je izvrse.
 
Danas skinuo 11,3kj u tri parcele, mislim da će biti prosek oko 2500kg po kj, malo mi je bolja na oko od one jučerašnje ali videćemo kad izmerimo.

Au Savo vi ste ga baš naglajisali, taman došlo do ruke.
 
Veceras poceli vrsiti soju. Uradili 4 kj i kisa nas prekinula. Mislim da je prinos oko 2500 kg/kj a vlagu smo merili 12,8 sorta Sava sejana na 70 cm razmak izmedju redova i 3,3 izmedju biljaka. Posejana 12.04. Nastavak kada vreme dozvoli.
 
Nazad
Vrh