Soja 2014 god

Samo se vi nadajte,ali budite realniji.I prosle godine je stara isla po 54-55 din a nova startovala sa 45 din.Vode oni racuna o nasoj bruto zaradi,ne brinite.
 
Boga mi, sa 150 mahuna ima da oboris rekord i onog amerikanca sto je zalivao soju 30 i vise puta i napravio prinos od preko 10 t/ha.
 
a koja je razlika, ako neka soja ima 4 zrna u mahuni, a neka 3 zrna....o čemu to ovisi.....????

i kod mene postoji problem, što me i najviše muči, neznam koja je sorta soje.....hehe
 
Talianu danas sam bio do mog apola (ima malo jače od jutra posejano da vidim kakav je i za seme) i isto ima mahuna po četiri zrna što kod maksimusa i save ove godine nisam video, apolo uglavnom ima po 3 zrna po mahuni i biće krupno, malo je niži ali to mi je arenda od ove godine tako da zemlja nije baš u kondiciji ali mahuna ima lepo i mala međuspratnost, najviše mi se sviđa što su mahune uglavnom sa tri zrna dobro nalivenih.
Nisam ni ja primetio kod ostalih (imam 8 sorti+1 postrno) trenutno ne mogu da se opredelim koja je sorta bolja ,dve najlošije (a i one su dobre) venera i gorštak.
 
Talianu danas sam bio do mog apola (ima malo jače od jutra posejano da vidim kakav je i za seme) i isto ima mahuna po četiri zrna što kod maksimusa i save ove godine nisam video, apolo uglavnom ima po 3 zrna po mahuni i biće krupno, malo je niži ali to mi je arenda od ove godine tako da zemlja nije baš u kondiciji ali mahuna ima lepo i mala međuspratnost, najviše mi se sviđa što su mahune uglavnom sa tri zrna dobro nalivenih.
Derane hoce biti semenske u prodaji za jednu pojutricu ? :osmeh:
Al ce biti belaja ako potrefe i cena i prinos ima arenda da se duplira,opet ce ostati praznih dzepova ko zivi od zemlje kupljene u arendu.
 
Ne vidim sta pise na majci, al nema veze :osmeh:, dobra je zarada 80.000 po jutru, samo jos da vidimo troskove ?? :ppozdrav:
 
Derane valda će navršemo toliko.:osmeh:

Talianu kad prođe kroz kombaj onda ćemo konačni sud da damo, mislim da ćemo biti malo pametniji i odlučniji oko izbora.:ppozdrav:
 
Ako je tako rodila kao sto pisete cena ce startovati od 30 dinara.99% sam ubedjen da ce ta cena biti.
 
Pitanje ovima kome je zarada na soji previsa ili se cude zasto nekima nije dovoljna?!
Dali ste se pitali koju ste zaradu imali na suncokretu prosle god.? Ili ste mozda i tada bili zadovoljni sa minusom?!
Pa nas u ovoj vukoje..ni pljackaju od kad znam za sebe. Svake god. Deru nas ko magarce i svakih 7-8 godina jednom a ni to ne mora da znaci da smo u nekoj dobroj zaradi na svim kulturama koje sejemo a neki od vas se plase neke vece zarade!!! Pa da smo u plusu 1000 evra po kj opet nece biti dovoljno sta su nam sve radili i sta ce nam jos raditi!!!
 
Nazad
Vrh