Soja 2014 god

Kod nas se do sada uglavnom radila Sava i Balkan ( verovatno je i sve urađeno) , a prinos se kreće od 2 -3 t /kj
Kod Save je malo sitnije zrno ali je za nijansu rodnija nego Balkan
Prosek u selu je oko 2,5 t/kj i većina je sejana na 70 cm razmak redova
 
ja danas pokosio i drugo komad maximusa prinos 10 kila manji nego na drugoj parceli ovde je jusa bilo 2470kg vlaga bila 13,1 a prljavstina 2 ja zadovoljan
 
Od 3 parcele na 2 sam "zapao" ,počet dukat,zatim maksimus na kraju Venera,ništa nije mereno osim vlage koja se kretala od 16% čim smo počeli do 13% na kraju, Po mojoj proceni najbolje curio maksimus.
 
Ako je puna zmajevka(489) soje,neznam koja sorta,koliko onda tu ima kila soje?
Zmajevka dooobro natovarena.
 
Maksimus i savu sam pokosio i prijatno sam iznenađen sa prinosom. Ostao mi je još gorštak. Šogor iz susednog sela se veoma žali na gorštak, kaže da su 5 kj skidali sa zmajem od 11 pre podne do 7 uveče ::lose:: i da mu na pamet više ne pada da seje gorštak jer je pogubio živce a kombajner bolje da ne pišem....::jako_besan::
 
Zasto je tolika frka oko Gorstaka??? Ja sve njega i kombajnirao.. Prinos je dobar..

Evo i slika..

092914133129.jpg


092914133044.jpg


092914133113.jpg


- - - - - - - - - -

Desi mi se ponekad da se umota oko vitla neznam dal da probam da vrsim Soju sa vitlom za Suncokret (samo daske)????????? Mozda nece da mota oko vitla??

Ja reko da ne napunim bas ovu jednosovinku lose mi gume na Rajki ali ipak nisu vise izdrzale!!!! Soja im dosla glave.. :haha: Ostalo mi jos 3h da pokosim i gotovo..
 
Vala i meni je priseo balkan vec dva dana.........vlaga 14 a list i stabljika zeleni kao fruska gora,secka place li place,nema da leti iseckana masa vec pada,a mokra kao da siliram,par puta sam zabidzio secku i bubanj.......nepamtim ovakvu zetvu soje...
 
JA sam morao secku da skinem... Dva puta mi je stala,prv put sam je odglavio,a drugi put spalila kasi!!! I na kraju letela je dole sa kombajna!!! To ce tanjiraca da sredi...

Isto i kod mene vlaga 14-15% a stabljika zelena!!!
 
Ja sam danas radio balkan curi zadovoljavajuce,ali secku sam jednom zagusio ova godina je katastrova za vrsaj kombajn samo mumla.
 
Čuo sam danas već nekoliko primera Idile sa prinosom 30 meteri po kj. I to sve od pravih ljudi koje lično poznajem, tako da nema mesta sumnji...
 
Šta se desilo pa se prevrnula? Ti zapeo proletos za trijumf :ppozdrav:
Ispao osigurac i bas je morao i klin da ispadne!! moram zavariti tu poteznicu na rusu da se ne okrece, dovoljno je kad se okrece na prikolici ne mora i na traktoru :off_topic:

A tek sto se lose vrse, zreo fest a donji listovi zeleni jako, pa skuplja na kosi i ulecu snopovi, a dob nema kud...danas je bio za nijansu bolji trijumf od balkana i gorstaka, a Sava naj bolja i naj lepse se vrse...
Sad cu i ja kao @sale ratar, samo od njega ostavljam seme, i od tebe Gorane neku kilu Maximusa i to je to. (da sam sve imao Savu imao bi jako lep prosek, ovako bicu na 2t/kj)
Ostao mi jos Dukat da skinem, dosta je polegao i ne ocekuje neki veliki prinos.
 
J ja sam se juče zaleteo u soju, ali cvrc.... doneo sam 150 kila na prikolici ostalo je ostalo da čeka da se stabljika suši, jer je u 50 metara 3 puta zaglavio dob... tih 150 kila smo vršili sa ĐĐ puna 2 sata..... Sorta Sava.
 
Nazad
Vrh