Soja 2014 god

Evo i nase balkanike,sejana negde 23.04.
wp20140831001.jpg

wp20140831002.jpg
 
I ja bi reko da je suncokret kad pogledaš višegodišnji prosek isplativiji kod vas,ali ove godine je uspela soja maltene svugde.:ppozdrav:
 
Može soja u Banatu ali ne može svugde u Banatu! Čak ni u Bačku ne može soja svugde....
 
paor@ Ako je na 5 kj prosek 1520kg na koliko njva mora biti veći od 2500kg da bi prosek bio 2200kg?Mislim, ja navijam za više jer mi je na pola njiva,ali se bojim da kao i sve ove godine ne bude "okolo gladac-unutra jadac":ppozdrav:
 
Videcemo kad krene ozbiljnija zetva. Ovo sam posejao experimentalno i zato sto ne znam sta da radim sa tom parcelom od 3,5 KJ. Sta god da posejem nema efekta, nesto je muci. Kazem ti da ce se lako navuci prosek od 22-3 "metera" na ostalim sojama.
 
paor@ Ako je na 5 kj prosek 1520kg na koliko njva mora biti veći od 2500kg da bi prosek bio 2200kg?Mislim, ja navijam za više jer mi je na pola njiva,ali se bojim da kao i sve ove godine ne bude "okolo gladac-unutra jadac":ppozdrav:
ali tih 1520 kg ide po ceni blizu 60 din po kg i to je vazna stvar +sto se takve soje mislim na rane seju na peskovitim zemljistima ,kada saberes na kraju cenovno dace i ona blizu 20mc po kj u zavisnosti od cene
 
Za ::novac:: ste potpuno u pravu ,govorili smo o proseku koji neće biti nešto specijalno(čast izuzecima) kako mnogi očekuju.
 
Nazad
Vrh