Soja 2014 god

Danas merio vlagu balkanu , ne mogu da verujem da je 11. Sutra je skidamo. Nesato nisam zadovoljan izgledom , ne znam gde joj je nestala ona visina koju je imala.

Jedan naš poznanik kaže za soju da mu je prvo izgledala kao extra riba, kako vreme prolazi i soja polako žuti više nije extra već obična riba, a ko zna na šta će ličiti kad joj otpadne lišće... :haha:
 
Sta reci. Mislim da ce ove sto se budu vrsile kasnije biti bolje. Nego zao mi sto ce opet biti malo bala po jutru za lozenje
 
Danas obišao par soja,utisci maksimus odličan počinje polako da zri ,seme ko klikeri, sava i balkan standardno dobri,trijumf i dukat kaskaju za njim jedino mi se venera ne sviđa nikako sva je polegla i ima dosta polomljenih (osušenih) biljaka a ni sa mahunama nije za pohvalit. Postrna fortuna na jednoj parceli odlična (prskan ječam sa sekatorom ) na drugoj pola od prve i po visini i po broju mahuna (prskana sa peek-om),Apolo i Gorštak nisam obišao.

- - - - - - - - - -

Fortuna postrna,sejana 14.6 ,sin je visok 125 cm izgleda odlično ,druga njiva što sam juče obišao je pola od ove i ima siromašnu zelenu boju i po 10-15 mahuna.

Trijumf obećava nije previsok tako da nije previše polegao ali ima mnogo mahuna.
 
Sava sejanao na razmacima od 2,8 do 4,5 nema razlike poprilično nakrivljen manje mahuna od trijumfa ali veće zrno.

Gorštak ,prevelik irastao sav polegnut,prilično oskudan sa mahunama,zrna ogromna.
 
Evo i moje, polu polegle soje. Balkan, sejan rano, druga polovina marta:

IMG_5926.jpg


IMG_5927.jpg
 
Da nije prevelika riba:sta: ili to "oko"malo veće.Rekordi su normalna stvar pogotovo kad se posle ovoliko kiše vrše pre 1.09:ppozdrav:
 
mi smo krajave prskali bingo-m,sto je neka vrsta totala.mislite da bi moglo biti problema pri predaji soje i u ovom slucaju?otprilrke imamo 2 nedelje do vrsidbe.jos je vecina zelena.
 
mi smo krajave prskali bingo-m,sto je neka vrsta totala.mislite da bi moglo biti problema pri predaji soje i u ovom slucaju?otprilrke imamo 2 nedelje do vrsidbe.jos je vecina zelena.
Normalno da ce ti pokazati neispravnu soju,to moras posebno ovrci,da to moze svi bi mi tako radili,uostalom imas u temi herbicidi u soji.
 
Normalno da ce ti pokazati neispravnu soju,to moras posebno ovrci,da to moze svi bi mi tako radili,uostalom imas u temi herbicidi u soji.
Sta to stavljaju i gledaju, kod nas to kolko ja znam nitko ne radi, lane poznanik reglonom prsko, 56ha soje oprsko uredno predo nikad nista, od nas iz zadruge je kamion soje iso za Bimal u Brčko i vratili su ga navodno GMO i "morala" je ici na spaljivanje, ali je jedan otkupljivac uredno otkupio, tako da kod nas su kise sranja napravile soja je u korovu ne viđenom prsko ne prsko puna je ambrozije, drugo nam nista ne preostaje
 
Nazad
Vrh