Soja 2014 god

jedno pitanje : dali se analizom sojine sačme , a ne zrna uopšte i može pouzdano dokazati dali je soja od koje je napravljeno bila gm ?
 
Ako ima ostataka glifosata pokazaće pozitivno i onaj marker sa otkupnih mesta ,s obzirom da je termički obrađena ( bog sam zna kojom temperaturom ) nisam siguran da će taster reagovati na ostatke glifosata,morala bi malo kompetentnija laboratorija da utvrdi (ima metoda koje su 100% pouzdane).
 
Nijedna metoda nije 100% pouzdana (ima koji su skoro pa 100%... jer testiraju sekvencije koje su tipicne, a to su 0,0001-1% celog genoma (lokusa), o tome ne bi sad), ali ovo u vezi glifosata se slazem (t.j. ne znam ni ja, ali to nije ni bilo pitanje, da li reaguje tester na glifosat, vec da li moze da se dokaze da li je gmo soja u sacmi ili samo sa zrna).
 
Jeste, da ::spreman na sve:: :ppozdrav: Sa "skoro" 100% sigurnoscu se moze utvrditi i sa sacme, kao i sa zrna, samo ne sa "brzim testerom".
 
Ni toliko... (ponekad ni blizu... zavisi od sekvencije, da li je adekvatna itd. itd...) Ali u svakom slucaju u laboratoriji se dosta bolje moze utvrditi nego igde drugde.
 
Ova za zrno nece nikad stici,a ni za silazu im se ne isplati zbog malo zelene mase.Sibir je to.
20140903120126.jpg

20140903115137.jpg

20140903115351.jpg

Inace je soja nasa,mislim da je Favorit.
 
Pa rotiraj glavu :osmeh: :ppozdrav:

Mislim da se kolega "kaci" slike sa telefona (mislim da i to preko telefona ih kaci - ako se te orudje mozemo nazvati telefonima :osmeh:), pa zato tako.
 
Danas obisao Rubin, jos ima dosta zelene mase i mekano je zrno i to na losijem zemljistu. Ko zna kada ce stici...
 
Negledaj lišće(kombajner će mu se obradovati),zrna posle kiše će teško krckati,ako su mahune zrele,ako se osuše da pucaju,otprilike je to to :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh