Soja 2014 god

2py2mgm.jpg


- - - - - - - - - -

danasnji pokusaj.............

Kao sto se vidi na slici ima vode u brazdi i ako malo vise obratite paznju videcete da se kod komsije sija voda i medju redovima a kod mene nema vode. Podrivana je parcela pre 3 godine i a prosle i pretprosle je radjena samo sa gruberom. Komsijska njiva je uvek samo orana.


257oisy.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas sam i ja poceo soju kombajnirati.Skinuo sam 30 kvadrata prinos 3580kg vlaga 13.8%primesa 2.4 ja sam zadovoljan posto su ove parcele najlosije bile ima cicka gde je lezala voda u prolece.Nastavak sledece nedelje ako vreme posluzi.
 
Danas sam i ja poceo soju kombajnirati.Skinuo sam 30 kvadrata prinos 3580kg vlaga 13.8%primesa 2.4 ja sam zadovoljan posto su ove parcele najlosije bile ima cicka gde je lezala voda u prolece.Nastavak sledece nedelje ako vreme posluzi.
Sa 30 m2 ste skinuli 3580kg?
Jel si sigran da je toliko?


Inace,danas smo koknuli nas balkan,prezadovoljan,2360 kg/kj.
 
Roberte kvadrat je mera za zemljište koji se koristi u Bačkoj i ide 16 kvadrata u kj.

Danas uslužno skinuo 15kj u 6 parcela, sutra nastavak.
 
To je kvadratni fat i u jedno jutro ide 1600 kvadratnih fati. Bilo je vec na forumu neke rasprave oko toga. Mislim da je jedan fat oko 1,91 m , tako nesto, i onda je duz sto zovu kod nas 200 fati, to jest 382-3 m.
 
kod nas vlage od utorka sa 17 % kad smo nastavili pa polako padale, danasnje ture vec 13 %
 
Kod mene vlaga pala na 11,3 sorta Sava a prinos zadovoljavajući. Za košenje mi ostao samo Galeb koji obećava dobar rod.
 
Nazad
Vrh