Soja 2014 god

Redovna zivuljka kod nas u ritu. U gornjoj zemlji je nisam primecivao. Na slikama se i nemoze steci utisak, ali izgledaju kao da nisu sa ove planete, pomalo zastrasujuce. I, da, nikakve steti nisu pravile kod nas.
 
Otkako znam za sebe, pogotovo u soji. Nikad nije bilo da ih ima mnogo, ali se mogao videti po neki primerak (mada je lepse kada ih ne vidim:osmeh:), a tebi svaka cast kada si je mogao uzeti u ruku.
 
Ја сам такво створење видео пре доста година у селу покрај пута, не сећам се да ли је било баш те боје али знам да је било необично великих димензија и да је имало рог. У атару тако нешто још нисам видео.
 
Jutros malo flekovao sirak ronin 0.8l/kj + bormax 1.2l/kj Biće čupazona ima štira i po malo na uvratinama ambrozije.Trave svuda sve živo raste ,i diže se iz mrtvih.Jaka rosa jutros mokro odgore a i odole ,okupan sam od jutros i to pošteno
 
Poslednja izmena:
A ja imam 1.3ha sijana 14.7 , žitnom , planiram sutra , prekosutra protiv uskolisnih da tretiram , ima pšenice pomalo , čini mi se da većinom ima trolisku . Vidjećemo šta će biti.
 
Kod mene je bilo malo samoniklog ječma al nista strasno, rjesio sam to u prvom prskanju, ova godina barem kod nas je dobra za postrnu soju zato sto svakih par dana vec mjesec dana nas kisa potrefi, zato i raste, i vjerujem da trud nece biti uzalud :)
 
Po mom nekom zapažanju soja skoro isto stigne kad god sijana , samo što će ova jako kasno sijana vjerovatno mala izbaciti cvat i neće biti baš roda .
 
Zavisi dosta i od jeseni. Ako septembar bude povoiljan moze joj produziti vegetaciju i tako produziti nalivanje, ali ako se temperatura spusti bar jenu noc blizu 0 i soja zavrsava vegetaciju.
 
Zavisi dosta i od jeseni. Ako septembar bude povoiljan moze joj produziti vegetaciju i tako produziti nalivanje, ali ako se temperatura spusti bar jenu noc blizu 0 i soja zavrsava vegetaciju.
upravo ta "nula" je presudila nasoj postrnoj soji prosle godine...bila je u solidnoj formi,taman da se covek ponada da ce biti koliko-toliko roda,i jedna noc sa nizom temperaturom(kad mrazu vreme nije) je presudila.
 
Danas sam bio da obidjem soju na svim parcelama ima pegice po sebi onaku bledo zelene...kao bolest..ali tek tek je primetno...ne znam o cemu se radi????
 
Nazad
Vrh