Soja 2014 god

Soja u masi gubi vlagu...nemas brige.

- - - - - - - - - -

Soja u masi gubi vlagu...nemas brige.U prikolici stojalo je 3 tone soje sa 18,5 vlage i more zelenih zrna nije se upalila posle (tri dana)sam je prebacio u drugu prikolicu stajala je tako 2 dana i eno je u ambaru bez ikakvih posledica.Nju za seme necu ostavljati jednostavno je bio takav sticaj okolnosti da sam je morao skidati ali soja je cudo...
 
Dobro ako je tako, nisam merio vlage pri skidanju al odokativno nije bas bila udesena jer je bilo i poleglih soja (dukat) i jedan balkan ge je rod bio 2600kg/kj, a i zetvu je pratila kisa...
Soptvena skladista su velika prednost, svi znamo koja je otimacina u toku zetve, ali sa druge strane ta prednost moze da se izkomplikuje ako se ne povede racuna i da ta kolicina uskladistene robe ne kosta nista!!!
 
Још два сунчана дана би јој била потребна али их ове недеље неће бити.
Каква су искуства, хоће ли сметати соји у овој фази најављени мраз за викенд.
Одбацила је лист, сем понеких којих увек има, али је зрно влажно од последњих киша па нисам сигуран шта чинити.
21102014.jpg
 
Po mojoj proceni u nasem ataru ima 500 - 1000 KJ nepokosene soje i izgledaju ovako i mnoooooogo gore sto se vode tice:

ngrd3q.jpg


2ryhvg3.jpg


Ovo je parcela od 18 Ha i uspeo sam od nje da pokosim ovo sto se vidi na slici i duplo toliko na drugom kraju:

2lm3q4k.jpg


Imam jednu parcelu koja je od one letnje kise ( kada je u Vrscu palo 200 litara za jedan dan ) neprekidno u vodi.
 
Da li znate nekog ko ima dobar kombajn sa gusenicama? Mislim da ne bi pomogli ni dupli tockovi. Drugar ima 4WD kombajn i ne pomaze ni to.

Raso za sada nista jer sam nemocan. Ehhhhh da je samo ta jedna parcela u pitanju. Imam nepokosene soje koji je trocifren broj ( u KJ ).
 
Poslednja izmena:
Danas konacno zavrsio sa sojom 2 tone po jutru Vojvodjanka je u pitanju ne znam kolika je vlaga niti je bitno samo kad sam je skinuo ovu godinu cemo pamtiti po lepom prinosu i debeloj kisi to jest vlagi.
 
Da li znate nekog ko ima dobar kombajn sa gusenicama? Mislim da ne bi pomogli ni dupli tockovi. Drugar ima 4WD kombajn i ne pomaze ni to.

Raso za sada nista jer sam nemocan. Ehhhhh da je samo ta jedna parcela u pitanju. Imam nepokosene soje koji je trocifren broj ( u KJ ).
http://www.agriaffaires.co.uk/used/combine-harvester/4963529/claas-dominator-85.html#
Ako si u stanju da ga uvezeš za par dana evo ga,lako ću ga prepakovati na moj,jes da nije neki novi ali će sigurno odraditi posao i tebi i meni ja nemam računa za 10,5 kj da ga uvozim.
I naš atar (deo prema karlovcu) pod vodom,tako jadno izgleda taj deo od suncokreta ništa nije pipnuto,tuga. Ja sam u nedelju bio u tvom ataru pošao sam sa nadom da ću danas odraditi bar deo ali nada je kurva,ništa od posla.
 
Slično je i kod mene . Juče predveče ajd da probamo , vode kolko oćeš , moglo bi se reći da jedna trećina površine "sjaji" , kad ono iznenadjenje , kliže i prosjeca malo ponegdje al nigdje nismo stali totalno . Skinuli smo oko 10ha i to je prvo od soje za ovu godinu . Kombajn je bio case sa baš širokim točkovima i čak slabom šarom . Mislim da je presudilo što nije orano , radjeno je samo u trake na neki način , tako da je zemlja tvrda . U oranom smo samo probali i ide do osovina . Prinos bio prosječno malo manje od 2t/HA , za kolko je uloženo ja zadovoljan .
 
http://www.agriaffaires.co.uk/used/combine-harvester/4963529/claas-dominator-85.html#
Ako si u stanju da ga uvezeš za par dana evo ga,lako ću ga prepakovati na moj,jes da nije neki novi ali će sigurno odraditi posao i tebi i meni ja nemam računa za 10,5 kj da ga uvozim.
I naš atar (deo prema karlovcu) pod vodom,tako jadno izgleda taj deo od suncokreta ništa nije pipnuto,tuga. Ja sam u nedelju bio u tvom ataru pošao sam sa nadom da ću danas odraditi bar deo ali nada je kurva,ništa od posla.

Taj kombajn ce da utone skroz sa tim gusenicama! Mora imati dosta sire gusenice, inace ti zadnji tockovi kad se vise ne okrecu od silnog blata i utonu u blato polomice zadnji most skroz!

@cicimoric ako slucajno naidjes na nekog ko ce kositi a ima gusenice, javi i meni. Preostalo mi je oko 2,5 kj!
 
Poslednja izmena:
J ja sam se juče zaleteo u soju, ali cvrc.... doneo sam 150 kila na prikolici ostalo je ostalo da čeka da se stabljika suši, jer je u 50 metara 3 puta zaglavio dob... tih 150 kila smo vršili sa ĐĐ puna 2 sata..... Sorta Sava.

Izgleda da Vam kombajn nije dobro podešen. Pogledaj na slici kako Zmaj kosi soju i koliko je zelena stabljika ima i lišća pa se njednom nije zagušio. Sorta je Viktorija vlaga 14% prinos 2350kg/KJ.
2ew1u1u.jpg
 
AKo je prinos soje 2000kg/kj, koliko ima bala da se izbalira na istoj njivi. Znam da zavisi od dosta faktora, ali ako moze da se kaze bar okvirno neka cifra?
 
Ja sam se ove godine preracunao sa balama... Imao sam 20 kj galeba i mislio sam da sebi uvezem 1500 bala a sto ostane to bi komsija odneo, na kraju sam ja sebi uvezo 1050 i ostalo je mozda oko 150 razvezanih na njivi (vezaci nesto zezali a zurili smo da uvezemo pre ovih kisa, pa nismo mogli da cekamo da rodjak popravi) al ajd sad sta je tu je ima sapurika pun cardak tako da ne moram da mislim :osmeh:... Jos uvek neverujem da sam prosle godine uvezo sa 18 jutara 1400 bala a ove godine (sa ogromnom sojom) sa 20 jutara samo 1200 bala...
 
Ja sam ove godine balirao drugima oko 90-100bala po jutru, a meni je jedva ispalo 115 bala na 2 jutra. Razlog je bio isuviše izlomljena slama, pa nije balirka mogla lepo da pokupi... Da ne ulazimo u detalje zašto, ali eto toliko zavisi od prinosa količina bala....
 
Dali ste svi zavrsili sa zetvom soje, osim nas ovde u okolini?! Ovde nema jos sanse da se skida zbog obilne vode na parcelama!

@Cicimoric
Kako stoje stvari kod tebe? Cujem da je Biro uzeo gusenice. Znas li nesto konkretnije?
 
Nazad
Vrh