Soja 2014 god

Danas sam uspeo sa dve parcele ukupne povrsine od 22 KJ da skinem 15 tona soje. U preostale delove moze da se udje ali ne moze da se izadje :zli:


ovako je to izgledalo danas:

4tawir.jpg


24zjau1.jpg
 
Imali tamo kombajn sa širokim točkovima ili uduplanim , hidromotorom i dosta snage (200+ks) ubjedjen sam da bi bolje prošao , slično je bilo kod mene pa smo sve završili.
 
Danas poslednji otkos za ovu godinu.Skidao usluzno neku soju sejanu posle psenice prinos oko 400 kg po jutru.
20141106160626.jpg
[/IMG]
Ove jeseni je ostvaren prosek od 2000 kg po jutru imao sam soju na svakakvim tipovima zemljista,ono sto mi je bilo utopljeno nisam ni racunao jer nije ni bilo sta da se pokosi pa sam obilazio te doline.
 
Sve mi se čini da će i guseničar da propadne,kod nas jedan stavlja na DF-a duple točkove pa da vidimo i to.Bilo je danas i juče nekoliko pokušaja ali su se večinom završili sa vozanjem.
 
Videcemo sutra sta moze gusenicar. Stigao je u selo Lexion 760 TT.

Pre podne sam video coveka iz Grede da je isao sa Zmajem 171 na kojima su bili namontirani dupli tockovi. Iza njega su bila dva traktora sa po dve prikolice. Predvece sam isao da vrsim kukuruz i ponovo sam ih sreo ali nisam video soju ni u jednoj prikolici.
 
Jel moguce da ovako tone? Kakva je kod vas zemlja? Kao da ne propusta vodu u svoje dublje slojeve i ostaje tako mekana. Ovaj tvoj NH se ove jeseni naizvlacio vazda nekih masina.
Ne znam kako ce biti kod mene. Treba ovih dana da mi vrse Zmaj 142
 
Tomo takva je da sam pre neki dan zapao sa 1221 u slatinu koju imam na sred njive tako da su me sat vremena čupali još jedan 1221 i 82-ka.
 
BANATSKA druze Banatska.................svi vide kako je kad lepo i dobro rodi a ovo mucenje niko.................[/QUOTEI Imamo i mi takve iste,al deli nas nekih dvesta metera od Banata,mozda je Tisa ranije menjala tok,sto je po nekim podacima i tacno.Aj vec kad pisem skido sam balkan pre mesec dana,vlaga 13 ,a ovo sto nisam uspeo da skinem,, zbog isti problema ko cicmoric ,, danas u oblasku stoji dobro i zacudo nije se meune pootvarale.Mislio sam da ga nesejem sledece godine zbog otvaranja,sad posle ovog neplaniranog ogleda ipak cu ga sejati.
 
Tako smo mi upali danas prilikom vrsenja kukuruza. Vise nije islo ni napred ni nazad. Uz pomoc Ursusa 904 resili problem, ostavili 3 reda nekih 150 m i nastavili dalje!
Sto se tice zemlje, sta reci, ova ritska je mnogo cudna. Kad nema kise puca sirine pesnice jako duboko a kad se puni vode nikako da se osusi!
 
Danas po podne u Jermenovackom ataru nakupilo se na desetine ljudi i pogledali sa puta kako Lexion 760 na gusenice kosi soju. Odradjeno i kod mene na parceli od 3 kj deo od nekih 0.5 kj sto nisam ja mogao skinuti i tonuo je sa jedne strane u duzini od nekih 20 m do dubine od 40 cm., ali sta je uradio kod drugog komsije do mene da zaplaces! Parcela od 5-6 kj i svaki trag dubok od 40 cm do 60 cm ili vise. Utisak je pozitivan zato sto grdosija se ne zaglavljuje, mada kad je gusto seta mu zadnji trap vise od metra levo, desno! Neobicno je svima bilo to sto motor poprilicno dimi cak i kad ne kosi! Ne znam brzinu u kosidbi ali neverovatno brzo radi! Sin (Deni 89) zna se sa Birovom sinom koji je kosio i bio je sa njim par krugova dok je ovaj kosio i bio je odusevljen brzinom rada i tihocom kombajna!
 
Ja u nedelju i ponedeljak ovrsao soju:osmeh: Prinos na 4ha je varirao: Od oko 2t/Ha (setva 20. ili 24.Jun) pa do malo vise 3t/Ha (setva 1. i 3.Jun). Soja juce predata u Donjem Dobricu (covek otkupljuje za Victoria Logistics) i vec danas stigle pare na racun. Cena 40din/kg. Ja zadovoljan s obzirom kako je traljavo pocela godina
Napravio sam i nekoliko slika, no zbog moje greske slucajno sam sve obrisao
 
Nazad
Vrh