Subvencija za 2010 godinu

ja mislim da su prestali i da daju subvencije za traktor,ja sam dobio ali ljudi posle mene koji su predavali zahtev samo sat vremena kasnije nikop nije dobio.Razlog je jednostavan ministarstvo nema para!!!1
 
ztg je napisao(la):
ja mislim da su prestali i da daju subvencije za traktor,ja sam dobio ali ljudi posle mene koji su predavali zahtev samo sat vremena kasnije nikop nije dobio.Razlog je jednostavan ministarstvo nema para!!!1
tu sam nešto propustio? kakve subvencije za traktor?
 
Znaju nasi vladari da se mi ne mozemo sloziti i zato su tako opusteni zajebanti, inace kada bi se dogodilo cudo da se bar oko necega slozimo, mi seljaci, razbezali bi se oni glavom bez obzira. Nisam sklon uvredama, ali oni jadni pojma nemaju ni sta pricaju a o radu njihovom, tek beskonacna praznina. A i sta pa mi ocekujemo od ljudi sa tolikim primanjima, privilegijama, pratiljama, obezbedjenjima i "ubedjenjima"?!?
Pa jel se secate kako nas je zimus Dulic savetovao da ustedimo energiju: manje da luftiramo sobe a zene kad kuvaju da stave poklopac na lonac, ko da smo teletabisi.
Use i u svoje kljuse, j...sh subvencije, trazi cenu svog rada, navlace nas na hiperprodukciju kako bi lako manipulisali, ubijali cene i mesetarili nasim znojem.
Gadno su me naljutili, a tebe?
 
Pokojni stric često je govorio da tamo gore u vladi sedi jedan čovek čiji je posao samo da razmišlja kako seljaka da zajebe!Stric je samo pogršio što nije u pitanju samo jedan čovek već pun k...c bagre
 
Dinkić: Dogodine za subvencije 72 milijarde dinara

30. oktobar 2009. | 16:49

Izvor: EMportal

Naredne godine iz budžeta Srbije i lokalnih samouprava za sve vidove subvencija biće izdvojeno 72 milijarde dinara, izjavio danas za EMportal potpredsednik Vlade i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić.

"Iako se još ne zna tačan iznos, sasvim je sigurno da će 2010. subvencije za poljoprivredu biti veće nego ove godine, s tim što će novac za te namene morati da se uklopi u sumu od 72 milijarde dinara, koliko je planirano za subvencije“, rekao je Dinkić na pitanje EMportala da li je s MMF-om postignut dogovor i o budžetskim subvencijama za narednu godinu.



Post je spojen: [time]1256937409[/time]
_________________________________________________
Ko će da ima pravo ? Dinkić ili direktor zadruge ?


didi je napisao(la):
Danas sam pročitao u listu Zrenjanin izjavu jednog direktora zadruge koji se žali da će sledeće godine pravo na subvencije imati samo ono koji ispune sledeće uslove:
1.Da imaju status aktivnog gazdinstva
2.Da imaju regulisan PIO preko zemlje
3.I da će subvenciju dobiti samo za zemlju u vlasništvu.
Po toj njegovoj priči znači da za zemlju uzetu u zakup od iduće godine nema ni dinara.
Pa zar je to moguće:haha:
Post je spojen: [time]1256937923[/time]
_________________________________________________
"Po našim saznanjima, samo 60.000 gazdinstava je dobilo subvencije"

72000000000 din / 12000 din = 6000000 Hektara

Po ovoj računici ako daju po hektaru 12000 din svako gazdinstvo može da ima po 100 hektara registrovano. :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1256938008[/time]
_________________________________________________
Ovo je stvarno luda kuća :bravo: :bravo: :bravo:
 
zanemario si zeleznicu, nis gas,puteve srbije i bog zna koje jos lezilebovice.Svi oni koriste subvencije.Meni se cini da onaj direktor nesto zna sto zna i Dinkic, al jedan od njih dvojice nije sve rekao
 
Kako se sada dobijaju subvencije u susednim državama poput Hrvatske ili Mađarske?Zna li ko koji su tamo uslovi.
 
Cini mi se da se u hrvatskoj subvencije dele po kulturi,a ne po hektaru. To jest da za odredjenu kulturu ide i odredjena subvencija. Lupam, za psenicu 300 e po ha,za soju 400 e po ha i tako dalje.
A sto se tice subvencija za sledecu godinu mislim da ce ih biti i da bi trebalo da sacekamo donosenje budzeta pa tek ona da divanimo, ovako je sve rekla kazala.Da nebude kao sa sojom od 16 dinara. Mada svasta je moguce u ovoj dimenziji X !
 
Poljoprivreda puni državnu kasu
1. novembar 2009. | 00:47 | Izvor: Večernje novosti
Beograd -- Ministar poljoprivrede Saša Dragin kaže da je agrar jedina grana privrede koja i u krizi beleži rast i puni državnu kasu.

On je u intervjuu "Novostima" apelovao na sve otkupljivače da podele rizik sa seljacima, da im pomognu da izađu na kraj sa ovom teškom godinom. "Ako to ne urade, sledeće godine će i sami biti u velikom problemu, jer neće imati ni šta, ni od koga da kupuju", rekao je Dragin.

Prema njegovim rečima, poljoprivrednik sam bira svoju proizvodnju, a država je tu da mu pomogne finansijski, da ga zaštiti od nelojalne konkurencije, proizvoda lošeg kvaliteta i damping cena iz uvoza. Dragin ističe da zasada u sistem javnih skladišta ulaze pšenica i kukuruz, ali će se uskoro uključiti i hladnjače, kako bi i voće moglo da se čuva.

"Posebno sam ponosan na sistem javnih skladišta, koja su počela da rade samo dva meseca od donošenja zakona", dodao je on.

"Upravo to što ne mogu da utičem na cene je moja najveća frustracija. Seljak se zaduži, napravi neki biznis plan, a onda cena pšenice na svetskom tržištu bude najniža u istoriji. To me ne čini srećnim, ali je realnost", rekao je ministar poljoprivrede.

Prema njegovim rečima, realne potrebe naše poljoprivrede su na nivou od šest odsto ukupnog republičkog budžeta.

"Bili bismo zadovoljni i sa četiri-pet odsto, što je i evropski standard. Iskreno se nadam da će to biti i realno ostvarivo, jer smo zaista postigli rezultate, što je potvrđeno i u izveštaju Evropske komisije", navodi Dragin.

On je istakao da se subvencije u poljoprivredi neće smanjivati i da je MMF-u detaljno predstavljen naš sistem dotacija, kao i da su oni videli da to nije novac koji se baca u rupu javne potrošnje, već investicija.

"Svaki dinar u poljoprivredi, državi se vrati kao pet dinara. Uostalom, mi subvencionišemo poljoprivrednike sa 140 evra po hektaru, a u zemljama EU ta cifra ide i do 300 evra. Subvencije će biti daleko veće kada se otvore evropski fondovi", rekao je Dragin u intervjuu „Novostima“.

Upitan kakav je kvalitet hrane koju jedu građani Srbije, ministar je odgovorio "odličan", dodavši da to najbolje pokazuje i odluka EU da nam posle 20 godina dozvoli izvoz prerađevina od svinjskog mesa.
 
Za subvencije u 2010. važiće računi od 1. oktobra 2009.
Beta pre 1 satBEOGRAD, 3. novembra 2009. (Beta) - Ministarstvo poljoprivrede Srbije saopštilo je danas da će za odobravanje subvencija po hektaru u 2010. godini prihvatati fiskalne račune koji su izdati od 1. oktobra ove godine.

U saopštenju se navodi da će time Ministarstvo omogućiti poštovanje proizvodne godine u poljoprivredi i olakšaće svim poljoprivrednicima za prikupljanje fiskalnih računa.

Ministarstvo poljoprivrede će pojednostaviti i proceduru registracije novih poljoprivrednih gazdinstava i obnovu registracije postojećih poljoprivrednih gazdinstava.

Na taj način, rad Trezora biće ubrzan, a samo popunjavanje zahteva biće pojednostavljeno.

O svim detaljima, javnost će, kako navode iz Ministarstva poljoprivrede, biti detaljno obaveštena pre same obnove registracije.


(Beta, 03.11.2009)
 
ovo za račune nikada nije ni trebalo uslovljavati datumom izdavanja. Samo da ne bude, računi će važiti, a subvencija nema. Ko se jednom opeče na mleko, posle i u jogurt duva :cao:
 
posto ne pratim i nezanima me politika necu moci da vam bas pojasnim ko je rekao sledece sto se tice poljoprivrede i subvencija, ali radi se o nekoj od Gospodja iz skupstine gde izjavljuje da bi seljaku trebalo smanjiti subvencije jer kada imaju manje para onda vise ulazu u zemlju.
Mislim koja budala
 
Onda ce da ispadne da svoju zemlju radim kao profi a onu u arendi radim iz hobija? Ma nisu bre normalni! :udri: ::samo bes::
 
Nazad
Vrh