Uginuća jaganjaca

Lici na enterotoksemiju mada je rano_Ona ide tek kad jedu.Ja sam imao slucajeve ove bolesti izvan proseka ove godine.Sumnjam na kredu.Alkalna sredina pogoduje bolesti.
 
Može da bude i ešerihija a mogui i streptokoke. Ali je veoma malo podataka, pa je sve baš nagadjanje. Da li uginjavaju možda slabije vitalni, ima li ikakvih simptoma. Mogao bi biti problem i kod ovaca, ali ponavljam malo je podataka, a na daljinu nije baš pametno dati dijagnozu.
 
Može da bude i ešerihija a mogui i streptokoke. Ali je veoma malo podataka, pa je sve baš nagadjanje. Da li uginjavaju možda slabije vitalni, ima li ikakvih simptoma. Mogao bi biti problem i kod ovaca, ali ponavljam malo je podataka, a na daljinu nije baš pametno dati dijagnozu.
nema nikakvih simtoma uvece obišo jer jedno sam hranio na cuclu veseli bili ,šta može biti kod ovaca nikad nisam imao ovo do sad ugine jagnje kod jagnjenja ,samo znam da ove ovce idu na prodaju
 
Da li si vakcinisao ovce poliovinom? Da li su posisali kolostrum? Ako ne posisaju kolostrum uginuce je skoro sigurno
 
Da li si vakcinisao ovce poliovinom? Da li su posisali kolostrum? Ako ne posisaju kolostrum uginuce je skoro sigurno
nisam vakcinisao ni jedan veterinar mi to nije preporucio jedino što sam im davao je protiv metilja i šuge jer što mi šiša ovce jedan šiša svakom i svakakve ovce ,jesu sisali kad nece ja izmuzem ovcu pa napojim jagnje baš zbog toga uzimanja prvog mlega koje je zakon da jagnje opstane .videcemo za iducu godinu kako ce biti za ovu završile pricu ovce idu na prodaju usrecice neki ražanj u nekoj pecenjari
 
Zna li neko mozda sta je uzrocnik proliva kod jagnjadi starosti od mesec i pol do 2 meseca,da to cak dovodi do uginuca jagnjadi?
 
Nazad
Vrh